Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
26. jan 2014

@pipka ďakujéééééééééééééééém, zatiaľ idem len na dohodu. Mám to tak, že prvé tri mesiace potrebujú vypomôcť pri koncoročných uzávierkach, takže budem robiť pomocné účtovnícke práce a potom sa uvidí ak sa osvedčím a budú aj ďalej potrebovať tak si ma tam nechajú. Veľká výhody je, že si môžem ráno vystrojiť deti do školy a škôlky

lamps
26. jan 2014

@pipka a nie na celých 8 hodín, zatiaľ sme dohodnuté tak, že keď bude treba ostanem aj dlhšie v tie dni keď je mm doma a keď bude mať dennú skončím v robote skôr, aby som si mohla obhospodáriť deti. Ale normálne mi točí žalúdok

pipka
26. jan 2014

@lamps no verim ti, ale to je dobreee znamenie...bo toho, coho sa obvykle najviac bojime, nakoniec dobre dopadne 😉 tak budem na teba siiiiilno mysliet a drzat palciskaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tfuj tfuj tfuj 🤐 😎 😎 😎

aduskatt
26. jan 2014

vynimocne minitorta pre nas doma, len 18 cm, gastanovotvarohova plnka

aduskatt
26. jan 2014

a aj obrazok by to chcelo🙂))

lamps
26. jan 2014

@pipka ďakujem, budem to potrebovať, lebo ja som pár rokov riešila úplne iné veci ako účtovníctvo a nejaké papiere, radšej by som išla niekde deti prebaľovať 😀 😀 😀 v tom mám lepšiu prax 😀

lamps
26. jan 2014

inak dievčence moje, môj najstarší synátor mal oslavu narodiek bez tortuše ☹. Vymyslela som si, že mu urobím tortu s jeho vlastnoručne kreslenými obrázkami. Oskenovala som si ich do PC, chcela som ich dať vytlačiť na jedlý papier a rupol nám PC, tak som sa ku nim nedostala 😝 budem ju musieť zrealizovať v náhradnom termíne

jakelina
26. jan 2014

@jorsulova já peču korpus z celých vajec nebo ořechový něco na způsob mramoráku a taky mechový korpus. Recepty jsou ve dvojce, už jsem je tam psala asi třikrát a tady do tématu asi šestkrát. Zkus pohledat a když nenajdeš, tak mi napiš, já ti to přepíšu.

lucula73
26. jan 2014

kočenky,nejakú peknú barbi ste nerobila niektorá????????????akože bábiku v torte..........
poprosím a zároveň ďakujem...... 🙂

jakelina
26. jan 2014

@lucula73 já jsem dělala jenom jednu a úplně obyčejnou, normálně si napiš do vyhledávače panenka v dortu a najde ti to mraky nebo anglicky, to ti najde ještě víc 😉

lucula73
26. jan 2014

@jakelina však ano,nájde na mraky,len si neviem vybrať 😀
tiež niečo úplne jednoduché potrebujem,nech tam neni kilo poťahovky 😉

jakelina
26. jan 2014

@lucula73 jako není nic moc, ale to je ta moje. Mně se moc nelíbí takové přečačkané ty šatičky. Tak jenom tak jednoduše. Na zádech měla ještě mašli.

vlada111
27. jan 2014

Ahojte kočky, pridávam krstinovú pre dievčatko. Poťahovka je striekaná airbrushom, moja premiéra 😉

vlada111
27. jan 2014
woman04
27. jan 2014

@vlada111 tá je luxusnááá...nádherná farba.... 😉
@lamps držím palce,nech sa v práci darí a torta perfektná 😉

halienka
27. jan 2014

@lamps nádherná tortuška, už ju mám aj uloženú 😵 tie stromy sú úžasne namaľované a poľovník fešák 😀

@vlada111 kráásna decentná jemná 😵 tiež sa isto inšpirujem jedného pekného dňa 🙂 na to M-ko máš vykrajovačku, či si ho robila ručne?

