Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
12. nov 2013

@pristela ach, dievča, ja z teba nemôžem 😀 😀 😀 😀 už som si aj povedala, že tvoje tortuše nebudem ani komentovať, lebo však to sa ani nedá .... 😀 😀 😀 😀, ale túto jednoducho musím okomentovať lebo je bombová a pri pohľade na tie tvoje výtvory si vždy poviem, že kam sa ja hrabem a mám chuť s tým skončiť 😀 ale potom si zas hovorím, že sa musím veľa snažiť a možno sa raz ku tebe aspoň priblížim 😵

ludkas31
12. nov 2013

AHOJTE, mam jdnu otazocku, je tato gelovka telovej farby? je vhodna na pouzivanie ako telova? vdaka

jakelina
12. nov 2013

@pristela nááááááááááááádherné a zapomněla jsi napsat jaký máš krém a korpus 😀 😀 😀

pristela
12. nov 2013

@lamps ty si trdlo 😀 😀 😀 inak vzdy toto ma napadne ked vidim ja tvoje chutné postavicky 😅

@jakelina nemozem predsa prezradzať vsetko , bo by ju chceli vsetci !!!! je lahká, nepriberá sa z nej a vydrží aj päťdesiat rokov nepokazenááá a za pár šupov-teda skoro zadarmo, teda dobre zadarmooo 😀

jakelina
12. nov 2013

@pristela 😀 😀 ale má jednu chybu, pak nemůžeš prodávat dorty na váhu 😝 je to tak lehký s dietní dort, že skoro nic neváží 😝 😒

lamps
12. nov 2013

@pristela pripúšťam, že som trdlo a riadne 😀 😀 😀 😀, ale vidím, že v tom aspoň nie som sama a je pravdou, že tvoje tortuše majú na mňa silno motivujúce účinky 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
12. nov 2013

@pristela, tu je ta torta este krajsia ako v tom casopise, asi to bude tlacou...a znova torta perfektna 😉

chvapilu
12. nov 2013

@mamcas jám mám uloženy tyto fotky jako inspiraci

anda1980
12. nov 2013

@pristela ahoj, nadherna torticka asterix a obelix, ako aj ostatne tvoje torty, su uzasne a nemaju konkurenciu
Uz davnejsie som sa Ta chcela opytat, ze ako robis tu travu, ze na vrchu je taka do spica, mala si to uz na viacerych tortach a neviem prist na to, ako to robis, iba ak rucne vytiahnes do spicky, hm? 😉
dakujem

mrka2
12. nov 2013

@nika266 no ja som to robila na tu dvojposchodku,ale to je taka malinka spodok 20 a vrch 10 cm a tam som si zarobila 50g hmoty magic decor,ci ako sa to vola,ale este sa mi trochu zvysilo. urobila som 7 ks. tak neviem... je fakt kratucka. na taku 20 cm priemer ti treba 4 ks.

pristela
12. nov 2013

@luciahromadkova no v tom casaku , kukam ze z nej aj kustik ten co to upravoval odrezal 😀

@anda1980 kujeem , si sladkaa, tá trava sa robi uplne jednoducho a rychlo , to len das kusok hmoty medzi dlane abo prsty a vyšúlkas to , sa ti to same na koncoch tak urobi do spicov, pak len kosticou v strede pritlacis na tortusu a mas dve steblá travy 😉

tinucha
12. nov 2013

@aduskatt fakt? tak to vyskúšam. Dúfam, že to stôl v zdraví prežije. 🙂

aduskatt
12. nov 2013

@tinucha no, moj to zatial prezil🙂 tym budchnutim odstranis vzduch znutra cesta

bubobubina
12. nov 2013

@pristela jeeeeeeej, perfektni su! velmi sa mi paci ten spokojny vyraz v Obelixovej tvari 🙂

dada2007
12. nov 2013

@lokalistin moja, držím palce, neboj, bude to OK. Mne brali 3 šošovičky-znamienka......lebo sa kožnej nezdali pri jej vyšetrení......poslali aj na rozbor, ale mala som to OK.
držím palce moja!!!

laurinka98
12. nov 2013

ahojte, mozem poprosit o overeny recept na krajku z domacich surovin, dakujem 🙂

pristela
12. nov 2013

Aa hura , mam hotovo s fotkami 😝 som to dala konecne dokopy bo do časaku slo len minimum , no a presne takto isto robim vsetky postavicky , s vodou hmotu roztiahnut do stratena a pak spoje rúk , hlavy atd nieje vidieť - teda pokial mám cas sa s tým naťahovať 😖 zvacsa nemam , takže spoje neriešim ..

mysiatkoo
12. nov 2013

@pristela ake jednoduxe na obrazkox 😀 😀 😀 skoda len, ze pri pohlade na obrazky sa neprenasa aj sikovnost ruk a umelecke citenie 😝

lokalistin
12. nov 2013

@pristela uplne uzasne, super super super

lokalistin
12. nov 2013

@dada2007 diky

dadussh
12. nov 2013

kocky neporadite niektora? ako spravim olivovu zelenu, co mam zmiesat? vdaka

tinucha
12. nov 2013

@aduskatt ďakujem 🙂

zuzzy12
12. nov 2013

Ahojte......tortarky 🙂 .....nepiekla ste niektora tortu kmen stromu?velmi maličko som našla na nete inšpi... planujem pre mangela upiecť.... ma rad drevo.....nenašla by sa nejaka inšpiracia....prosiim.Dakuujem

denkalienka
12. nov 2013

@zuzzy12 je to celkom jednoduche videla som to v casopise, treba davat na plech po 2 lyzice svetleho a po 2lyzice tmaveho cesta do stredu plechu az kym sa to minie po upeceni je korpus ako kmen boky len potres kremom a vyryhujes ako pen stromu

pristela
12. nov 2013

@dadussh zlena + malinko pridavat hnedej

@mysiatkoo čo ti ja viem ? 😀 ale viem ze mam strasne sikovne ruke , hlavne , ked mi pocas malovania z nich vypadne stetec a ja ho nahanam , len aby nedopadol na látku 😀 😀

viera6
12. nov 2013

@pristela ta je božská 😉

viera6
12. nov 2013

@pristela super postup 🙂

anibas
12. nov 2013

@pristela Nádhera - krajšia ako v časopise 😉 😉 😀

puckalucka
12. nov 2013

@pristela
Jste uuuzasna!!!

henny
12. nov 2013

Ahoj holky, nemáte náhodou osvědčený recept na jahodový krém?? 🙂 Díky moc 😀 😉