Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. sep 2012

@simasa z té mojí marmelády by se všichni pos... radostí 😀 😀 😀

jakelina
20. sep 2012

@pristela ty umíš krásně šít, já bych chtěla od tebe nějakou chňapku - to je pro mě super dárek 😀 😀 😀 Já nemusím nic z marcipánu 😀 😀 😀 To by byl swapík 😀 😀

pristela
20. sep 2012

@simasa nee, to musi byt prekvapko, vlastne o to tam ide najviac 😉

aduskatt
20. sep 2012

@pristela no ja mam nieco urobene mnou, ale uz davnejsie🙂

larah
20. sep 2012

holky,čo idete na stretko,teraz ma napadlo,ak by ste mali niektorá záujem o niečo zo shopu Tortičkovo, možem doniesť a nemusíte platiť poštovné

simasa
20. sep 2012

@jakelina nooo zasa taka dobra domaca marmelada nikdy nie je zla...

@pristela ma nes... ja som zvedava! 😠

zuzu_la
20. sep 2012

dievčatá potrebujem poradiť. rozhodla som sa upiecť pre malého tortu k narodeninám. kúpila som včera marcipán,na obale píšu,že je to na tortu s priemerom 26cm,ale mne sa to zdá málo hmoty. vážne mi to jedno balenie stačí? len si to rozvalkám a položím na tortu? alebo? dakujem za rady

dadka212
20. sep 2012

@zuzu_la 😀 to je blbosť 😝 myslíš asi ten dr.oetker, kúp minimálne 3-4 balenia aby si to ako tak pekne potiahla 😉

aduskatt
20. sep 2012

@zuzu_la ak je to ten Oetker, to je ho tusim 100 g, na potiahnutie torty potrebujes cca 500 -600 g, plus ale rataj, ze ak ju chces mat relativne pekne, musis vyvalkat o dost vacsi plat, takze by som ratala mozno aj 700 g.......

simasa
20. sep 2012

Tak uz mi odpisal: dobry den, ak mate na mysli plastove misky jednorazove, tak take tam tusim nie su, varecha a noz tam je + su tam komplet pribory a taniere. internet je na chate nedostupny.
Na to postelne pradlo zabudol, spytala som sa znova, ale na fotkach je, tak si myslim, ze to nebude treba nosit. Pytala som sa na misky - konkretne mi islo o to, aby sme mali v com roztapat cokoladu (ja to totiz robim v mikrovlnke). Dani neviem ako Ty, ci nad parou - ak v mikrovlnke, tak asi radsej zober so sebou misku @dm1

zuzu_la
20. sep 2012

@dadka212 áno,ten. mne sa to hned nezdalo. nebehnem ešte do po obchodu aspon po dve. a potom ich už len dokopy vyvalkam a prenesiem na tortu, či je v tom ešte dáky háčik?

halienka
20. sep 2012

Ahojte babky, poprosím vás o radu, idem robiť prvýkrát dvoj poschodovú tortu a neviem, či je nutné to nejako spevniť, a ak, tak čím? To druhé poschodie bude trochu nižšie ako prvé...

aduskatt
20. sep 2012

@zuzu_la tortu musis mat obretu maslovym kremom, vyvalkas marcipan, potom ho opatrne prenesies na tortu a vyhladis....skus si ki tomu pozriet videopostupy, na nete ich je dost

aduskatt
20. sep 2012

@halienka su ludia, co vystuzuju a si taki, co ie....ja pre svoj dobry spanok vystuzujem kazdu poschodovu🙂, vystuzujem slamkami, alebo bambusovymi tycinkami

dm1
20. sep 2012

@simasa ja robim nad parou ale zoberiem nieco teda 🙂.

dm1
20. sep 2012

@simasa prosim ta nezabudni to RVO-cko zobrat svoje uz po tom dlho poskulujem a chcem vidiet ci by som mala aj na to nervy 😅

dm1
20. sep 2012

aha ake nove retaze maju u nas tie srdieckove a hviezdickove 🙂. nechcet niektora na stretko? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/novy-tovar/

dm1
20. sep 2012

@larah aku ma prosim stranku ten obchod? lebo som nasla len taku kde nie je shop ale ponuka na torty

dada2007
20. sep 2012

@dm1 tuším toto http://www.tortickovo.com/

@larah žienka, aj ty ideš na stretko?

pristela
20. sep 2012

@dada2007 ide so mnou v auticku 😉

lamps
20. sep 2012

Dievčence, mám objednávku na svadobnú tortu a hádajte v akej farbe 😀 😀 😀 krémovo-bielo-hnedá 😀 😀 😀. Ja by som tak rada robila takú veselú svadobnú ☹

dadka212
20. sep 2012

inak moji si mysleli, že idem autom 😀 reku jasné, mám vodičák mesiac aj s cestou a ja sa vyberiem do sveta len tak sama 😀

dadka212
20. sep 2012

@lamps 😖 ja neviem čo majú tí ludia za vkus 😝 také smutné torty na svadbu....

lamps
20. sep 2012

@dadka212 presne ako hovoríš, oni vraj majú celú výzdobu v týchto farbách ☹

dadka212
20. sep 2012

@lamps ja neviem kde sa podeli farby 😝 ja si predstavujem takúto nejakú tortu na moju svadbu 😀

lamps
20. sep 2012

@dadka212 no to je ono, máš dobrý vkus, keď sa budeš vydávať, upečiem ti takú 😀 😀 😀 😀 chceš?

dadka212
20. sep 2012

@lamps 😀 jasné len si kúsok od ruky 😅

lamps
20. sep 2012

@dadka212 😀 😀 😀 😀

halienka
20. sep 2012

@aduskatt ďakujem, akými slamkami? Ja som bola práve v cukrárskom obchode, mali tam tie bambusové tyčinky, ale som ich nevzala, sa mi to zdalo moc na to akú tortu robím 😀

dadka212
20. sep 2012

@halienka normálnymi slamkami na pitie odstrihneš na takú dlžku akú potrebuješ 😉