Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sollange
29. mar 2015

@maya30 Nádherné všetky.Si v tom najlepšia🙂

evicaka
29. mar 2015

@maya30 nádherné všetky....

pipka
29. mar 2015

@maya30 boze moj, odpadavam zas a znova! naaadhera 😵
vzdy si poviem, ze uz ti ani pisat nejdem..sak ty vies, ze si uzasna 😀 ale to sa nedaaaaa ta nepochvalit 😅 😀 palec hore!!! 😎 😎 😎

lokalistin
29. mar 2015

@livia341 dakujem trubicky su z lidla s jahodovou plnkou a recept aky chces?

@chvapilu dakujem, farby su kroma kolor odtien blue a ja by som praveze chcela bledsiu

a po tom, ako som vyhodila 2 korpusy, som upiekla len majkin @jakelina korpus z celych vajec, bol az moc vysoky 😉

livia341
29. mar 2015

@lokalistin si mila, ze si to odfotila lebo by som sa trapila s hladanim v lidli a recept chcem na tortu ovocnu z vrchu a po bokoch trubicky. Ďakujem

sikag
29. mar 2015

@lamps 😀 😀 😀 😀 zlaticko

sikag
29. mar 2015

@maya30 majka padla som na zadok z tej ruzickovej. a co to znamena opeciatkova? to tie ruze su akoze peciatka a potom domalovane? a to si ich strekla airbrushom? ja si kazdy tyzden myslim ze si dala svoj top a dalsi tyzden sa nestiham znova cudovat 😀 😀 😀 😀 na tebe sa mi neskutocne paci ze sa stale posuvat dopredu 🙂 palec hore

sikag
29. mar 2015

a konecne stiahnute moje tohto tyzdnove, aj s londynskou pred padom 😝 😀 😀
inak teraz pozeram na jednu fotku ria a som si uvedomila ze som mu neurobila chvost 😀 😀 😀 chudatenko 🙂

maya30
29. mar 2015

@sikag dakujem ti krasne, snazim sa sem-tam poskusat aj nieco nove, lebo ma nebavi robit stale to iste dokola...tie silikonove peciatky su teraz velmi v kurze, je vela moznosti ako sa daju vyuzit na torte, ci uz kvety, text, rozne predmety...tak skusam teraz, kym to zas nebude na kazdej druhej torte, potom ma to prejde 😅 Tu som si peciatkou naznacila obrysy (ja by som to len tak z brucha nedala) a potom stetcom vymalovala-vytienovala, airbrushom som strekla len spodny a vrchny obvod 😉

maya30
29. mar 2015

@sollange @evicaka @pipka baby dakujeem 😵 😵 😵

lamps
29. mar 2015

@sikag 😵 😵 😵 😵 že zlatíčko 😵 a tortušky krásne, hrany radšej nekomentujem, lebo to sa nedá 🙂

sikag
29. mar 2015

@maya30 videla som uz nejake silikonove peciatky, uz na jednu poskulujem, to je napriklad taky kruh co sa s nimi zdobia aj cupcakes? priznam sa ze na torte som to este nevidela. uzasne!

maya30
29. mar 2015

@sikag pozri aj toto je super http://tortyodmamy.sme.sk/modre-kvety
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/0/0...

ale viac sa oplati kupit v kreativnych obchodoch, vyjde to aj o polovicu lacnejsie 😉

peneloppe
29. mar 2015

Dievcata, nadhera, ste velmi sikovne. Len tak zbezne som si pozrela fotky. Mam len jednu otazku. Da sa toto vobec naucit?

