Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
29. aug 2013

@jakelina Majka aj tu Ti prajem všetko len to najlepšie k narodkaaam !!!!!!, aj tortusku som ti upiekla, dufam ze stihnes pricestovat , aby sa nepustila slahacka , bo ju tento vikend nezmestim do chladnicky ☹ , nepotahovala som ju 😝 na čo aj že jo 😀 este raz všetko najjjjj 😵 😵 😵

Foto je z netu 😀 😀 😀

jakelina
29. aug 2013

@pristela no ty víš, že já potah nejím. Díky, už vyjíždím z garáže, ne abych tě musela budit 😀 😀 😀

pristela
29. aug 2013

@jakelina pchaaa, holka , rano o 9 odovzdavam tortuše , prave chladim este len upecene korpusy, takze kludne pridi v ktorukolvek hodinu, isto budem hore len kvoli tebe 😵 tešííím sa 😵 😵 😵

brunila
29. aug 2013

@jakelina Přidávám se ke gratulacím a přeji všechno nejlepší a hooooooodně dalších krásných dortíčků 🙂 🙂 🙂 🙂 Narcisky sice zrovna nejsou aktuální,ale jsou z vlastní zahrádky,tak snad potěší.

pipka
29. aug 2013

@pristela zlatik a nestihas prist aj ku mne? ze by si za mna spravila tu tortusu aj pre mojich krpcov...bo ja uz nejak nem vlaadzem 😝 😅 😀

zvonilku som dokoncila a ani nie som v stave ju odfotit 😖 😖 😝 😅

florentina
29. aug 2013

@vladiella na hnědo můžeš barvit normálně kakaem /rozpustit v trošce bílého alkoholu/. A nebo teda smíchat potahovku s čokohmotou....(já dělám jen čokoládu a med). U čokohmoty můžeš dělat růže, ale jde to hůře, rychle se to topí v rukách, musí se s ní dělat rychleji, na začátek je to těžké.

pristela
29. aug 2013

@pipka nééééééni problem 😀 😀 😀 mna teda nist neštve, som v klude , mam rada pracu v "strese" /aj ted sedim za netom a kukam si tortuchy na nete 😀 😀 / aaale strasne ma se.... tá torta na sobotu ☹ ten divny dom , divne rogalo, divna motorka a vela inych divnych veci ☹ ako napriklad upevnim to koleso na motorku??? ako upevním "plachtu" na rogalo??? atd atd a hlavne aby im to vydrzalo cele cestu 😕 😕 😕 porazíííí ma , ver tomu , že tvoje tortusky by som vycmukala s radostou 😀 😀 😀 ak ale vymenííííš so mnou 😀 😀 neboj moji chlapi doma ta budu slovne podporovat ako mna 😵 😵 😀 😀

euka210
29. aug 2013

mozte mi poradit ohladom potahu z marsmelows? Ked chcem modry, tak mam dat len modre casti cukrikov alebo moze aj s bielymi? Pripadne da sa pouzit aj praskova farba?
A este mam taku banalnu otazku...ako najsetrnejsie prelozit tortu z pracovneho denka na podnos? Nemam skusenosti, pre maleho robim prvu tortu.

pipka
29. aug 2013

@pristela tak to rogalo berieeeeeeeeeeem HNED 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
29. aug 2013

tak toť moja zvonilka 😉

jakelina
29. aug 2013

@brunila jééé ty jsou úžasné, děkuji

HOLKY MÁM VÁS VŠECHNY MOC RÁDA, DĚKUJI ZA VŠECHNY PŘÁNÍČKA, JSTE ZLATÉ.

reruna
29. aug 2013

@jakelina všechno nejlepší!

lamps
29. aug 2013

@euka210 môžeš dať len modré alebo aj modro-biele, to záleží od toho aký odtieň modrej chceš a môžeš aj farbiť práškovou farbou, tortu plním a zdobím už na podložke, takže ju prekladať nemusím

eliska22
29. aug 2013

@jakelina tiež sa pripájam ku gratuláciám, všetko naj a nech ti to dobre pečie 😉

elamaslakova
29. aug 2013

Ahojte dievčence pridávam moju dnešnú , už je aj odovzdaná a osobne , bola to tortička pre môjho švagra k jeho 90-ke

levandulka3
29. aug 2013

@mamina1978 super sa ti podarila, prepáč že reagujem tak neskoro ale dlllho som tu nebola

sisix
29. aug 2013

@jakelina všechno nej

adrika202
29. aug 2013

@jakelina tak mne až teraz docvaklo že máš sviatok 🙂 tak sa teda pripájam aj ja želám všetko naaaj 🙂 hlavne vela zdravíčka 🙂

jakelina
29. aug 2013

@adrika202 mám narozeniny, děkuji krásně. 😉

vlada111
29. aug 2013

@pipka no ale narýchlo veru nevyzerá, pekná práca

vlada111
29. aug 2013

@jakelina Aj ja sa pripájam, nech si zdravá a nech ti tvoja rodinka i naďalej robí veľkú radosť a prináša veľké šťastie 🙂

vladiella
29. aug 2013

@florentina ako cokoladu a med??? 😕

vladiella
29. aug 2013

@jakelina vsetko naj! a nech sa dari vo vsetkom, nie len v peceni! 🙂 a k tomu pevne zdravie! 😉

lucula73
29. aug 2013

@elamaslakova čo to je to hnedé?bobec to neviem odhadnúť..............a pekná tortička 🙂
Si sa nepomýlila,ty máš švagra čo má 90 r. ??? 😕

florentina
29. aug 2013

@vladiella v mikrovlnce rozehřeji hořkou čokoládu 200g (po chvilkách míchám a kontroluji, zda už to je) a po rozehřátí do ní přidám 4polévkové lžíce tekutého medu. zpracuji... a mám čokohmotu. Nechám v lednici odležet do druhého dne. Pak když s ní chci pracovat, vyndám ven a nechám při pokojové teplotě změknout. Pak to můžeš použít buď samotné /nutné vyvalovat na solamylu, je taková lepivější/ a nebo zapracovat do potahovky /marcipánu/.

zsuzsu
30. aug 2013

@jakelina aj ja Ti prajem vsetko len to najlepsie k narodeninam 😵 😵 😵 😵

elamaslakova
30. aug 2013

@lucula73 to hnedé je pasta dama stela + trochu smarflexu zafarbené gelovou hnedou od Wiltona , a veru mám švagra 90 ročného, je to manžel najstaršej sestry môjho muža , ona je od neho mladšia o 16 rokov 🙂

mimcak
30. aug 2013

Tak moje včerajšie a idem popracovať na víkendových ešte dve.
@stupacik ďakujem za radu ako na huby super to vyzeralo a zákazníci boli nadšený,lebo krásne rozvoniavali.Takže účel splnilo velká vďaka. 😵
Tá z jedlím obrázkom podľa zaslaného obrázku do bodky nadiktované,ešte aj farba poťahu. 😠

sikag
30. aug 2013

bre ranko 🙂 prosim o radu. ked potahujete tu dosku pod tortu staci dat pevny papier alebo musi ist vzdy aj celofan? nerozmoci sa mi papier? mam taky pevny lesklejsi z ikea (ak ma niekto odskusany). dakujem za rychlu radu 🙂

sikag
30. aug 2013

@adrika202 to je uzasny motyl! perfektny napad!!!