Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
4. júl 2014

@ejkula ďakujem 😵 tortičky máš krásne a neterke želám už len dobré pani učiteľky 😵

daja55
4. júl 2014

@lamps veď tá maľovaná je nádhernáááá

daja55
4. júl 2014

Moja dnešná na promócie, 7,4 kg, robená na želanie podľa foto - Torty od mamy 🙂

moicka
4. júl 2014

zienky potrebovala by som radu. 😨 😨 Mam urobit tortu a jedina podmienka je, aby bola stavnata. Ovocie do nej nechcu. Viete mi prosim poradit aky krem je na to najvhodnejsi? Vraj je im jedno aky korpus, aky krem. Dakujem 🙂

blancagon
4. júl 2014

Tak a moja prvááááááá svadobnáááááá,sa tešikujem 🙂 a už v lete nepečiem,dufam.A tie ruže sú krásne bledožlté ale foto blééé

lamps
4. júl 2014

@moicka skús urobiť vanilkový korpus, džem a krém Pribináčik 😉

sticker
4. júl 2014

@moicka Monika ja tak robievam a pokropím korpus, dám džem a buď ako radí Andrejka pribináčik, alebo mascarpone 🙂 A teda zatiaľ boli ľudia spokojní 🙂 😉

jakelina
4. júl 2014

@lamps ta malovaná je krásná, můžeš být spokojená. Já dodělala dvě a ještě jednu jdu krémovat. 😝 Venku krásně a já jak ťula zase v kuchyni 😒

woman44
4. júl 2014

Baby, mám na Vás 3 otázky:
1. Aký alkohol používate na práškové farby, keď s nimi chcete maľovať?
2. Dajú sa tie Marsmallows z Lidla(tie americké) použiť na MMF?(prípadne aj recept 😀)
3. tretiu otzáku som zabudla 😀 Ďakujem

lamps
4. júl 2014

@woman44 😀 😀 😀 na práškové farby môžeš použiť hoc aký biely alkohol, ja používam vodku alebo domáce 😀, cukríky z Lidla používam, sú super - hmotu si zarábam tak "od oka", ale v podstate podľa receptu na prvej strane tejto diskusie a na poslednú otázku neviem odpoveď 😀 😀 😀 😀

nika266
4. júl 2014

Tento týždeň bola iba jedna, aj tak sa mi nechcelo

woman44
4. júl 2014

@lamps Ďakujem za odpovede 😀

verbova
4. júl 2014

@chvapilu ja mám, pracuje sa s tým super, smartlex velvet som zafarbila na čierno a potom som natlačila do tej formy, ešte po vrchu som trošku povaľkala a zarovnala, dala som to asi na 5 min. do mrazničky a potom sa to krásne vyklopilo, formičku netreba ničím vysypávať ani mastiť .. potom som niektoré časti namaľovala strieborne ... samozrejme závisí od toho akej farby to chceš mať ... na fote nie je to až tak veľmi dobre vidieť, ale bola z toho celkom pekná gitara ..
PS: ešte som zabudla, keď vyberieš hudobné nástroje z formičky tak treba ich dať uschnúť a potom domaľovať ...

chvapilu
4. júl 2014

@verbova dortík krásný a já moc děkuju

moicka
4. júl 2014

@lamps , @sticker veeeeeeeeelmi pekne dakujem za pomoc 🙂 🙂 😉 skusim ako ste mi napisali

verbova
4. júl 2014

@chvapilu ja to tak robím so všetkými silikónovými formičkami, jednoducho to dám do mrazničky, krásne sa to vylupne, a hneď sa to môže dať aj na tortu, je to super, lebo je to rýchle, pekné a málo pracné, prikladám ešte jednú tortičku a tam som robila písmenka z kociek ...a ešte jednu a tam sú ružičky zo silikónovej formičky a tie som poukladala do tvaru šesťdesiatky, nie vždy to treba dať uschnúť, len keď idem to maľovať tak to dám uchnúť, ináč tam dávam farebnú poťahovku a dávam to hneď na tortu ... alebo ružičky som postriekala zlatým sprejom a hneď som ich dala na tortu ... tak nech sa darí a nech trotička s páči ...

sticker
4. júl 2014

Ak tu ešte niektorá ste, dvojposchodovú tortu asi tiež treba vystužiť, však? 26 kruh a nato taký malý cca 13 priemer..... Neviem, či dať aj slamky so špajdlami, alebo stačí iba nejaký kartón...

