Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
20. jan 2012

@mizulienka moje řeč, já chladím naplněnou berušku, tu už jsem taky dlouho nedělala 😀 😀 😀
a neboj oni stejně nic nepoznají a budou si říkat, jaký mají luxusní dortík 😉

mizulienka
20. jan 2012

@miciatko si zlata, dakujem 😉 dnes to budem potrebovat, vcera som isla spat o pol 3 rano, dnes asi nie skor...a zajtra rano odchadzame na vikend prec, este musim zbalit 😀 😝 takze praci zdar 😀 😉 😉

1katuska73
20. jan 2012

@mizulienka dakujem.

bzucinka2
20. jan 2012

@mizulienka ja davam do toho aj karamelovy puding a je mnam ☹ ale robila som aj bez pudingu a bol mnam, davas riadne maslo?

bzucinka2
20. jan 2012

@katy1979 aj ja davam 250 mlieka 😉

abriela
20. jan 2012

@akme no moj novorocny zavazok bol, piect kazdemu prii azdej prilezitosti tortu. Pomocky? Uz ma to chyta a kupujem. Doma sa mi pokazil nb, tak som ho niesla do prace technikovi. Prosila som ho nech zachrani co tam je, ale hlavne recepty, navody 😀 😀 😀 . Smial sa, ze na klientov kaslem a na vsetky pracovne dokumenty.

Vy ste tu profesionalky, tak snad sa nieco nalepi aj na amaterku.

mrka2
20. jan 2012

@abriela tak to mas este co robit do tej 2167 strany 😀 ale kym to cele prejdes,tak tu bude nejaka 4000-ca strana 😅 😀

bzucinka2
20. jan 2012

no a tu su moje 🙂

abriela
20. jan 2012

@mrka2 ved to 😒 . Linky, navody, odkazy z roku 2009 su uz zvycajne nefunkcne. Dnes som sa rozhodla, ze budem sledovat aj tieto diskusie, ale aj pekne postupovat od zaciatku .Aj ked sledujem vas, vase vytvori uz dlho.

vecernicci
20. jan 2012

holky, chci dělat čokoplastelínu na ten harlekýn, protože marcoš by se mi na šlehačce rozpustil, musí tam být pšeničný, nebo kukuřičný sirup? asi by to nešlo z glukózy, co? jo, a jakou používáte bílou čokoládu na hmotu, vím, už to tady bylo milionkrát, ale tenkrát jsem to nepotřebovala 😀

jakelina
20. jan 2012

@vecernicci já dávám Orion nebo takové ty kostičky co jsou v tabulce.

vecernicci
20. jan 2012

@jakelina to zní pěkně takové ty kostičky v tabulce 😀 😀 😀 to je myslím ta schogetten s přehlasovaným o, to neumím na naší klávesnici napsat 😀 nebo jak se to píše, na tý ulítává můj bratr a osvědčený receptík by nebyl?

jakelina
20. jan 2012

@vecernicci já právě taky nevím jak se to píše 😀 😀 😀 ö se píše dvě tečky vedle entru a o 😀 😀

jakelina
20. jan 2012

@vecernicci já jsem ji dělala jednou a už ani přesně nevím podle jakého receptu, něco jsem našla na netu

adka_praha
20. jan 2012

ahojte... super mario na zajtra 😀 dal mi riadne zabrat... 😝 😅

adka_praha
20. jan 2012

haha a fotky 😀 😀 😀 😀

lussy23
20. jan 2012

@mia1111 peknučká tortička @miciatko nádhera
@mizulienka krásnučké tortičky
@tolocarka krásnučká tortička
@lusil2005 nádhera
@monika76 prekrásne tortičky

lussy23
20. jan 2012

@adka_praha perfektná torta
@bzucinka2 - krásnunké tortičky, a prečo má ten krtko len jednu ruku?

adka_praha
20. jan 2012

@lussy23 dakujem 😵 😵 😵

lussy23
20. jan 2012

@1katuska73 krásna torta, tak správne dievčenská
@eliska22 veľmi pekná tortička

adka_praha
20. jan 2012

zabudla som dodat, aby zasa niekto nemal problem- dakujem flickr-akom za inspiraciu... 😅

bzucinka2
20. jan 2012

@lussy23 druha sa mu tam nezmestila, tak ju ma schovanu pod sebou 🙂

vecernicci
20. jan 2012

@jakelina tak děkuji, už vím, jak psát, už nebudu pc analfabet 😀
@adka_praha tak ten je překrásný, já ho chci taky 😵 😵 😵

adka_praha
20. jan 2012

@vecernicci dakujem 😵 😵 😵 😵 ale mooore casu mi zabral... 😒 😅

1katuska73
20. jan 2012

@adka_praha jej ta je ale peknaaaaa.

mamina1978
20. jan 2012

@mizulienka Toto maslo je jedno z najlepsich nemeckych masiel.Ja z neho robim vsetky plnky aj krem na potah.Takze si myslim , ze tym maslom to nieje. Predtym som totiz pri inych maslach mala niekedy zrazeny krem, hlavne ak som robila pudingovy. Odkedy pouzivam len Markenbutter sa mi to ani raz nestalo. Treba len davat pozor u nas je Süßrahm - sladke a Sauerahm nepouzivat !!! to je kyselkave. Tak neviem , ktore mas.
Ale,, Süßramhm´´ je super lahodne. 😉

martinex
20. jan 2012

ahojte,
pridavam moju dnesnu a idem sa vrhnut na tie dalsie dve 😎

yamahafazer
20. jan 2012

same nadherne torticky ste vsteky porobili krasne 🙂
ja som dnes piekla a jednu aj teraz pred chvilou dozdobila ,ale fotit ju budem az zajtra lebo pri lampe to bude otras a este jednu zajtra budem plnit a zdobit az vecer ta bude na nedelu

janulkamartinko
20. jan 2012

Ahojte 🙂
Postupne sa tu hromadia krasnucke torty. ja som tento tyzden okrem zakuskov robila len tuto jednu dalsiej neterke,ta nebola narocna a vybrala si jahodku....

larah
20. jan 2012

@mizulienka ved aj na tom videu, co som tu hodila, nebol korpus v kuse a aka to bola vyska 🙂