Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
26. jún 2014

@eliska22 si sa musela upismenkovat 🙂 🙂
@ikula2 vcera som nasla paradny postup od @halienka, s popisom aj fotkami. myslim ze to dala do postupov
@pipka bezlaktozove najdes skoro v kazdom vacsom obchode. ale mozes dat kludne rastlinnu slahacku, tu maju asi vsade. alebo ovocie v zelatine, to je uzasne svieza plnka

sikag
26. jún 2014

jedna mini torticka pre kamosku

ikula2
26. jún 2014

@sikag jej dakujem akurat som to pozrela, ty mas na torte cokohmotu nie cokoladu vsak? Krasna.
Nevies v akej teplote ma byt cokolada ked uz je tam ten mantinel dookola a je stuhnuty, chcem zaliat ten vrch na Rovno, aby bol hladky ... Naposledy sa mi to nevydarilo :D bola horuca a mantinely sa mi roztopily 😀 tak ma skoro svihlo, lebo na ten detail som totalne zabudla ze je tepla ta coko

halienka
26. jún 2014

@sikag nááádherná 🙂

jakelina
26. jún 2014

@sikag ta je úžasná 😉

jakelina
26. jún 2014

A moje tři. Sumec je hrozný, nemám aibrush, tak je to jenom tak štětcem poťapkané, no hrůza, farma už asi desátá, pořád to stejné a s pastelkami pro brášku oslavence, aby mu to nebylo líto, že nemá dort, necelé kilo. Mám pocit, že jsou hrozné všechny tři 😝

cheria
26. jún 2014

Ahojte, chcela by som urobit svoju prvu tortu a potrebovala by som poradit nejaku potahovu hmotu jemne mandlovej chuti s ktorou by sa mi ako zaciatocnicke dobre potahovalo.Dakujem za navrhy.

jakelina
26. jún 2014

@cheria Smartflex velvet mandle

halienka
26. jún 2014

@jakelina čo si, perfektné sú všetky 😵 😵 😵 tá farma a tie minizvieratká sú perfektné, a všimla som si kolesá traktora, tak to je úplne super dotiahnutý detail, ja som doteraz večne každé koleso pootláčala len sitkom 😀 ale tie kolesá na traktore sú fakt také ako si ich urobila 😵 to si len nejako narezala alebo lepila pásiky na vrch? Aj sumec je perfektný, ja si ho veru ukladám 😵

jakelina
26. jún 2014

@halienka děkuji, já z těch dortů mám divný pocit, jako že jsou odfláknuté. Kola jsem udělala tak, že jsem si ho vykrojila, udělala ten střed a chvilku, tak 20 minut nechala zatuhnout a pak vezmu pinzet, takovou do špičky, není to klasická co je na trhání obočí a z boku toho kola to vždy zmáčknu, aby se tam vytvořil ten vzorek. Nevím jestli píšu srozumitelně. Jak když kleštěmi zdobíš kraj dortu, tak tou pinzetou tam udělám ten vzor.

halienka
26. jún 2014

@jakelina aha, rozumiem, ďakujem, pri najbližšej príležitosti vyskúšam 🙂 inak aj ja mávam niekedy také pocity, niektorý víkend som spokojná a inokedy zas som akosi nie 😀 ale možno je to aj námetmi tort, keď sa opakujú alebo sú také nijaké, že sa z toho ani nedá nič moc pekné vykresať niekedy...

sikag
26. jún 2014

@ikula2 ja velmi s cokoladou neviem robit, ale ked si ju roztopis nad parou tak by nemala byt uplne horuca. mozno nechaj este chvilku postat, skus prstom a ked bude ok tak skus lievat. ja by som sla od stredu opatrne ku krajom. neviem.... mozno este niekto poradi
@jakelina paradne vsetky. tie sumce co tu robite ma fascinuju 🙂

jakelina
26. jún 2014

@sikag víš co, já ho dělala poprvé a i jsem se přesně trefila do váhy, chtěli do 1000,- korun. Tak mi to vyšlo přesně, až jsem se divila. Ale hrozně odpadu jsem měla, jak to vyřezávám z plátů, tak mi zůstávají ty kraje. 😝

jakelina
26. jún 2014

@halienka jenom pak ty kola nechej den ležet, aby ti ten vzor na těch kolech uschnul a drželo to i dole a nezmáčklo se to. 😉

ikula2
26. jún 2014

@jakelina kraasne prosim ta nemas niekde ulozeny navod na ten cukrovy dym na traktore...

jakelina
26. jún 2014

@ikula2 zlatko to je jenom vata 😉

lucianak
26. jún 2014

@mirka_aa furča, pekáreň juno pri toryse

mrka2
26. jún 2014

@blancagon dakujem, neboj sa toho,nie je to nic tazke.. 🙂

pipka
26. jún 2014

@jakelina superne su vsetky...aj sumec 😎 😵 😵

lokalistin
26. jún 2014

@jakelina nahodou su super

babulka1978
26. jún 2014

Ahojte 🙂 mohli by ste mi prosim niektora poradit, kolko potahovacej hmoty ziskam z 300g marschmalows? Na jednu 26 cm tortu, alebo velku obdlznikovu? Este maju vyjst aj male ozdoby....medvedikovia po obvode z bielej hmoty...torta bude modra.....dakujem za radu 🙂

jakelina
26. jún 2014

@babulka1978 přibližně kilo

zuzka7512
26. jún 2014

Kočky na budúci týždeň od 30.6. je americký týždeň. v Lidli...Marshmallows 300g za 1,29€ 😉

mirinecka
26. jún 2014

tak a moja pre velkáčov na rozlúčku zo škôlkou, mala až 8,8 kg 🙂 ale cenu som nezobrala podľa váhy, sa mi to zdalo strašne veľa pýtať od škôlky, ale aj tak som bola spokojná a škôlka tiež, už som dostala aj pochvalu 😉 . Ešte otázka, v poslednom čase sa mi robia stále bubliny pod poťahovkou a neviem prečo stále musím prepichovať 😢

lamps
26. jún 2014

ahojte sladukienky moje 🙂 🙂 🙂, pridávam aj ja moje tohtotýždňové - tá námornícka je pre 15-ročného chalana, pani mi poslala foto tortičiek, vraj podľa nich mám tortu ozdobiť, len si akosi nevšimla, že torty boli pre ročné deti 😕, tak som musela nájsť nejaký kompromis, aby torta nevyzerala príliš detsky. No uvidím, čo zajtra na ňu povie .... a tá druhá tortuška je len taká obyčajná, pre naše ratolesti za zajtrajšie vysvečko

pipka
26. jún 2014

@lamps mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😝 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
hned by som si dala! 😎

chvapilu
26. jún 2014

ahoj vkládám dnešní dortík a první lilie na drátku ,Váha 5kg

lucopeda
26. jún 2014

Ahojte baby, najde sa tu nejak sikovna cukrarka z Kosic?
Dakujem.

abriela
26. jún 2014

@lucopeda je nas tu viac - mufinka8, mimcak,.....

lokalistin
26. jún 2014

@lamps bombova, ulozena-krasna a ta druha boze k sezrani a ja chuda na diete-mnaaaaam