Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzu188
11. dec 2014

@lucula73 traseny mandarinkovy krem je vyborny 🙂

lucula73
11. dec 2014

@nika1985 no idem nakoniec že vanilkovú maslovú chcú k tým mandarinkám,ešte som to nerobila vyskušam.....
a robot idem asi predať,absolutne ho nepoužívam,všetko šľahám ručným..........muž ma aj zabije..........a vadí mi aj tá veľká 6,7l misa,ak potrebujem len málo dačo vyšľahať,tak sa mi to nechce ani špiniť tu misu......jaj neviem 😢

nika1985
11. dec 2014

@lucula73 fu tak to ma mrzi ale ked ho nevyuzivas tak naco zavadzat peniaze pouzijes inde ja ho pouzivam maximalne mam uz dve misy a niekedy mi je aj ta velka mala🙂 je to velka skoda pre mna je to neskutocna pomoc ten robot vo vsetkych smeroch mi to setri ruky aj cas.

sikag
11. dec 2014

@muffinka8 hej ten myslim, iny makky som tam ani nevidela. skusala som jemny ale nie je to ono
@adrika202 aliexpress.com no ale mate pravdu, je to bez kompresora 🙂 inak je to 60dolacov ale aj to je dobra cena 🙂

muffinka8
11. dec 2014

@sikag no niekedy sa stáva že dlhšiu dobu ho ani u nás nemajú a potom zasa je. Namiesto neho používam potom ten taký čo je balený ako maslo klasické. Má v sebe trochu hrudiek mini, ale inak je to skoro to isté a je trochu suchší takže treba menej Ole použiť pri ňom.

mysiatkoo
11. dec 2014

@sikag 60 dolacov je sice dobra cena, ale za ostaru s pripadnou reklamaciou by mi to asi nestalo 😝

zuzu188
11. dec 2014

Baby,poradite mi niektora?...idem prvykrat vyskusat to ganache..kolko gramov cokolady mam dat na jednu smotanu?

chvapilu
11. dec 2014

ahoj dnešní - čokoládový krém s banánem jen figurky+kola nejsou moje zákaznice jsi je dodala.Děkuju za pochvalu fotbalového,díky a pěkný večer

blancagon
11. dec 2014

@zuzu188 ja davam mierku 2čoko ku jednej šlahačke,najlepšie vysokoperc.čoko,napr.z Lidla

mia114
11. dec 2014

ahojte, moja jedina za cely december, kedze to bolo pre sesterku tak som ju spravila. babika je podla babiky s ktorou sa mala hrava.

evicaka
11. dec 2014

@mia114 rozkošná tortička 🙂

zuzu188
11. dec 2014

@blancagon to viem..len neviem kolko gramove maju byt tie cokolady,ci 2x100g alebo 2x200g

blancagon
11. dec 2014

@zuzu188 ja dávam 2 ks 200g čoko na 250ml šlahačky,vtedy mám určite ganache ok 🙂

zuzu188
11. dec 2014

@blancagon dakujem 🙂

jakelina
11. dec 2014

@zuzu188 já dávám na 100 ml šlehačky 200 g tmavé čokolády

mamina1978
11. dec 2014

@mysiatkoo dakujem....... kuknem to 😵

mysiatkoo
11. dec 2014

baby BA - niekto, kto by vedel a hlavne xcel anglicky hovoriacemu cloveku spravit na 17. tortu v tvare mozgu?

blancagon
12. dec 2014

@zuzu188 vlastne to záleží podla velkosti torty,na ktorú chceš ganache,ak je to malá,stačí tak ako písala jakelina,100ml šľahačky a 200g čoko.Ja robím velké a potom ešte aj zostane na druhú 😉

halienka
12. dec 2014

Babky prosím vás ako dosiahnem maslový odtieň smartu? Ktorú farbu pridať? Hnedú, žltú? Ďakujem 🙂

nika266
12. dec 2014

Tento týždeň iba jedna

lamps
12. dec 2014

@halienka presne ako píšeš trošičku hnedej a žltej

halienka
12. dec 2014

@lamps ďakujem 🙂

adrika202
12. dec 2014

cafte 🙂 jedna z dvoch na tento vikend 🙂 stuha bola jemnejsia ,svetlejsia farbička ,len moj fotak nechape 🙂 a zle orezana foto 🙂 nuž čo už so mnou 😀

jper
12. dec 2014

Zdravím všechny, měla by některá zájem o prášek Sweet Lace 500g - neotevřený, ještě pořád v zafoliovaném stavu, garančka 02/2015 na ceně se domluvíme, jenom čr - na sk by se to s poštou nevyplatilo.

mysiatkoo
12. dec 2014

hotovooooooooooooooooo ... moja posledna objednavkova na tento rok... a ked sa mi mooooc bude xciet, tak bude este nasa vianocna, ale momentalne sa tesim na pauzu a koledy a medovnicky a vanilkove rozky a vsetky ostatne vianocne klasiky - jedine, na co sa tesim menej je to vianocne upratovanie 😀 😀 uzivajte pohodicku baby 😵

luciahromadkova
12. dec 2014

@mysiatkoo hAhaha, že vianočné upratovanie 😀 , nie ze by som bola spindira, ale toto je asi jednine co vobec po celom tyzdni a narocnom neriesim...., som rada ze konecne 5 minut sedim...
v stredu som par medovnikov upiekla so synom, vo stvrtok som piekla s detmi v skolke 😒 , dnes sme zdobili, mala som ich 18..., a este riesila objednavky, faktury a neviem co, aby sme financie minuli ako treba a nacas...., a este sme pripravovali besiedky a tvorivu dielnu pre deti a rodicov...., a uz tyzden mam zarobene linecke cesto... tak idem vykrajovat 😉

jakelina
12. dec 2014

@mysiatkoo moc krásný

mysiatkoo
12. dec 2014

@luciahromadkova Luci keby som bola v praci, tak to asi tiez neriesim, ale teraz mam to nutkanie dost silne 😅 navyse mam jedneho certa zase doma, tak nam spolu aspon ryxlejsie ujde den pri takej praci 😉 nex ti to ide ako po masle! 🙂

mysiatkoo
12. dec 2014

@jakelina dakujem Majka... nie som s nim spokojna ani troxu 😅 ale lepsie to neslo tentokrat 😒

luciahromadkova
12. dec 2014

@mysiatkoo 😀 😀 😀 , ved ja tiez zdobim medovnikove smetiaky 😀 😀 😀 a smetiarske auto- to sme museli vykrojit prve...a inak, že poriadok a upratovanie.... na prostred obyvacky mame brloh pre medvede a smetiarsky domcek, ved medvede chodia k smetiakom do kuchyne obchadzam lebo tam je smetiarska brana 😀 😀 😀