Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. nov 2013

@henny jedno máslo ušlehat s cukrem, zašlehat po trochách tučný tvaroh ve vaničce a rozmačkané jahody. Skvělý osvěžující, kdyby se ti to zdálo řídké, dej trochu ole pudinku vanilka

dadussh
12. nov 2013

@pristela dakujem ti 🙂

muffinka8
12. nov 2013

@henny ja som robila: 1 šľahačka + 1 jemný tvaroh + 1 vanilkový cukor zmiešať pridať rozmixované jahody 300-400g a asi 2-3 Crem Ole vanilkové nasypať a mixovať. Ten Crem Ole postupne pridávať podľa hustoty.

bubobubina
12. nov 2013

@henny aj ja som robila podobne ako muffinka8, v podstate pribinak, a pridala som rozmixovane jahody

henny
12. nov 2013

Holky děkuji moc za radu, 🙂 😀 😉 o víkendu budu zkoušet. Moc díky 🙂 😉

pipka
12. nov 2013

@pristela no konec...zbadala som asterixa a koncim s pecenim 😝 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😀
to je nemnormáááliš, sak ty nie si clovek moja 😠 😅 😅 😀 😀 😀
boze boze, s kyyym to ja zijem 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😕

bubobubina
12. nov 2013

babulky, ako by ste robili takuto mozaiku, na boku torty? lepit na potiahnutu tortu male stvorceky? bo som nasla jeden postup, kde si to dotycna pripravila na papier a take cele hotove prilepila ...

lamps
12. nov 2013

@pipka vidíš, vidíš Janka, čo sa takto na verejnosti dozvieš o svojich spolubývajúcich 😀 😀 😀 a čo tvoja rúčka? náplaste pomohli?

pipka
12. nov 2013

@lamps ano anooo mojka 😉 mam este jednu nalepenu ale je to ooovela lepsie, dakujeeeeem za radu 😉
tento tyzden som si dala tortovy klud, tak dufam, ze do buduceho to uz bude uuuplne ok, sak to mam zas kopu 😝 😅

ale ked vidim tie pristelkine diela, ani neviem ci sa do toho vobec pustim 😅 😅 😅 😀 😝

lamps
12. nov 2013

@pipka chápem všetko, čo sa týka pristelky, z nej tu máme depky viaceré 😀 😀 😀 a som rada, že rúčka je menej boľavá

pristela
12. nov 2013

Holky moooooc dakujem za pacitka , aj pismenka, keby vas tu nieje , tak uz davno nepeciem 😵 😵 ste uuužasnééé 😵 😵

@pipka @lamps baby neondejte ma , však čo si o mne budu myslieť "nováčikovia" v tejto téme čo začnu citat az ted ???? 😝 😀 😀 😀
@pipka a co mas s rukou ? zase som s niecim pozadu 😠 muža nemas doma tak mas presilenu rúčku ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 žena keby toto viem tak ten vikend dondem aj s kofolou abo ananasom radsej 😀 , z toho sa da aj chudnuť 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
12. nov 2013

@pristela chválíme právem, tak moc netento 😀 😀 😀

pipka
12. nov 2013

@pristela nooo sak paprcu som si presilila, co tooolko na teba mysliiim az mam bolesti 😅 😀 😀 😀 😀 😀
a nemaaaa mi kto ladove zabaly davat, ani tym ananasom ma krmit 😠 😀 😀 😀 😀

a pritom miesto v posteli volneeeee...jaaa uz fakt neviem na co cakas 😅 😝 😀 😀 😀

lamps
12. nov 2013

@pristela akože čo si budú myslieť nováčikovia v tejto téme o tebe? no len samé dobré veci, veď o tebe len v dobrom sa tu píše a možno ich zvedavosť prinúti čítať túto tému celú od začiatku 😀 😀 😀

mysiatkoo
12. nov 2013

@pristela na sak nex vedia kto je guru 😝

pristela
12. nov 2013

chudáci tí čo to tu čítaju 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
12. nov 2013

