Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
15. máj 2012

@aduskatt @lenocka23 @mates22 mě to taky pořád vyhazuje, když chci odpovědět, tak se musím zaregistorvat na mk.sk, jako je to řešení, být neustále zaregistrovaná na cz i sk, pak mě to nebude pořád přepínat, ale dříve to nedělalo ve společných tématech žádné problémy, tak nechápu....dost to zdržuje.....

iwulka23
15. máj 2012

Baby,fakt akutne potrebujem pomoc ☹ mám návrh na tortu,resp.už mám urobený aj jedlý obrázok..ten dnes prišiel...vyzerá takto..alee..ani za svet neviem ako ho mám zakomponovať na tortu.uvažovala som že urobím zatvorenú knihu v červeno hnedej farbe..a dozdobím zlatou-písmena atd..ale aj tak mi to príde suche,,je to pre muža na 50r.rozmýšlam že dám ešte dajake kvety okolo..ale tak nebude to blbe pre muža?? pooomoooooooc prosíím

mamina1978
15. máj 2012

@mia114 Jeeeej nadherne slnecnice 😵 😵 😵 😵 😵 Krasne sa ti podarili 🙂

jakelina
15. máj 2012

@iwulka23 klidně růže můžou být, proč ne???

simasa
15. máj 2012

@dm1 Dani, aj tu je krasna: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=42273399...

A kde kupujete tie cokoladove mince? Ja som to zatial nikde nevidela.

mates22
15. máj 2012

@iwulka23 já si myslím, že to suché nebude, tak z té zlaté udělat ještě i nějaké jakoby okénko a hřbet třeba, jak bývaly staré knihy.... nevím, ale nějak mi k tomu obrázku růže nepasujou. Co je to za znak? Jestli to má něco do činění s cestováním či turistikou, co třeba přes tu knihu položit tužku ještě, jakože to není kniha, ale "cancák" , takovej deník turisty jako...............

mates22
15. máj 2012

@reruna no a já ani na slovenském koníkovi registraci nemám, takže pro mě to není příjemné, ale musím počkat až mi někdo ze SK napíše něco 🙂, třeba už mě to nevyhodí, starší příspěvky teda jo. Koukala sem, žes psala i na tu technickou stránku, tak snad s tím něco brzo provedou, doufám 😒

reruna
15. máj 2012

@mates22 já myslím, že pokud máš registraci na českém, tak máš automaticky pod stejným nickem a heslem registraci i na slovenském a dokonce i na té modré střeše a na beremese - ono je to nějak propojené, ale musíš se přihlásit, právě že dříve to ve společných tématech nedělalo...

dm1
15. máj 2012

@simasa tu som akurat na FB obdivovala a ulozila som si ju 😵

jakelina
15. máj 2012

@iwulka2 a co to znemená ten obrázek??? Nic mi to neříká.

timonko
15. máj 2012

http://www.cukraren-ludvik.sk/index.php?m=1&sub... ... a ludom sa zdá za domácu tortičku 10€/1kg veľa! a čo potom toto??? 😀 🙂 😉

petaskrdla
15. máj 2012

@zdenallicka Aaaano, to jsou přesně ony 🙂 děkuji!

dada2007
15. máj 2012

micky......na klasika plech z kolkých vajec mám robiť? mám tento recept...je to tá dia torta ( 6 vajec, 150 g sorbitolu,150 g polohrubej múky,kypriaci prášok)........mám dať len z 3? alebo z 2 a budem ich piecť ako jednotlivé pláty bez prekrojenia?

miciatko
15. máj 2012

baby nestiham citat, ale nemate neak vela zaujemcov o torty na tento vikend a buduci????? ja som uz 4 odmietla, ja si berem , len jednu tortu, lebo sa chcem venovat syncekovi a berem to ako zabavku, ale uz som na tento vikend urobila vinimku a zobrala som si dve , ale jednu beru v sobotu a druhu v nedelu, a mm mi pomoze tak dufam ze to bude v pohode . .

