Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. aug 2013

@pristela ha, ty si aká rafinovaná 😀 😀 😀 chceš meniť objednávky a ja neviem nič .... no daj, nech mám nad čím rozmýšľať 😀 😀 😀

@mysiatkoo oooooo, to fakt? ja umrem 😀 😀 😀 takéto veci, že mám u teba svoju záložku 😵 😵 😵 mňa zatiaľ všetko z tebou vymenovaných postavičiek okrem Hellou Kitty obchádza, uvidím dokedy

mysiatkoo
22. aug 2013

@lamps jasne... sak to som uz davnejsie pisala, ze si zakladam folder na tvoje vytvory 😝 ja neviem kam na to ti ludia xodia a pritom take vesele detske torty sa daju vymysliet... co uz... este ze mam tie svoje 2 priserky, pri ktoryx nie su zadania absolutne ziadne 😉

pristela
22. aug 2013

@lamps 😀 😀 😀 Dom podla foto / nie moj styl ☹ taky super moderny , členitý , sterilný, no brrr pre mna / vedla toho fakt divneho domu bazén s prekrytím takym oblým 😀 😀 oslávenca postavicku , porshe, rogalo, dvere ... 😵 😵 😵 😵 meníš ????

mysiatkoo
22. aug 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
22. aug 2013

@pristela a tie dvere ma zaujali... to je o com? 😀

lamps
22. aug 2013

@mysiatkoo to neviem ani ja, ľudia sú ľudia .... a ja to mám doma dosť kruté, už mám objednanú tortu pre moju najmladšiu má narodky na Mikuláša - má byť na nej princezná v žltých, ligotavých, dlhých šatách a bude stáť na lúke plnej kvetov - toto je v pohode, ale chalani mi zadreli - jeden chce minecraft tortu to sa z toľkých kociek zbláznim, len tajne dúfam, že ešte zmení zadanie a druhý chce lego tortu 😝 😝 😝 😝 s tými kadejakými legovými postavičkami a to ešte čakám, čo vymyslí to naše šidlo, tiež sa toho bojím, lebo je dosť nepredvídateľná, ale dá sa občas ukecať 😀 😀 😀

lamps
22. aug 2013

@pristela 😀 😀 😀 veď aj táto mi poslala foto domu 😝 😝 😝 😝 zatiaľ sa tvárim, že o ničom ani radšej neviem, zajtra mám s ňou ešte hovoriť, tak ju musím nejako spracovať, ja na ten dom určite nepristúpim 😀 😀 😀 😀 a veľmi ma to mrzí, zas ťa sklamem, ale meniť s tebou nič nebudem 😀 😀 😀 😀 a ty to určite dáš a nie len tak hoc ako ale excelentne

mysiatkoo
22. aug 2013

@lamps ja ix mam este vo veku, ked hikaju nad vsetkym, takze sa nepytam radsej 😝 tiez by to skoncilo pri niecom strasne ruzovom 😀

lamps
22. aug 2013

@mysiatkoo 😀 😀 😀 ale zas tá radosť v ich očkách stojí za to

pristela
22. aug 2013

@mysiatkoo dvere su o jednej jeho firme 😀 a rogalo , chachaaa, to ne take to obycajne , lahkéééééé 😀 😀 😀 ale take tiez divne super moderne divnych tvarov, no porance ma , ja totiz ani neviem ako mam toto napratat na jednu tortu 😕

lamps
22. aug 2013

@pristela 😕 a tiež za tú tortu berieš 2000 dolárov? 😀 😀 😀

mysiatkoo
22. aug 2013

@pristela to daaaaaaaaaaaaaaas 😀 uz sa neviem dockat! a nezabudni si spravit fotopostup aby si to nemusela robit znova 😀 😀 😀 😀 😀 :

pristela
22. aug 2013

@mysiatkoo nedráááááždi 😠 😠 😠 😠
@lamps 😀 😀 😀 cenu musim nejak vypocitat zajtra ked mi poposielaju fotky vsetkeho , nech mam predstavu aspon ako , bo takto ani len netusim vahu ani nic ☹

mysiatkoo
22. aug 2013

@pristela nedalo sa 😉 a uvidis kolko cmukov ti pride, ked z nas bude niekto potrebovat rogalo!!! 😉

luciahromadkova
22. aug 2013

@lamps mne sa pozdava aj toto... nie su to sice postavicky, ale take decentne...