pipka
29. mar 2015

@maya30 ja som asi blba..ale ja si absolutne nedokazem predstavit ako sa to pouziva 😕 😅 to nejak otlacis na tu tortu...ci? 😕

michaela3011
29. mar 2015

hlasim sa opät po dlhsom case 😀
a pridavam jednu moju opachu 😀 bola obrovska, teda boli to dve torty 😅 skoro ma ovalilo ked som ju prenasala 😀 priatel mi musel pomahat 😝 to mal aj nakazane 😎 pred tym nez som sa pustila do dokoncenia torty tak som sedela vyse troch hodin u zubarky v kresle 😅 teta mila mi nakazala oddych s vylozenymi nohami a s tabletkami 😅 som jej vysvetlila, ze to nejde 😅 ze na zajtra mam tortu 😅 😀 tak priatel dostal prikazom mi pomoct 😝 ale pomahal iba tym, ze spracoval smartflex a dalej nezavadzal 😀
@aduskatt smartflex dobre sluzi 😉 dobre dorazil 😵

a taaakto ziaria moje oci ked vidim vase torticky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nadherne!!! 😵
hobby cukrarky posuvate/me sa stale dalej a to ma tesi 😉 o tom to asi aj je 🙂
peknu nedelu este 😉

aduskatt
29. mar 2015

@michaela3011 super, som rada, že šťastne dorazil do cieľa🙂)) takže som pole pôsobnosti rozšírila i do zahraničia😀

nika1985
29. mar 2015

Ahojte uz sa tesim na vecer ako si vas popozeram pridavam aj ja moje MInnie nechali na mna a ta druha no aj nakres mi dodali co a ako. Peciete aj na velku noc torty?

nika1985
29. mar 2015

Jaj baby mne sa tento vikend tak darilo ruka nehybna tak fac a masticky, dala som pankovi extruder nech mi trosku pomoze ci mi ho neulomil 😢 😖 dolamal mi listu s abecedou no a potom ze ved Ti pomozem ked Ta ruka boli mala som si radsej sama. Este sme aj na zmenu casu zabudli no letim odchadzame

silvialetko
29. mar 2015

Moje vikendove prvy Max

timuss
29. mar 2015

@pristela
@nika1985 dakujem dievcata 😉 tak spravim bez polevy 🙂

lamps
29. mar 2015

@peneloppe áno, naučiť sa to dá, my všetky sme toho dôkazom 🙂

kukulka1
29. mar 2015

Ahojte dievčatá,pridávam dve narodeninové tortičky aj ked po tých vašich nádherách je to trochu odvaha.Tá veľká mala 11,2kg a prostrednú tortu vzor dosť opticky zväčšil,vlastne mal byť na tej spodnej ale...no čo už 😉 nie vždy sa všetko podarí ☹ Prajem krásny zvyšok víkendu!

dagmarmustafa
29. mar 2015

Caute babule,krasne torticky opäť.Odpadávam z @maya30 a @sikag.baby-klobúk dole! Ja som mala taky ľahší víkend. Ďakujem za inšpiráciu @lamps a cakepops len pre mojich chalanov-lebo ich zanedbávam🙂 Caute

pipka
29. mar 2015

@chvapilu ahaaa, no uz sa vidim ako by som nervacila, keby som to spinavymi prstami docapkala 😅 😅 😝 😀 zas len o nervy by som dosla, kym by som aky taky grif chytila 😀 😀 😅

sikag
29. mar 2015

@maya30 ja som si predstavovala ze sa to otlaci nasucho a potom farbi, vyzera to dost narocne 🙂

maya30
29. mar 2015

@pipka jaaj ale v tomto videu ma pani gumenu peciatku, ta moja je silikonova, kupila som k tomu taku akrylovu dosticku na ktoru sa to same pricuclo, ty drzis tu dosticku na ktorej je peciatka a tak prikladas k torte, nic nezacapkas, toto je tak jednoduche ze az, treba vyskusat 😉

maya30
29. mar 2015

@sikag teoreticky vies otlacit aj nezafarbenu peciatku, na orosenej torte by ti nechalo otlacok, ale lepsie je natriet ju farbou, aspon svetlou, lepsie to vidno

luciahromadkova
29. mar 2015

dievčatá, prosím airbrush, ktorý odporúčate? ďakujem