Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
2. mar 2012

@reruna tak skus piect ako ja pri 175C a nenatieraj boky formy, len spodok. Ak by mi takto vyskocilo cesto, tak ma slak trafi. Zjavne je to nedopecene.
Predtym som piekla na 160C a moje cesta z vnutra vyzerali este horsie ako tvoje.
Odkedy peciem toto cesto http://www.tortyodmamy.sk/content/falosna-piskota nemam problem.

yamahafazer
2. mar 2012

@reruna no tak preto to tak tazko vyzera ked si ho robila bez snehu potom to cesto neni take nadychane ja vzdy vsade robim sneh

mia1111
2. mar 2012

@pristela - aj ja rada pečiem mramorák, ale švagriná ma raz odbila, že chutí ako bábovka 😅 😕 . Odvtedy dávam o dosť menej cukru, je to lepšie, nemám rada presladené torty 😀 . Mne mramorák doteraz vždy vyšiel - klop-klop-klop... snáď som to nezakríkla...
@reruna - tiež ho pečiem na 150°C asi hodinu... A ja šľahám ako @pristela vždy bielka so štipkou soli, keď sú tuhé, tak pridám polovicu cuku a vyšľahám s ním. Druhú polovicu vymiešam so žĺtkami, myslím, že tak to bolo aj v recepte... . a prvýkrát som robila z obyčajnej hladkej múky, aj tu som sa pýtala, či ho niektorá robila a mne sa zdal z obyčajnej taký chutnejší 😀 . Ale robím aj zo špeciálky (podľa toho, akú mám práve doma 😉 )

yamahafazer
2. mar 2012

@reruna @pristela ja ked pecem tiez hociake cesta presne tak isto nikedy nedavam do bielok cukor do snehu a vzdy miesam az na konci a rucne a cesto je krasne jemne nadychane

yamahafazer
2. mar 2012

@reruna a obycajnu muku hladku nikedy nedavam jedine do medovnikov a na vsetko pouzivam len 00extra

larah
2. mar 2012

@pristela naozaj ,pani čo mi piekla na svadbu pýtala taku muku--suroviny sme si nosili

lifinka
2. mar 2012

@vecernicci no víš co, pokud stačí pod potah 1salko a 1 máslo, No Probleme 😀 , musíš mi poradit 😉 nemám to odzkoušené.
Ach jo, tak má to od neděle? Maty měl také na chodidlech, ale mu to bylo jedno, nechodííí 😅

pristela
2. mar 2012

@mia1111 ja som na zaciatku piekla klasicku piskotu , kopu vajec, chut taka nijaka 😀 a vyskocila vzdy minimum, ked som prvy krat upiekla mramorak až mi oči vypadli 😀 😀 😀 😀
A do mramoroveho davam tiez menej cukru a aj oleja davam menej ale len o troska a tiez uz som to spominala nepeciem z vela davok, maximalne zo 6vajec, bo som si vsimla ze cim menej vajec tym vyssie vyskoci ked som robila z 8 vyskocil oovela menej 😉

jakelina
2. mar 2012

@reruna zkusila jsem ho dnes poprvé, teda ten recept co jste tu dávaly. Ze 4 vajec do 26 formy, narostl až nahoru a po vytažení trochu spadnul, ale vypadá super. Žádný kopec ani důlek. Pekla jsem skoro hodinu na 150.
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli tam mouku zašleháváte ručně nebo metlama?? Já ručně.

yamahafazer
2. mar 2012

@reruna a ja vzdy dlho slaham cesto s vodou a este aj ked tam davas olej este dlshie musis slahat aby bolo nadychane sama bublinka a take hustejsie a potom jemne rucne primiesat muku a nakoniec zlahka len sneh rucne primiesat .

abriela
2. mar 2012

@reruna cesto z 2 vajec- forma 26cm - falosna piskota. Miesam ako je v recepte - vajcia, olej, cukor spolu. Potom mineralka, muka. Robila som aj mramorovi a je super. Cesto je vsak podobne ako to tvoje.

