Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
26. jan 2014

@jakelina je to veru na chuja......počas oboch rodičákov som si spravila najskôr BC a pak MGR......a myslím, že momentálne je mi to nanič 😖 pretože ma ani za predavačku s titulom nechceli-lebo šak ževraj podla zákona by ma museli viac zaplatiť 😝 .......potom že vedúca predajne-všetko by bolo super, len pracovná doba by bola do 20hod-ale kde dám deti? ked bude manžel na poobednej od 14 do 22? alebo pôjde na nočnú o 17:30... no je to momentálne na hlavu....

lenjak
26. jan 2014

@sikag prosím ťa aká veľká je tá hlava kona? na akom plechu si rbila plus váha, díky mám robiť teraz 😒

sticker
26. jan 2014

Babenky, nerobili ste náhodou niektorá tortu Gumi macka? 🙂

jakelina
26. jan 2014

@sikag krásné rovné a vypracované dortíky 😉

mimcak
26. jan 2014

@akapulko ty no neviem u mňa cenu neriešili povedala som,že najmenšia poschodová akú robím vijde na 50 eur a ony ,že kľudne aj väčšiu za viac,aby mali dosť. Skôr si myslím , že bud o tebe nevedia, alebo nechceli dať piecť v dedine, lebo už aj s tým som sa stretla 😒 ,že radšej pôjdu niekoľko km navyše, len aby nedali zarobiť niekomu koho poznajú 😀 😀 😀 ,niektorý ľudia sú proste taký. 😒

artepf
26. jan 2014

ahoj holky, jak ráda si počtu o vašich "starostech" s dortama v kombinaci se stíháním domácnosti a dětí 😅 , mám to stejně, úplně mi mluvíte z duše, to nepochopí nikdo, kdo dorty nedělá 😒 . Já chodím momentálně pondělí, úterý a středu do práce a čtvrtky a pátky jsem doma, většinou je ale "obětuju" dortům a to už jsem si zrušila webovky i z FB komplet všechny fotky stáhla, protože mám staženou pr..., abych neměla nějaký průser 😖, takže nějaká reklama nulová . A i tak jsem měla tenhle víkend pět dortů, roznáší se to dál samo a jen proto, že jsem kolegům v práci nedokázala odmítnout, ale každý víkend bych to fakt nedala, navíc menší Luky je ještě se mnou doma a teď i starší Kubík nemocný, tak ještě že už si spolu docela vyhrají, já si s nima z kuchyně povídám a u toho se snažím stíhat dorty. Ale taky mám občas krizi, myslím jako dortovou, před Vánocema jsem fakt silně uvažovala o tom, že s tím seknu úplně. Ale zas vím, že by mi to hned chybělo, tak jsem si taky řekla max. 2 na víkend, teď jen to dodržet 😠 . No a tady jsou ty moje a moc chválím vaše krásné nové kousky 😵

jakelina
26. jan 2014

@artepf máš je zase všechny úžasné. A pořád děláš vše z Montany?? Máš ji krásně vybělenou, šikulka 😉

artepf
26. jan 2014

@jakelina majko, moc ti děkuju, však já nad těma tvýma kouskama taky vždycky vzdychám, ještě že vás tady mám, jste moje velká inspirace 😵 😀 . A jo, dělám pořád vše z Montany, kromě kytek, na ty si kupuju malý kyblíček Smartflexu, loni jsem zkoušela pár dortů ze Smartflexu a známí, co měli ode mne už několikátý dort, mě prosili znovu o mléčný, že jim ten fondán přijde moc umělý 😒 . Je fakt, že se Smartflexem se potahuje jedna báseň, takže na svatebky si ho kupuju, to bych z Montany nedala, ale jinak jsem si na ni už zvykla, má zase výhodu v tom, že modelované věci rychlejc vytvrdnou, ale zase velkou nevýhodu, že za chviličku praská, takže musím urychleně nahřát v mikrovlnce a honem modelovat 😝

jakelina
26. jan 2014

@artepf tak to tě obdivuji, máš to fakt krásné. Já asi každý třetí dort dělám z mléčného a mně to nejde, já nevím, jsem na to nemožná. Hrozně mi to vysychá a praská. Mám z toho vždycky nervy 😝

jakelina
26. jan 2014

@artepf právě obdivuji, jak to máš krásně bílé a hladké, vůbec není poznat, že je to bělený marcipán.

akapulko
26. jan 2014

@mimcak 😀 😀 😀 😀 😀 ano poznaju a vedia len proste ako pises jasne ze nedaju zarobit 😉 ahc ta zavist 🤐 🤐 🤐 😀 😀

jakelina
26. jan 2014

@akapulko já ti řeknu, že ani nemám ráda, když peču přímo někomu tady z vesnice. Raději pro cizí lidi 🙂

akapulko
26. jan 2014

ano po urcitych skusenostiach to tiez radsej pre cudzich!!🙂lenmi to pride take na hlavu 😝 za ten rok co peciem som nemala nespokojneho zakaznika a cim viac ma ospevuju tym je ta zavist sakra vecsia 😀 😀 😀 ale v podstate som aj rada ze niektory ty zavxstlivci idu inde lebo pri predstave ze by som mala riesit ci viem za 20evro mega torten len preto ze ich poznam a chcu "zlavy"........tak mam klud len mi to pride smiesne 😀 😀 😀 😀

