Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
20. sep 2012

baby mali ste uz niektora pastu dama top kok? aka je?

bambula1307
20. sep 2012

@micmo no tedaaaaa to bude cukraaaaaaaaaar to je jasne 😉 😉

vlada111
20. sep 2012

@dm1 aha tak sa budem tešiť na tú tvoju a budem čakať ako to vypáli s tými farbami.

vlada111
20. sep 2012

@jakelina no veľmi si ma neutešila, ale možno niečo upečiem 😉

mamina1978
20. sep 2012

@ankalv1 ked ti mozem poradit z vlastnej skusenosti, vyskusala som viacere nemecke susene mlieka a vsetky su otrasne 😝 😝 😝 😝 😝 Ja si ich davam kupovat z ciech alebo polska. Z tych nemecky som si po 4 pokuse povedala , ze nikdy viac. Je jedno, ci dodas cukor alebo mlieko alebo med alebo vodu ,a stale sa mi to rozpadavalo.Moje islo 4x do kosa. 🙄

larah
20. sep 2012

@dm1
@dada2007 dievčence už ste tuším dostali odpovede 😉 ja teraz prišla z poobednej

ajka82
20. sep 2012

no idem ja studovat jak obalit tortu cokoladou...pani nepride rano pre nu ale az podvecer a som celkom rada, lebo starsia vyzera jak chodiaca mrtvolka, sice sople presli aj kasel ale ma cele oci zalepene a take kruhy pod ocami, ze sa ma mm pytal, ci neposluchala a cisom jej urobila monokel 😕 😅 akoze ja by som nikdy neurobila ale niekedy ma vie statocne vytocit, tak si idem vzdy kopnut von do smetiaka aby ma nevydela taku zurivu 😀 a mladsej dnes nezapasovalo mlieko, skusam ju pomaly prestelovat z mojho na ine, no a cele poobedie len na rukach, vecer sa mi nezdala, lebo ked som ju prezliekala do pyzama tak ricala "boli boli" a stae len na ruky ani odomna mlieko nechcela a celodenna strava po chvilke skoncila po celej obyvacke :-s 😔 co som na 3x umyvala... a uz chuddatko konecne zaspala vycerpana hladna, ale s usmevom, ze zase chce odomna mlieko, tak uz hadam bude dobre...zas sa nevyspim dnes v noci, bo ich budem pozerat ci su ok
zajtra rychlo naplnit, ist k dr so starsou nech jej preistotu urobi CRP a potom mozem zdobit aby mala teta nachystane a piect na dalsie 2 torty

vlada111
20. sep 2012

@pipka tak to máš šťastie. Našej vydrží kúsok hmoty tak dve sekundy 😠

eeffka
20. sep 2012

No tak tu je moja prvotina, kedze cukrarka ma zrusila 😀 heh som stastna ze sa tym nezivim, torta bola lavou zadnou, ale to zdobenie... nuz zalubu v tom nenajdem, ale celkom to ujde napodiv.

micmo
20. sep 2012

@pralinka25 dekuji, jsem na nej pysna 🙂

micmo
20. sep 2012

@bambula1307 jo, jo po mamince 😀

ajka82
20. sep 2012

ozaj a este ma napadlo, kamoska, ze co by som jej korpus neurobila aj s celozrnnou mukou...mate niektora skusenost ked mixnete muku s celozrnnou? vyjde korpus v pohode ci mozem cakat ze tolko nenarastie? 😕

saminka
20. sep 2012

@makinka2 muzete si ho udelat z vosiho hnizda, jestli nemate na tvorbu vanocniho cukrovi, ja to taky tak udelala a zpevnila paratkem

pralinka25
20. sep 2012

@vi3ka male ozdobky nalepis vodou

mia114
20. sep 2012

@ajka82 jeeej, prosim ta ty chodis s malou tancovat utortok a stvrtok do dansovii????

simasa
20. sep 2012

Babule, tak postelne pradlo si netreba nosit.

pipka
20. sep 2012

jaaaj ja doteraz zehlila 😝 ale mam pokoooj, dufam, ze aspon 2 tyzdne 😝 😅

@vlada111 vladi, sak musis jej viac dat 😀 ja som mojim dnes nacapala taku plnu misku odrezkov a zvyskov po vykrajovani, tak sa s tym bavkali 😉
ale teraz tak rozmyslam, ze v detskej na koberci... 😕 😅 ani som nekukla, kolko je tam toho zaslapaneho 😝 🙄 musim hned rano nabehnut to skontrolovat aby ma potom neskor slak netrafil 😀 😀 😀

janula.h
20. sep 2012

@mamina1978 Ďakujeem 🙂

mamina1978
21. sep 2012

Dievcata , tak som vas po tych troch tyzdnoch dovolenky chcela docitat, ale to je nemozne. Som len sem tam nieco zahliadla a precitala no a samozrejme olajkovala vase krasne torticky. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Nebudem menovat , aby som na niekoho nezabudla, ale teda mnohe ste sa zo zaciatocnicok rozpiekli 😵 😵 😵 😵 😵 A pokrocile proficky mi zase dali zabrat s ukladanim novych inspiracii 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀
Tak .......hotovo 😎 a uz sup do postele....... 😉 😀 😀 😀 Dobruuuuuuu 😉

ankalv1
21. sep 2012

@mamina1978 no on mi to doniesol zadarmo,takže som to chcela vyskúšať ale tiež to zle skončilo.. 😒

yamahafazer
21. sep 2012

moje hotove a este jedna bude

mia114
21. sep 2012

@yamahafazer jeeej, kraaasna torta, ta cipka hore na torte vyzera super, dobry napad. 😵

mia114
21. sep 2012

@yamahafazer hhi, teray kukam, ze este jedna torticka tam je a ta je tiez super 😵 este dobre nevidim, som este na nocnej, ale koneche zachvilku idem domov a mozem makat 😅

mia114
21. sep 2012

@pipka kraaasna torta, perfis sa ti podarl obrazok 😵

mates22
21. sep 2012

jedna autíčková, nevyšla mi potahovka, tak jsem musela ještě obložit 🙂, mašle se mi zdála nepatřičná, takže obyč provázek.....ale jinak, dělala sem si zase z nouze MMF a tentokrát docela dobré, i modelovat se z toho jakž takž dalo, takže v krajní nouzi to naše sámoška jistí 😀, jinak ale zůstávám u smartflexu

jakelina
21. sep 2012

@mizulienka já jsem měla plný kýblík PDT a míchala jsem s MMF a v pohodě.

marci2305
21. sep 2012

@micmo Šikovný chlapček..🙂 Krásna tortička!!! Aj ja by som si dala ku kávičke 😉 😝

eeffka
21. sep 2012

@yamahafazer prosim, prosim ze ta cipka nie je z hmoty, lebo sa pojdem vyrevat do kuta 😀

dajna11
21. sep 2012

@eeffka to sa volá sugarveil...snád som to dobre napísala...je to taká hmota ktorá sa vymnieša z prášku a musíš mať k tomu fomičku na tú čipku 😀

dajna11
21. sep 2012

@yamahafazer kuááááááááásne