Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. mar 2015

@sticker zlatko děkuji 😉

pipka
9. mar 2015

@jakelina rozkosny je 😵 😵
moj sa presne tak isto stale pyta, ze ktora uz konecne bude jeho 😅 😀 😀 a ked teraz konecne mal meniny a teoreticky by som mu konecne mohla upiect, tak sme boli lyzovat a mali sme len rychlovku od babky, lebo som nestihala 😅 😅 😅 😀
ale ma ju slubenu 😝 😉 tak hadam sa k nej este dostaneme...po case...jak pristelka , budeme oslavovat po mesiaci 😀 😎

majuska55
10. mar 2015

@maya30 zas usta dokoraaaan....neskutocne....velmi obdivujem tvoju pracu....ked urobis za tyzden tolko tort a hlavne tak dokonalych 🙂 🙂 ......to srdiecko je uuuuzasne 🙂 🙂 ...A tie motyle ani nevravim..krasne....prezradis mi ako si robila tie motyle???? A mas niekde aj svoju stranku tort....nech sa pokocham 🙂....
@pristela tiez mas krasne torty a tie rozkrojene vyzeraju mnaaaam....prezradis ake su chutovo? By som rada vyskusala nejake nove chute.....
Babulky prosim Vas ako robite krem s mascarpone? Davate ho aj do poschodovych tort? Ja robievam mascarpone slahacky a cokolady.....ale nie je taky pevny, bojim sa aby mi to v trojposchodovej udrzalo....lebo chcu aj s ovocim?

jakelina
10. mar 2015

@pipka však makrela je taky dobrá ne?? 😀 😀 😀 Pche pořád dorty 😝 😀 😝

afra
10. mar 2015

Baby poradte, chytil by marcipan na cokoladu? Ze by som nepotrela tortu maslom s cukrom, ale cokoladou? Dakujem

pipka
10. mar 2015

@jakelina preeesneeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😅

sikag
10. mar 2015

@afra jasneeee 🙂

pristela
10. mar 2015

@pipka haaaa, nahodou tento rok sa mi zadarilo a obe moje decka mali torty s oslavami tak ako ma byt , na narodky 😀 😀 😀 😀 dokonca aj pubosovi som stihla urobit na cas , muhahaaaaa, ale udenaca by som si veruze dala aj ja 😀 😀 😀 teda moji maju tortu len na narodkyna meniny isto nie .

@majuska55 dakujem velmo pekne 😀 prichute boli gastanove pyrea jahodovo jahodova s jahodami 😀 😀 prve je len vyslahana slahacka s gastanovym pyre a to druhe je tvaroh+slahackova smotana+jahodovy dzem+ jahody + creme ole vanila podla potreby ake huste to chces, toto vsetko vymixovat/ ak chces tak aj praskovy cukor , ale ja nedavam / no a na korpus davam jahodovy dzem nan tuto plnku , ktoru este posypem jahodami 😉

pristela
10. mar 2015

@majuska55 ked robis poschodove torty , hustota plnky nema na to ziaden vplyv, kedze do kazdej poschodky by mali ist vystuhy , ktore drzia celu vahu jednotlivych poschodi, nie plnky ani korpusy

pipka
10. mar 2015

@pristela sak ale videla si aku sme my mali na meniny 😅 😅 😅 s udenáčom...jak psíček a mačička 😅 😅 😀 😀
normalne ani my nemavame 😉 ale uz som mu slubovala dlho, ze angry birda maleho z malej misky mu spravim...no bola lyzovacka, tak na tortu nevydalo 😝 😅 zabijem sa? 😀 😅

majuska55
10. mar 2015

@pristela dakujem za recept na tu jahodovu 🙂...urcite vyskusam....gastanove pyre sme uz skusali, ale najviac nam chutilo s parizskou slahackou a tmavou coko, inak same so slahackou az tak nie....ale tak kazdemu chuti nieco ine....ale tu jahodovu veru vyskusam, to mozem 🙂, a uz mi sliny tecu 🙂....A s mascarpone robis aky krem? Ja davam vzdy vystuhy aj slamky aj spajdle 😀 😀 .... ale vzdy som robila len take pevne kremy do poschodovych.... tak preto zistujem 🙂