adrika202
22. aug 2013

krstinová 🙂

euka210
22. aug 2013

@lokalistin
@aduskatt tak som skusila z marsmelows a myslim ze na zaciatky postacuje aj to a pri dalsej prilezitosti skusim nieco dalsie. Toto bola len skusobna torta.
Voda hmote trochu pomohla, ale na potah to nebude, ked tak nejaku dekoraciu, lebo je to krusive. Nevies preco? Ked to dam do chladnicky zabalene vydrzi mi to tyzden? O tyzden mi treba tortu naostro pre maleho a ci to budem este moct ako tak pouzit.

lokalistin
22. aug 2013

@euka210 nemam sajnu u mna to letelo do kosa

aduskatt
22. aug 2013

@euka210 skus este primiesit k tomu tuk, ked sa to rozpadava

rapunzel1
22. aug 2013

@pristela fajne zadanie máš, to mi pripomína tú svadobnú kde som mala mať Alinka a Pipinku, dvere, ako nedokončenú izbu, krb, rozhádzané šaty, gauč, bielo-čiernu kožu pred krbom, kýbel s mopom a pritom mala vyzerať svadobne a zároveň srandovne... 🙂 veď sa nezabavíš, ty to dáš lavou zadnou

pipka
22. aug 2013

@pristela musiiiiim sa smiat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale sak dobre ti tak...si moc dobra, tak ludia zvysuju naroky 😀 😝

mne by len ten dom ukazali...a poslala by som ich do teplych krajin 😅 😀 😀 😀

pipka
22. aug 2013

kurnik..ja tu od desiatej modelujem...no maaaam dost uz 😝 🙄 idem na usko, sak uz ani nevidim 😝 😉

erika_rika
22. aug 2013

potrebujem surne pomoct! PROSIM, robim tortu na zajtra a chcem sa opytat, ci ju mozem potriet dnes s kremom povrchu, ked potahovat budem zajtra. DAKUJEM!

pristela
22. aug 2013

@pipka no ved ked som videla ten dom 🤐 🤐 tak premyslame ci nestaci len bazen s autom a rogalom 😀 ale zas kde mu dám tie dvere pak ? 😀 😀 😀 😀 😀

@rapunzel1 jj 😀 😀 😀 😀 😀 pamatam 😀 😀 😀

pristela
22. aug 2013

@erika_rika jasne , že áno , krem /maslovy!!!/ musi aj tak pred potahovanim najskor zatuhnut v chladnicke 😵

erika_rika
22. aug 2013

@pristela dakujem velmi pekne, aj som si myslela, ale pomohla si mi velmi, vdaka! idem na to 🙂

vlada111
22. aug 2013

@jakelina krásnunký

wera.g
22. aug 2013

@luciahromadkova jeeeeej mojaaa, veľmi ma teší nájsť tu môj výtvor ako inšpiráciu 😵 😵 😵 ˇDakujem 😉

ajka82
22. aug 2013

juchuuu, moje podovolenkove 😵 prepacte za tapetku... rybara som vzala, lebo jednej baby kamoska co jej mala piect, ze isla na dovolenku, tak som nevedela povedat nie-orechovy+cokokrem(4,3kg), skuska kvietku=rychlovka pre maminu k meninam...tymto aj vsetkym Jankam dodatocne vsetko naj zelam :-* 😉
a kamoske zajtra rano prevazam svadobnu aj s muffinami do Dubnice (5kg torta...ja aj ked chcem velice mensiu, tak sa mi pri poschodovych nedari 😀 ) ..."kseftik" od Kvetky, inak by som sa dozvedela o svadbe neviem kedy, kedze na FB nie som tak casto a hlavne ked som tak nie dlho aby som vsetko pozerala 😝 😅

adrika202
23. aug 2013

@ajka82 jeeej svadobny kufor je pre Adku S. ? 🙂 supeeer 🙂