mimcak
26. jan 2014

ano to maš pravdu,tak ako píšeš. Ja som sa s tým už stretla tiež. A tiež radšej robím pre cudzích ako pre známych, lebo ty mi vždy napíšu,alebo sa opýtajú, že tak do 20eur sa zmestím? 😀 Asi si myslia, že sa poznáme tak si zaslúžia zľavu, alebo čo. 😀 Ale ako píšeš. Je to smiešne, lebo tortičky máš krásne a kedže chodíš na túto stránku tak aj receptíky máš určite tie isté takže sú tortičky určite chutné. 😉 Nerob si z toho ťažkú hlavu a nehnevkaj sa na mňa. 😀
@akapulko

sikag
26. jan 2014

@lenjak kam mi dali tie deti meter? 😀 😀 nemozem najst ani meter ani pravitko, ale je to stredny plech, o nieco vacsi od A4, hlboky, tipujem taka 35tka, plnila som 2x a je tam aj ovocie, vazila 4,1kg. cesto bolo zo 7 vajec mramorak, ale je tam velky odpad

akapulko
26. jan 2014

@mimcak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si sa zblaaaaaaaaaaaznila zenska nemam ziaden dovod sa hnevat!!!!!! 😉 😉

mimcak
26. jan 2014

@akapulko Ja som si len utahovala z toho 😀 😀 😀 😀 😀 ,veď ja viem,že nie 😀 😉

akapulko
26. jan 2014

@mimcak pokial u teba nezjednavaju pec pec pec!!! 😀 😀 😉

jorsulova
26. jan 2014

@ajka82
@jakelina
@pipka ahojte zenicky, boli by ste take zlate a dali by ste mi receptiky na vase oblubene korpusy? nejake naj naj, to je jedno ci kakaove alebo biele. Mramoroveho sme sa uz presytili... Este ma napadlo, nemate na inspiraciu samostatne obrazky popripade fotopostup na zvieratka lev, opica, zirafa, zebra.... Dakujeeeem velmi pekne

pipka
26. jan 2014

@jorsulova zlatik ja ta asi sklamem, ale ja iny ako "mramorak " nepeciem 😅 😅 resp. rozne jeho kombinacie...teda ak chcem orechove cesto, dam orechy, alebo kavu...alebo si vzdy prisposobujem..ale teda zaklad akoby mramorak stale 😉 max na puncovu robim klasicku piskotu 😉
a co sa zvieratiek tyka...tak ja mam len toto ulozene 😉

macamac
26. jan 2014

@artepf dokonalé 😵 😵 😵
milujem tie tvoje farebné prechody na tortách 🙂
a ten Kaufland bol komu?
nááádhera 😵 😵 😵

macamac
26. jan 2014

@denisak77 ty sem už nič nedááávaj 😀 😀 😀
že poskromne 😀 😀 😀
umrem z teba 😀
nááádherné-ako vždy 😉 🙂

jorsulova
26. jan 2014

@pipka dakujem velmi pekne a dala by si mi recept na tvoj mramorovy? to kombinujes kavu a orechy? striedas na taky duhovy korpus? zvieratka su super

macamac
26. jan 2014

@pristela panenko podsrpenskááá 😲 😲 😲
že tie tvoje torty nie sú skutočné? 😲 😲
neverííííííím 😀 😀 😵 😵 😵 😉 🙂

dada2007
26. jan 2014

@artepf a čo si mala nejaké echo že idú po tebe? ked si stiahla webovky a FB.....atd......?

pipka
26. jan 2014

@jorsulova nie, davam bud kava, ked chcem kavovy, alebo orechy ak chcem orechovy 😉 ale v konecnom dosledku ani kavovo-orechovy nemusi byt zly 😉 fantazii sa myslim v tomto pripade medze nekladu 😉

uz som dala aj vajecny liker a bol fantasticky...takze je na tebe co donho das 😀 😎
a recept mam klasika odtialto, v dvojke teme 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

hned na prvej strane 😉

mirinecka
26. jan 2014

@pristela ďakujem, konečne som sa dostala k čítaniu a odpoveď som našla :D

všetkým vám ďakujem za páčitká 😉

sulaiovamaja
26. jan 2014

prosím vas, mozete mi poradit, chcem robit orchideu a neviem či si mam kupit klasicke vykrajovatka, alebo tu silikonovu formu

lamps
26. jan 2014

dievčence sladké pridávam moju poľovnícku tortušu, nič lepšie ma nenapadlo. Bola som takmer týždeň bez PC, celý nám rupol, nemám v ňom nič, brat mi ho musel celý a všetko znovu inštalovať, tak ani foto nemám podpísané, neva .... Zajtra nastupujem po takmer 14-tich rokoch materskej do práce, síce len na dohodu, ale mám z toho bruchabôľ,

pipka
26. jan 2014

@lamps perfektnaaaaaa 😎

a teda do robotky drzim palceeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 a kam ides ak smieme vediet 😕 😉 normalne na 8 hodin?