Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macamac
6. sep 2013

baby, prosím vás, nemáte link na výrobu mramorového marcipánu?
ako myslím, že biely+nejaký farebný a spolu to zamiešať tak,aby vytvorilo ten mramorový efekt
som to kdesi videla, tuším jeden šulec bielej hmoty a jeden farebnej, spolu to zakrútili a potom rozvaľkali?
či ako?
Ďakujem 🙂

aduskatt
6. sep 2013

@macamac www.mnamuela.sk, Pracovne postupy, tam si najdi🙂

macamac
6. sep 2013

@aduskatt Ďakujem 😵 🙂

macamac
6. sep 2013

@aduskatt tam som našla len melírovaný efekt- a to nebolo to, čo potrebujem, bolo to akési fľakaté 😅 😀 😉
ja chcem dosiahnuť taký jemný melír
kedysi som kdesi na to videla link a bolo to super
len neviem kde ☹

mamcas
6. sep 2013

@vladiella dakujem za vsetjy linky, ten od lucky som videla.
@pipka @mysatkoo tak sam je na svete, ale jeho cesta bola dlha a narocna 😀 od prvej nohy az po vlas na hlave to trvalo asi 6 krasnych hodin 😀 dokoncovala ho kamoska, lebo ja som to uz psychicky nezvladla a bala som sa, ze ho zahodiiiiim daaaaleko daleko a tym spacham ten najhorsi zlocin - vrazdu svojho vlastneho.... vytvoru 😀

aduskatt
6. sep 2013

@macamac ked chces jemny, pouzi jemne farby🙂

lokalistin
6. sep 2013

@pristela Zanet uzasna je len trosku skoda tej podlozky

lokalistin
6. sep 2013

@ajka82 inac ja furt kukam, ze co to aka nova a vsetky ju potnaju len ja nie a az teraz jak som sedacku zbadala mi zaplo kto co 😀

lokalistin
6. sep 2013

@mia114 wau

lokalistin
6. sep 2013

@mysiatkoo ty si salena ved je krasna

macamac
6. sep 2013

@aduskatt no ale ja som myslela jemné že akože také jemnejšie pásiky. a tam to robil tak nahrubo-skôr mi to prišlo ako také "mapy", veľké farebné plochy v bielom podklade
potrebujem niečo jemnejšie pásikové

daniela09
6. sep 2013

moja dnešná fuška

mysiatkoo
6. sep 2013

@macamac

https://www.youtube.com/watch?v=CQPv0qez-QM


@lokalistin som 😀 @maya30 uz ani nebudem, este torta caka a daco na mna lezie 😒

macamac
6. sep 2013

@mysiatkoo 😵 😵 😵
moooooc díky 😵 🙂 🙂

macamac
6. sep 2013

@daniela09 😲 kráááása 😵
tie zákusky vnútri s tým piškótovým cestom sa ako robia???
šikulka 😉

mamcas
6. sep 2013

@mysiatkoo jezis ty si na seba akaaa narocna 🙂 ved nema najmensiu chybycku, je dokonala a ked ja raz budem taku vediet budem Velka cukrarka 😀

ladida.l
6. sep 2013

Nedělali jste už někdo pop cakes? Přemýšlím, že je udělám na oslavu Marečkových narozenin a chtěla bych prodiskutovat přípravu 🙂

jakelina
6. sep 2013

@macamac dáš si jeden velký váleček, na to druhý malý a zatočíš, jako když kroutíš prádlo, pak to stlačíš, aby jsi zase měla váleček, ale širší, rukama rozválíš na delší váleček a zase zatočíš jako když kroutíš prádlo a tak víckrát, Nakonec ti musí zůstat váleček hmoty, ne koule a na tom takové jemné proužky.Nevím jestli to píšu dobře.

ajka82
6. sep 2013

@lokalistin 😀 nasla som nejaku aj moju aktualnejsiu foto ako spred roka a pol 😉 myslim, ze preto

mysiatkoo
6. sep 2013

@mamcas to je diagnoza... aj @lamps tvrdi, ze dozivotna, comu zatial nexcem verit, lebo raz sa to uz musi podarit podla predstavy v hlave 😀

pristela
6. sep 2013

@lokalistin 😀 tá podložka to nieje dokrčený papier , ale origoš taky efekt na nom pokrčenia , ale aj tak skoda ze ludia nechcu investovať do podložiek ☹ by som davala pod vcetky kruhove aj kruhove podlozky take hrubšie, uuuzasne to pak vypadá

lamps
6. sep 2013

@mysiatkoo ha, ty si ako optimisticky naladená 😀 😀 😀 😀 ja tomu po tejto poslednej žabkovej torte zas neverím. Mala som predstavu, že na torte budú ružové papučky z nich budú vykúkať žabky a žabky budú aj pri papučkách a jedna aj na podložke vedľa torty. A videla si ako to dopadlo? Včera večer som dávala tortu dokopy a jediné, čo na nej ostalo boli tie žabky 😀 😀 😀 😀 papučky som zdemolovala hneď po vymodelovaní a vieš prečo? no lebo sa mi nepodarilo namiešať presne takú ružovú, ako som mala v predstave a tak z ružových papučiek boli nakoniec červené bodky 😀 😀 😀
A inak dievčence moje ja oslavujem - mám objednávku na svadobnú tortu a tentoraz nebude béžovo-bielo-hnedá ale bielo červená kombinácia 😵

dajna11
6. sep 2013

moje víkendové ešte jedna ma čaká a mám toho dosť,popri práci a rodine toto robiť🙂.......svadobná s laliami...fotila som si ja,je lepšie foto...ostatné moj muž 😀 😀 😀

lokalistin
6. sep 2013

@daniela09 aku roladu si robila?potrebujem na stredu narobit nejake zakusky vela,rychlo a lacno 😀

lokalistin
6. sep 2013

@pristela no ale bola by este krajsia na peknej tvrdej hrubej podlozke, potiahnutej,takto to vyzera ako dokrceny alobal 😉

lokalistin
6. sep 2013

@dajna11 nedavaj viac muzovi do ruky fotak 😀

dajna11
6. sep 2013

@lokalistin je to rozdiel čo? 😀 😀 a to ja som fotila mobilom a nie foťákom 😀 😀

mysiatkoo
6. sep 2013

@lamps lenze tebe ked sa nieco nepodari, tak to podla popisu dopadne lepsie ako predstava 😀 😀 😀 (to teraz vobec nema vyzniet v zlom, ale bez ruzovyx papuciek je to IMHO tisic krat lepsie 😉 )

lamps
6. sep 2013

@mysiatkoo no mne sa to tak nezdá 😀 😀 😀

Dievčence potrebujem poradiť - ktorá červená, prachová farba je fakt taká krásne červená? mám len prachovú Sugarflair Red a potrebujem ešte aspoň jeden odtieň, najlepšie nejaký tmavší od tejto čo mám

levandulka3
6. sep 2013

@lamps úúúúúúplne perfektná