moncyh
11. mar 2015

Zdravim vsetky sikovne zienky a prosim o radu, kde by som nasla predajnu alebo e-shop (smartflex velvet 4 kg za dobru cenu) v martine, ruzomberku alebo lipt.mikulasi? dakujem 🙂

antenka1
11. mar 2015

Dievcata, pozrite co sa mi stalo. Kupila som si rafik, ze ho konecne vyskusam. Cesto mi vytieklo, korpus padol. Ako robite s rafikom? ☹ ☹ ☹
Je mi do placu

llucia81
11. mar 2015

@antenka1 Ahoj, ja davam este alobal pod papier a vyhnem ho hore ..a nevytecie nic 🙂)

haannka
11. mar 2015

@antenka1 aj ja davam alobal...ten to pekne drzi

maca77
11. mar 2015

@antenka1 ja dávam naspodok alobal, vyhrniem dohora a papier na pečenie vystrihnem v tvare kruhu a dám ho dovnútra na dno 😉

antenka1
11. mar 2015

@llucia81, @haannka, @maca77 dievcence dakujem. som bola pekne na prasky z toho 😒

daniela09
12. mar 2015

tak kočky pridám aj ja niečo zo svojej dielne,z minulého týždňa narodeninová rýchlovka za 1 deň, svadobná pre kaderníčku a rybára, a s dinom na dnes

jakelina
12. mar 2015

@antenka1 já dávám jenom alobal, jde to z něj krásně sloupnout, není potřeba už dávat tam ten pečící papír 😉

mirka100911
12. mar 2015

Baby, ako robite oreo plnku? Mozem napriklad do pribinacika dat pomrvene OREO keksy? Skusali ste niektora? Dakujem... 🙂

dedra11
12. mar 2015

Ahojte kocky 😉 ... potrebujem surne radu 😀 ... chcem spravit cokoladovu torticku ... spodok cesto a vrch parizsky krem, no chcela by som to potiahnut marcipanom - myslite, ze moze ist na tento krem, alebo radsej upiect este jeden korpus na ten krem a tak potiahnut marcipanovou hmotou? Idem skusit prvy krat 😒 .... dakujem za kazdu radu ... pekny den vam 😵

lamps
12. mar 2015

@dedra11 parížsky krém nesmie ísť pod poťah - roztopil by ti ho 😉

dedra11
12. mar 2015

@lamps ...boozinku aj som si to lajcky myslela 😅 ... ale ak dam na vrch korpus, tak by to mohlo byt v poriadku?

lamps
12. mar 2015

@dedra11 áno na vrch korpus, celú tortu treba obmazať maslom vymiešaným s cukrom a ja dávam aj zvyšky korpusu - urobím si takú "kašičku" ňou potriem celú tortu, dám vychladiť a až potom tortu poťahujem

dedra11
12. mar 2015

@lamps ..dakujem velmi pekne za radu 😵 ... snad to nejak "domazem" do uspesneho konca 😀

lamps
12. mar 2015

@dedra11 😉

antenka1
12. mar 2015

@jakelina dakujem. Ja to teda vyskusam. A ak mi to nepojde, pridem ta vecer strasit 😉

monicca00
12. mar 2015

dievcata, potrebujem pomoc. zakaznicka chce na tortu potlac znamenie barana. to existuje nejaka taka folia? alebo neviem ako sa to vola, co prilozim na tortu a nanesiem inu farbu a pomaly odlepim a ostane vzor. prepacte, ze neviem, ako sa to vola, nerobila som s tym este, no neviem ci nieco take zvieracie vôbec existuje. videla som len kvety a ornamenty dakujeeeem

maya30
12. mar 2015

@majuska55 dakujem 😵 ta motylikova je teraz v novom cisle casopisu Torty od mamy aj s postupom, motyle su z prasku magic decor a silikonovej formy 😉 torty mam vsetky pokope na fb 😉

chvapilu
12. mar 2015

@maya30 a můžu poprosit pod jakým jménem,ráda by jsem se podívala, protože co dort to umělecké dílo díky předem