mamina1978
15. máj 2012

Ako urobit imitaciu koze? Na dreveny valcek navliect sietku od cesnaku alebo velkych cibul......
Ja som prave nasla, ze my mame doma v tom cesnak (Vid prve foto je moje privat,tie dalsie dve su z nem . stranky), tak len rozuzlim ten uzlik ,druhu stranu pri stitku rovno zastrihnem a navleciem na valcel. A mam valcek so strukturou 😉 😎 😎 😎 😎
Je to napr . na tejto taske 😉 🙂

onno
15. máj 2012

Ahoj rozhodla jsem se že upeču dort mám doma moc receptů poraďte který je nejlepší myslím korpus?Jaký děláte vy?Korpus nejlépe oříškový.Jak děláte obyčejný máslový krém?Moc děkuji

vecernicci
15. máj 2012

@lucula73 asi tam bylo oleje moc 😉 stačí ubrat, nedala jsi plnotučné mléko?

lubi22
15. máj 2012

@lusil2005 - Tvoja troticka vyzera super 😵 Prosim Ta ako robis tie cokoladove boky na tortu, z akej cokolady a aky je postup? Dakujem 😵

@peroli - dakujem za fotocky 🙂

mates22
15. máj 2012

@reruna aha, tak to já ani nezkoušela, vždycky sem se holt přecvakla zase zpátky na ten českej 😀

larah
15. máj 2012

čafte kočky prosím vás keby robíte gauč,ako celu tortu, ako spravíte to operadlo?

dada2007
15. máj 2012

@mamina1978 odpadnem......na čo kto nepríde 😀DD tak už aj ja mám nový valček 😅 😅 😅 😵 dakujeme

iwulka23
15. máj 2012

Potrebujem inšpiráciu..nemáte uložene nejaké tortičky na ktorých je malovaný strom??alebo može byť aj z marcipánu ale aby nebol 3D ...prosííím

mizulienka
15. máj 2012

baby, ked robite modlitebnu knizku z akeho keksiku robite tovnutro? hroalka sa mi zda prilis uzka.

iwulka23
15. máj 2012

@mates22 je to erb na ktorom je Nitriansky a spišský hrad..MO su iniciály..sami si to vytvorili a povedala že toto chcu mať na torte..ale už mám nápad 🙂 nedám kvety..ale urobím to ako knihu,okolo dám ozdobné lišty..fotku dám tak viacej do lava..okolo rohov fotky,resp.obrázku namalujem ornamenty..vedla obrázku namalujem strom na ktorý dám 3D listočky a pod obrázok napíšem 50 🙂 v pohode ne??

dm1
15. máj 2012

@mizulienka ja som robila z horalky a bolo to v pohode. zalezi aku velku ju chces. Alebo ju urob z burizonovej hmoty 🙂

mamina1978
15. máj 2012

@iwulka23 mas na mysli taketo nieco...hnede zatocene konariky a na to chces listky ? 😉
(prve foto je inspiracia z internetu druha foto z MK)

iwulka23
15. máj 2012

@mamina1978 noo napríklad 🙂 vdaka 🙂 vedela som približne ako to urobiť..ale motiváciu som potrebovala vizuálnu 😀

peroli
15. máj 2012

@mizulienka @vecernicci @dm1 @jakelina @pristela ....
holky která jste už dělala tu marlenku podle tohoto receptu:
3 vejce, 300 g krystaloveho cukru, 1 ztuzeny rostlinny tuk, 3 lzice medu, 1 lzicka jedle sody, 400 g hladke mouky..
jak se vám to roztíralo po tom papíře, případně čím jste to roztíraly? Já jsem to totitž dělala včera (dneska budu dodělávat) a lžičkou mi to nešlo ani omylem 😝 tak jsem si pomohla prstem, resp. rukou a šlo to krásně po tom papíře rozpatlat 😀 😀
a stačila vám ta jedna rozdrobená placka na posypání celého "dortu"? mě to připadne málo 😕

mates22
15. máj 2012

@iwulka23 už se těším 🙂 na foto

iwulka23
15. máj 2012

@mates22 aj ja sa na nu teším 😀