Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. júl 2014

@lamps však tebe jsem viděla, ty jsi střízlík

evicaka
5. júl 2014

@jakelina takto pred rokom som mala 60, ale potom som sa zaťala a zhodila som na 52, ale to už bolo moc, ľudia sa ma pýtali či som chorá 🙂 tak teraz sa snažím si udržať tých 54.. to je také moje optimum 🙂

jakelina
5. júl 2014

@evicaka tak to jsi skvělá, já jsem jako svobodná mladá holka měla 56 a to už teda teď nemám. Bohužel 😝

mysiatkoo
5. júl 2014

@maya30 ufff ... len raz by ma odviezli na infuzku kvoli tortam a muz by mi vyhodil vsetko naradie do kosa...nie do kosa, rovno na smetisko.... nex si cim skor fit!!
a musim sa opytat este .... preco porovnavas seba a ine baby? to,ze ini pecu za 9 neznamena, ze to musis robit aj ty.. a mas to o to jednoduchsie, ze za ten posledny rok tvoju tortu jedlo nemalo ludi, z ktorych sa isto najdu zakaznici ktori dokazu pochopit co za vyssou cenou je .. nepodcenuj sa a v prvom rade si chran zdravie a rodinnu pohodu 😒 a uzivaj leto 😵

pipka
5. júl 2014

@evicaka prepac ale smejem sa...ze 55 kil 😀 😀 😀 nechci vediet kolko mam ja 😅 😅 😅 🙄 😀

mysiatkoo
5. júl 2014

@jakelina @pipka @dagmarmustafa @vlada111 @grasie dakujem krasne babule aj vsetkym pacitkovacom 😵 😵

pipka
5. júl 2014

@cawes akekolvek otazky prosim tu 😉 ostatne temy su len na recepty a fotopostupy!
najlepsie ked sa spytas priamo autorky @ajka82 😎 😀 ona ma mozno aj zapisane, kolko vazila 😉
ale moj odhad podla toho, ked som taku piekla ja, je cca od 3,5 do 4 kil 😉

mirka100911
5. júl 2014

Zla kvalita fotky, fotila som na poslednu chvilu.. 😠 Pozicala som si napad od @jakelina , dufam, ze nevadi... 😉

artepf
5. júl 2014

teda holky, prve jsem se tady dočetla o té dortařce, co zemřela na infarkt 😢 a teď čtu o @maya30, že ji to položilo, teda ale při tom šíleném množství dortů každý týden a navíc každý tak vymakaný, tak se přiznám, že jsem taky nechápala, jak to může zvládnout a ono se to fakt po nějaké době projeví ☹ . Tak ti fakt upřímně přeju brzké uzdravení a dál se už šetři! Já jsem se zrovna včera taky zařekla, že aspoň do konce prázdnin už žádné nové dorty nevezmu a pak už opravu MUSÍM taky zvolnit, protože jsem poslední dva tři měsíce pořád nemocná a to jsem dřív nebývala. Na to, že se snažím jíst zdravě a cvičit, tak to ani z ničeho jinýho nemůže být než z toho ponocování a postávání v kuchyni 😖 .
Jinak holky, já jsem váhu taky loni stáhla z 65 kg na 58, ale teď mám od Vánoc těch 60 a nejsem schopná se vzdát těch čokošek, na těch jsem fakt závislá, jako cvičím skoro každý den, ale to sladký 😝
Ještě jsem vás chtěla moc poprosit, nemáte náhodou uložený odkaz na ty nádherné svatební postavičky, co tady jednu dobu koloval? Myslím, že ty postavičky nebyly z marcipánu, byla to nějaká americká stránka a daly se tam objednat individuální postavičky podle fotek z nějaké nejedlé hmoty.. Potřebuju modelovat svatební pár a tam byly fakt nádherné inspirace, předem MOC DÍK 😵 😉

mirka100911
5. júl 2014

@jakelina Jeeej, pozeram, ze si tiez robila znova tu minnie co som mala od teba ulozenu v inspiraciach. A este aj pre Nelku... 😀

mysiatkoo
5. júl 2014
artepf
5. júl 2014

@mysiatkoo zlato ty jsi skvělá, přesně tohle jsem hledala a ani za nic jsem to nemohla najít, moc ti děkuju, fakt jsi i pomohla 😵 😵 🙂

vlada111
5. júl 2014

@lamps neverííííím

sticker
5. júl 2014

Končím krátku nočnú, tak pridám foto.... Radšej som si ju cvakla aj večer v nízkej kvalite, lebo sa bojím, či vydrží do rána 😅 😝

michelle34
5. júl 2014

zienky,velmi pekne prosim o radu. Chcem pre syna urobit tortu, este som nic nemodelovala.Ako postupovat na angry birds figurky? Mohla by som to podla vas zvladnut? Pozerala som videa a nezdalo sa mi to az tak takze. Co vsetko potrebujem na pracu? dakujem