@bubobubina isto to ide oboma sposobmi, teda s tym papierom po mensix castiax, nie vsetko naraz... len pokial to ma vyzerat dobre, musis ratat s tym, ze torta pod tymi stvorcekmi potrebuje mat dokonaly tvar

lamps
12. nov 2013

@pristela ale čoby, aspoň tu je veselo

pristela
12. nov 2013

@bubobubina ja som robila podobne lego tortu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020179...
potiahla som ten bok uuuuplne tenulinkou vrstvou potahovky , vyhladila, rozmerala a narezala farebne dieliky, potiahnuty bok torty potrela slabunko vodou a pak uz len lepila obdlžničky, šlo to takto v pohode a celkom rychlo, neviem cely kus prenasat sa mi zda komplikovanejšie 😕

@lamps si to dobre napísala 😵 veruze sa oplati citat celu temu od zaciatku, mne to hooodne pomohlo , vsetko co viem , viem len odtialto , absolut som nemusela chodit na ine cukrarske stranky ani nic 😉

@pipka miláčik, na naše dvesto päťdesiate ôsme výročie ti do uška pošepnem za čo som ťa vymenila 😀 😀 😀 😀 no ale vraj 23.zacinajuu trhyy, tak asi nasledujuci vikend by som dorazila aj s detvákmi /29-30./ bo prvého mám zas dalsiu varku tych ATb a to ma zas vrazí nad záchodovú misu abo do postele ☹ ☹ ☹

vlada111
12. nov 2013

@wera.g krásne dielka

vlada111
12. nov 2013

@pristela fantázia

woman04
13. nov 2013

...krásne tortuchy ste zas porobili 🙂 a teší ma,že stále dobrá nálada tu jest 😉 😉
@pristela ty potrebuješ nadlepiť dni?? ..ja mám pocit,že tvoje dni majú 70 hodín,čo ty postíhaš a v akej kvalite 😵

woman04
13. nov 2013

...pridávam moje dve...prekročila som prvú desiatku,keďže pečiem len pre nás,na ďalšiu si zas nejaký rôčik počkám 😀 😀

sven
13. nov 2013

přeji krásné ráno,
měla bych ještě dotázek. Normálně potahovku barvím gelovýma barvama, ale zjistila jsem, že nemám modrou - že tu mám jen práškovou od "Kovandovi" a nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. To si mám v něčem rozředit?(a v čem?). A dává se toho taky velmi malé množství jako těch gelovek? A pak se to normálně zapracuje do potahovky? Jsou v tom ještě nějaké záludnosti?
Díky moc!

aduskatt
13. nov 2013

@sven riedi sa alkoholom, najlepsie vodkou a treba jej isto viac ako gelovky

lamps
13. nov 2013

@pristela ja presne tak, ako ty, tiež som čítala len túto tému od začiatku až doteraz a oplatí sa, už keď pre nič iné nie, tak pre tú dobrú náladičku, čo tu panuje. lebo to sa málokde vidí 😵 a krásny deň vám všetkým želám

zz134
13. nov 2013

@maya30 taketo

lucula73
13. nov 2013

ahojte,
idem sa opýtať,že čo by ste spravili chlapovi na 50ku,je to starý mládenec,ale taká veselá kopa, príležitostne hráva v seriáloch,čiže jediná záľuba je film..........ale že to nemusí súvisieť s tým...........a voppred píšem,že bedničku s fľašou mi odmietli 🙂 ...nejaký nápad???
ďakujem...........

anda1980
13. nov 2013

Cukrarocky, ak by ste mali trosku casu, nenapisali by ste mi kombinacie plniek a korpusov, co u vas najviac ficia, alebo co si zakaznici najviac chvalia? lebo chystam sa na tortu pre manzela, a volako neviem, co pokombinovat. prejedeni sme pribinacika, parizaku a mascarpone s b. coko, karamel ani gastanove pyre nema rad a ja volako neviem, co skombinovat. poradite? vopred vam dakujem a krasny aj ked uprsany dnik zelam, nech vam praca ide od ruky 😉

jakelina
13. nov 2013

@lucula73 a co třeba filmovou klapku?? Nebo pásek s filmem??