jakelina
27. jan 2014

@vlada111 moc krásná 😉

olo2003
27. jan 2014

sladké žienky, mascarpone plnka (1mascarpone, 1 šľahačka a čokoláda) na 18 cm tortu 2 x plnenú bude stačiť jedna dávka? či radšej dve? dávno som nerobila takú malú tortu, tak neviem.ďakujéém.

voskovaeva
27. jan 2014

@vlada111 to kde si kupila to M???ci si robila,?

aduskatt
27. jan 2014

@olo2003 staci jedna pohodlne🙂

artepf
27. jan 2014

@olo2003 bude určitě stačit jedna dávka 😉 , dvě dávky dávám většinou cca do průměru 25 cm a je ho dost

jinak holky, @jakelina odkud máte prosím tu krásnou abecedu, co dáváte na většinu dětských dortů, nemůžu ji nikde najít a hrozně se mi líbí, jak dáváte dvě vrstvy různých barev na sebe, to ty písmenka tak hezky vyniknou 😵 , díky 🙂

@vlada111 ta je nádherná a ta barvička 😵 , vůbec není vidět, že je to tvoje premiéra, je jak od profíka, prosím tě prozraď mi, jak jsi ji do airbrushe namíchala, používám ho taky, ale s fialovou, a vůbec takhle krásnou, mám vždycky problém, možná to teda bude tím, že nemám růžovou, ale jen červenou, modrou a bílou a snažím se to kombinovat 😒 , moc dík 😉

artepf
27. jan 2014

@macamac díky 😵 , ten Kaufland byl pro paní, která kromě svého zaměstnání roznáší už roky letáky Kauflandu, takhle si to přála její dcera, ale přiznám se, že nevím, jestli bych sama byla nadšená, kdybych dostala takový dort 😀 , já mám radši pěkné kytkové a nebo když je na něm vidět spíš nějaké hobby 🙂

@dada2007 ne ne, žádné echo jsem neměla, jen prostě, jak je těch dortů čím dál víc a dál se to roznáší, v práci, ve vesnici a tak, tak jsem se byla prostě jen poradit se známou, která dělá účetnictví drobným živnostníkům a ta mi poradila teda buď ten živnosťák, což je v mém případě nereálný no a nebo minimalizovat jakoukoli reklamu, prostě aby v případě, že by mě třeba nějaký závistivec udal, nebylo jak dokázat, že dělám dorty na zakázky 😉 , protože pokuta je hodně vysoká a s toho mám fakt staženou pr... ☹

michaela3011
27. jan 2014

dobre ranko 😉 aj vam sa uz niekedy stalo, ze ste sa pozabudli s datumom??? 😀 na zajtra mam jednu tortu (este v polovicke decembra objednana) 😅 tak teraz sa mi dopeka korpus 😀 hned ako ho vytiahnem tak utekam do prace 😀 a to doslova 😀 snad vsetko stihnem, pretoze zacalo dost husto snezit 😒 a jedine velke stastie, ze dnes som v praci iba do 16:30 😀 tak zas budem utekat domov spravit rychlo krem a dorobit torticku 😀 za toto milujem samu seba sa 😀 😀 😝

woman04
27. jan 2014

@chvapilu ten Yoda je svetový 😉

vlada111
27. jan 2014

@halienka
@voskovaeva to M som robila ručne. Manžel mi vyrezal M a ja som ho polepila gorálkami

vlada111
27. jan 2014

@artepf ďakujem pekne 🙂 Máš sýto ružovú od firmy Ameri color a miešala som ju v pomere 15 kvapiek bielej, 3 kvapky ružovej a 3ml alkoholu 😉

jakelina
27. jan 2014

@vlada111 čtu, že jsi si poprvé stříkala dort, máš to úžasné, šikulka 😉

maya30
27. jan 2014

@vlada111 vladi ta je nadherna, neviem sa vynadivat...uz si robila podobnu v hnedom, vsak ? Mas nejaku otlacaciu podlozku na tie vzorovane kvietky ? A to pismeno...uzasne 😵 😵 😵

janicka7777
27. jan 2014

@nanima ahoj, máš prekrásne torty, chcela som sa opýtať z čoho je klobása a slanina.Chystám sa niečo podobné ,no hladám motiv. 🙂 ďakujem