pipka
4. júl 2014

@sticker ja by som urcite vystuzila...neriskla by som, ze sa mi to rozpuci 😒 😝 , stacia spajle a na to karton, slamka by sa mohla ohnut...aj ked neviem kolko bude vazit ten vrch, ak je to ozaj malinke, tak mozno by to aj slamka samotna udrzala 😉 ale teda karton na to spodne poschodie , resp. pod vrchne urcite 😉

ejkula
4. júl 2014

@sticker ja by som určite dala aspoň slamky (mne raz povolil spodný korpus - slamky to zachránili ) 😀 😀 😀 no a teda určite aj karton 🙂

sticker
4. júl 2014

@pipka Jani a keď dám špajdlu do slamky aj tak sa ohne? 😨

pipka
4. júl 2014

@sticker nemala by sa, ja davam vzdy slamka, do toho spajla a vzdy drzi bombenfest 😎 😉

sticker
4. júl 2014

@ejkula @pipka Vďaka baby 🙂 Je to "tenkrát poprvé" tak sa bojím 😅 😀

dadenka1
4. júl 2014

Ahojte,prepacte, ze otravujem, ale potrebujem este poradit? Peciem len pre rodinu a nemam skusenosti, ale nepodarilo sa mi vyguglovat ohladom vuroby krajky... Aku hmotu pouzivate na krajku? Original alebo si doma vyrabate? A ked tu hmotu natriem na krajku, kolko to asi mam nechat schnut? A na vzduchu, ci v rure?
Dakujem za odpoved...

lucula73
5. júl 2014

@dadenka1 ja používam original prášok magic decor,presná výroba je na obale napísaná............v princípe zarobiť tú hmotu,natrieť na krajku a suší sa to bud volne ,čo trvá dosť dlho,alebo v rure ,to máš za 10 minut hotové.........každá rura je iná,na obla je tuším 7 minut,neviem presne,ale treba odsledovať.aby sas to už nelepilo a dalo vybrať z formy.a zas aby sa nepresušila,lebo sa doláme.moje prvé tri krajky leteli do koša 🙂

laumi
5. júl 2014

☹ juj žienky, musím sa vyžalovať ☹ prvá blbá - hrozná skúsenosť. Objednala si pani tortu pre seba, pozerala si foto, aké robím. Chcela pre 25-28 ľudí, najlepšie štvorec... a do 50e ....... rozmer asi na veľký plech. Tak som takú spravila- orechový korpus , 2x plnená ( čoko + banány ) .. váha bola 5,6 kg.. ( 33x30). Teraz si pani po ňu prišla a reakcia, : " že taká mala ? " som si ju predstavovala väčšiu, že čo si dávali inde piecť knihu tak tá bola velká- otvorená, na veľký plech ,,,, Ja jej vravím, že ved takú ste chcela, velký plech., 25 ludí do 50 e ... Ona, že nech sa nehnevám, že čakala väčšiu... Jooj, mám dosť.. Aj mi bolo blbé peniaze za ňu pýtať ☹ ☹ ešte stále predýchavam

79zuzana
5. júl 2014

@laumi Ahoj, je mi to strasne luto, ze si taka sklamana. Mozno si si s tou pani mohla dohodnut nejake blizsie podmienky, co si ona predstavuje pod pojmom velky plech a ohladom zdobenia. Vahala som, ci to tu napisat, ale mne sa zda €50 za tu tortu na obrazku trosku moc, chapem, ze je velka, ale ma len jednoduche zdobenie. Prepac, to je len moj nazor, chapem, ze na torte je vela prace, ved aj sama tortickujem a viem kolko casu clovek pri tom stravi ☹

laumi
5. júl 2014

@79zuzana 40e som vzala ,,,, ona povedala, že do 50 e.,,jednoduchú, tak som sa snažila prispôsobiť tomu...

lamps
5. júl 2014

@laumi chápem, že ti je smutno ☹ ale osobne si myslím, že veľká torta je dosť relatívny pojem, pani ti mala teda presne povedať, aký rozmer chce, ale potom by určite nestála 50 €. Ja si myslím, že si si za tortu vzala málo, veď keby si si rátala len 10 € za kg, tak by táto tvoja tortuša mala stáť 56 € a teta možno len skúšala, či tortu nedáš lacnejšie. Keď bola taká spokojná s tou knihou od inej cukrárky, prečo si dala teraz piecť tortu tebe a nie jej? Každá z nás má nejakú zlú skúsenosť, pekne predýchaj a ide sa ďalej 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
5. júl 2014

A poslední odvezený, začínáme přestavovat koupelnu, tak jdu pokračovat v práci jinam. 😝

lamps
5. júl 2014

@jakelina tortička je krásna a vitaj v klube byt prerábajúcich žien 😀