lenuliatko
5. júl 2014

Žienky, neskutočné ste, klobúk dole, aké nádherné torty robíte 🙂 Vždy sem prídem načerpať inšpiráciu a zakaždým odchádzam s depkou, kde sa ja vlastne hrabem robiť torty 😀

ajka82
5. júl 2014

@pipka ja kukam ze co kde, kto chel vediet 😝 😅 az potom ma trklo ze v druhej teme 😀
@cawes tato husenka ma presne 2,8kg, kopceky su robene v miskach s priemerom 10cm- kakaovy korpus, 2 kopceky plnene s cokoladovym kremom s bananmi a 2 kopceky s mascarpone kremom s malinami... na jednom kopceku su nalepene do kvetiniek original lentilky, kedze mala slecna ma lentilky rada 😉

ajka82
5. júl 2014

baby ja mam tento tyzden jednu tortu na zajtra, ale taaak neskutocne sa mi nechce...som si ista keby mam robit 4 uz su isto hotove 😅 vobec neviem co, lebo tema je bol raz jeden zivot ale nepotahovana a najlepsie nie s cokoladovou polevou lebo tak uz mali par krat odomna mozno by aj zmenu chcelo, ale nepotahovat 😕

ajka82
6. júl 2014

hotova...trubicky a na vrchu biela cokolada...aj tak je to coko, ale tento krat nie tmava a na celej torticke 😅

denisak77
6. júl 2014

@jakelina vôbec ti nezávidím,my sme v máji prerábali aj kúpelňu a ešte podlahu v obyvačke a maľovať všetko,no poviem ti bola som zrelá na prášky.Som šťastná ,že je to za nami,lebo ten bordel,....nebola jediná vec v dome ,ktorú by som nemusela umyť.Uffff.

denisak77
6. júl 2014

@maya30 kašli na torty,deti ťa potrebujú určite viac ako ostatní,aj keď každý týždeň čakám na tvoje dielka ,ale zdravie je prednejšie.Ozaj,včera sme boli kuknúť na vaše kupko vo VK,a trošku sme pochodili po meste a zistila som ,že som malá mylné predstavy o VK. PT sa môže skryť do čo najhlbšej diery,oproti vášmu mestu.Milo som bola prekvapená.

lamps
6. júl 2014

@vlada111 😀 😀 😀 😀 asi si ma celkom dobre odhadla

lamps
6. júl 2014

@lenuliatko nedepkuj 😀 😀 😀 😀 keď to tu vidíš, musí ťa to motivovať 😵

evicaka
6. júl 2014

@pipka no ale ja som malý krpec... mám slabých 160cm

pipka
6. júl 2014

@ajka82 ja som vedela, ze ta zmetiem 😀

maya30
6. júl 2014

@jakelina @sikag @anibas @pipka @lokalistin @mysiatkoo @artepf baby dakujem, taka som hlupa ze som tak tlacila na pilu, sama si za to mozem ☹ este pochodim zopar doktorov a tym ze na leto mam len par torticiek tak dufam ze sa to napravi...dalsie objednavky zatial neberiem, lebo manzel bude teraz mimo, tak sa chcem venovat detom, snad az od oktobra zacnem ale k tymto mnozstvam sa uz nevratim, zvazujem ze dvihnem cenu a ludia sa vyselektuju sami 😝 pravdupovediac ma to uz ani nebavilo takto vo velkom 🙄

@denisak77 juj skoda ze to tak zle vyslo vcera so mnou, mohli sme sa stretnut...my mame mesto celkom pekne zrekonstruovane, snad to zvladneme aj splatit 😎 ale na tom kupku som nebola ani raz, bo sa hanbim vyzliect 🤐 jedine pozitivum na tomto mojom stave je ze som schudla 5 kg za 10dni 😝 ale este aspon 20kg by to chcelo 😎

jakelina
6. júl 2014

@maya30 ty jsi dupa, za takovou cenu zhubnout, tak to je k pláči. Fakt se šetři, aby jsi si neuhnala nějakou hnusnou nemoc nebo chronický únavový syndrom. 😝

pppeeetttaaa
6. júl 2014

ahojte..aj vam sa uz tak nechce ako mne? pridavam moje vikendovky.. este buduci vikend a konecne mam prazdniny aj ja :D uz nech to je :o))))

pipka
6. júl 2014

@maya30 schudnut ano..ale asi nie za cenu, ze budem v nemocke na infuzkach 😖 😝

ale mala by som aj ja na rozdavanie...takych 10 by som kludne darovala...keby niekto chcel? 😀 😀 😀

michaela3011
6. júl 2014

@lokalistin @lamps @mimcak dakujem vam 😵 dakujem aj za sicke to tie lajky k torticke, ktore ma potesili 😉 tortovaniu zdar 🙂 ps: relax musi byt!!! 😉