mia1111
2. mar 2012

@pristela - Teba som sa zlatík chcela opýtať, dávaš k maslu a odrezkom aj kakao? Dobre sa mi marí, že Ty si to písala? By som asi skúsila, keď mám tú šľahačkovú plnku s mascarpone, nech je ten poter ešte tuhší... či? 😀

ikula2
2. mar 2012

@reruna tak ja teraz posledne tyzdne stale hladam idealne cesto piskotove a skusam. Moj nazor vsetko je vo vajickach nemyslim v kvalite ale velkosti. Cez leto som mala vajcia od susedy domace a neskutocne velke a vobec ziadny problem som nemala a teraz posledne torty som uz bola znechutena. Moj postreh je taky ze piskota je taka hutna bez nadychania a bez tych bubliniek ked cesto bolo velmi tazke teda mucne. Ja som dnes robila piskotu z 8vajec ale ostatne ingrediencie som dala na 6 tak som zvedava, lebo narastla paradne, uvidim aka bude ked ju rozkrojim.

zdenallicka
2. mar 2012

@jakelina Metlama..🙂

pristela
2. mar 2012

@jakelina
@yamahafazer oj ja davam muku nie rucne, nenííí času, nenííí času 😀 😀 😀 ale ked sa to tak vezme ja mam len rucny elektricky, takze ho tam vlastne zamiesavam rucne, že jo ? 😀 😀 😀 😀 😀

@mia1111 jj davam uz vzdy maslo , cukor, kakao a odrezky z korpusu, samotne maslo s cukrom mi bolo bleee, a toto ked das menej cukru sa tak krasne spoji s korpusom ze je to maslo tam menej citit 😉

pristela
2. mar 2012

@ikula2 ja ked zozeniem len vajcia S tak davam o jedno viac, ale ked mam M abo L davam vzdy podla receptu 😉

jakelina
2. mar 2012

@pristela ale přidáváš ji tam po trochách, ještě mě napadlo, jestli to nemůže být tím, když se někomu nepovede, že tam nasype všechnu mouku najednou a pak je to těsto takové tuhé.

mia1111
2. mar 2012

aj ja vmiešam múku presne tak "ručne" ako @pristela - ručným elektrickým mixérom 😀
@pristela - dík... ja som cukor vypustila, keď bol korpus sladký, ale tak trošku ho tam sypnem, nech to nieje len maslové 😉 . Ďakovala 😵

zdenallicka
2. mar 2012

@jakelina Sypu nadvakrát je to pohoda..🙂

jakelina
2. mar 2012

Já sypu tak na třikrát a promíchávám postupně.

yamahafazer
2. mar 2012

@jakelina ja davam muku po troche a rucne miesam nie slahacom
@mia1111 ja davam tiez maslo,cukor a odrezky,ale kakao nedavam

jakelina
2. mar 2012

Jak to tu čtu, tak to děláme různě, hlavní je, že se povede ne 😀 😀 😀

pristela
2. mar 2012

@jakelina nee, ja vymiesam s olejom pak tam nalejem horucu vodu tu uz moc neslaham bo mi to prska po celej kuchyni, takze ju tam len vylejem , vysypem celu muku a miesam rucnym mixerom , pak rucne bielka 😉

mariann2
2. mar 2012

@mia1111 ty robíš to logo arsenalu? ja som tie detaily na dele vymedzovala šúľkom hmoty, nemaľovala som 😉

lifinka
2. mar 2012

@jakelina já určitě ručně🙂

lifinka
2. mar 2012

to mé dítě řve od rána, božžeeee...ještě že dnes nepeču až zítra 😎

zklimekova
2. mar 2012

moja prvá marlenka...ešte som nerobila medové cesto ..teda iba medovníčky na vianoce 🙂...tak som sa jej dosť bála..ale podarila sa..tak sa vytešujem 🙂

bzucinka2
2. mar 2012

@reruna ja robim s hladkou mukou special, krystalovym cukrom a zo snehom a este sa mi nestalo klop klop klop ze by nebol ok ☹

mariann2
2. mar 2012

kočky pridávam prvé tri tohtotýždňové, trúbka mi dala zabrať, lebo som "živú" trúbku v živote nedržala v ruke a podľa obrázkov som si ju3D nevedela predstaviť. tá s kvetmi je robená podľa fotky, ktorú priniesli, ale teda poviem Vám, že tá torta podľa ktorej som tú moju mala robiť sa mi nepáčila a navyše včera mi volali že ju nechcú, lebo babka, pre ktorú bola je v nemocnici a ja už krém urobený, kvety sa sušili a korpus upečený, tak som im povedala, že je mi ľúto, ale musia ju zobrať, dúfam, že prídu. 😖

bzucinka2
2. mar 2012

ozaj baby co mate odskusane marlenky, poprosila by som o receptik, ze by som skusila na buduci tyzden, dakujem 🙂