Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
2. nov 2012

@njonja Jeeej aj ja ti gratulujem 😵 😵 Ta toticka bola uzasna 🙂 😵

dada2007
2. nov 2012

@njonja gratulkaaaaaaaa 😵 😵 😵

simasa
2. nov 2012

@jakelina
@aduskatt
Ďakujem, baby. Ja to nechapem, ved to vraj mavaju deti hlavne od 2 do 6 rokov - ked nastupuju do skoly, tak im to prechadza a ona bude mat 5 a teraz jej to zacina? 😝 Ale tak prve dve noci sme zvladli, tie su vraj najhorsie, tak snad uz bude dobre a zostava len sa modlit, aby sa jej to neopakovalo.

lukika
2. nov 2012

@ajka82
@aduskatt no mi ked sme mali čokoplnku nad parou + mramor. korpus tak sme tam mali banány a moc nám to chutilo a teraz som nechcela robiť takú istú tortu že skúsim niečo iné tak reku vyskúšam orechový + čokonutekla ale nevedela som či to bude k sebe pasovať lebo som také nikdy nerobila tak preto som sa pýtala teraz teda neviem čo upečiem

lukika
2. nov 2012

ja vlastne robím barbie tam bude čoko korpus a mascarpone s bielou čoko a černice a barbie chcem postaviť na tortu a tú som chcela nejakú čoko a mám dosť banánov tak teraz neviem aký korpus a plnku

pristela
2. nov 2012

@nika222
@zdenallicka korpusy sa zmrsknu /zmensia len ak su moc prepečené/ dlho sa piekli , mne to tiez niekedy urobi ked nan kaslem a dlho ho pečiem 😝

ajka82
2. nov 2012

@lukika tak ked nemusi byt ovocie, tak skus bez a pikantny lekvarik namazat 😉

lukika
2. nov 2012

@ajka82 myslíš višnový alebo ríbezlový?

ajka82
2. nov 2012

@lukika ano 😉 ... ja davam ribezlovy vacsinou...visnove doma nerobime

majjat
2. nov 2012

babulky ked farbite domaci marcipan praskovymi farbami , pridavate farbu od oka, podla intenzity farby aku chcete dosiahnut alebo je obmedzene mnozstvo farby, aby to bolo stale jedle?

aduskatt
2. nov 2012

@simasa laryngitidu mavaju aj dospelaci, akurat teda do 6 rokov je to rizikovejsie........liecte sa

romea
2. nov 2012

ahojte pridavam svoju asi 5 tortu nieje sice marcipanova ale na inspiraciu 🙂

zdenallicka
2. nov 2012

@dajna11 Díky..🙂 To si přál tatínek policista pro svoji dceru, studentku antropologie..🙂 Měla to být krabice a ta ruka měla být shovaná, ale nevytvrdnul mi poklop..

aduskatt
2. nov 2012

@majjat obmedzene je to skor tym, ze sa ti pridanim velkeho mnozstva farby zacne rozsypavat

zdenallicka
2. nov 2012

@pristela Tak s tím nesouhlasím.. Mám vlhkou špejli, nechám to tam o 5 minut dýl, vyklopím a když pak měřím, je to o centimetr menší průměr...

dajna11
2. nov 2012

@zdenallicka ale inak krásna práca...tá ruka je super premakaná

dadka212
2. nov 2012

kočky prosím SURNE o radu... viete takúto tortu spraviť aby mala 7,5kg ak má spodok 35-40cm? alebo aké by mali byť velkosti ak by som sa mala vmestiť do 7,5kg lebo ako počítam tak počítam ja sa nezmestím....dakujem za rady....vraj zhotovitelka torty napísala tej kočke čo to chce, že mala spodok 35-40cm a celkovú váhu 7,5kg

dadka212
2. nov 2012

ešte tá fotka

aduskatt
2. nov 2012

@dadka212 myslim, ze nemozne....ja som robila trojposchodku, mala 28x28,2 2x22, 15x15 a mala 8 kg

larah
2. nov 2012

Ahojte holky, tá moja s pištolou hotová a pre právnika nakoniec vybrali memeksicht 😀

aduskatt
2. nov 2012

@dadka212 alebo potom vrch ze placka 10x10, stred 18x18,ale to bude podla mna vyzerat uplne hrozne.................

dadka212
2. nov 2012

@larah jéj tá je úžasná 😵

larah
2. nov 2012

@dadka212 dakujem 😉

miciatko
2. nov 2012

@simasa skore uzdravenie prajem, moj synator maval pravdelne laringytidu a teda nikdy sme antibiotika pri to nebrali a kortikoidy uz vobec,to by som ani nedala,ale vy mate asi bakterialnu formu , spaval z vlhkou plachtou nad sebou plus vlhke uteraky na radiatoroch a mali sme aj take stavy ze som snim v zime spavala pri otvorenom okne,alebo aj na balkone , cez leto sme mrazak pouzivali ako rychle riesenie akutneho stavu

dadka212
2. nov 2012

@aduskatt mne sa zdá nemožné urobiť aj 2 poschodovú tortu s takým spodným rozmerom....

aduskatt
2. nov 2012

@dadka212 dvojku som robila 30x30 a 20x20 a mala 6,5 kg, takze s takym rozmerom asi ani dvojku, mas pravdu

lukika
2. nov 2012

@micikatka a ešte tento som našla
300 g Nutely zmiešaš s 500 g masla. Do toho vmiešaš čokoládový puding Creme Olé ( bez varenia ) - ja dávam 2 pudingy na 450-500 ml mlieka. A hotovo.
Keď vám je málo sladký, pridať trocha cukru, ja nedávam, nikto sa nesťažoval, že by bol málo sladký

zuul
2. nov 2012

@rapunzel1 dakujem ti velmi pekne za tvoju skusenost, asi potiahnem iba obycajnou coko roztopenou. d. 😀

zuul
2. nov 2012

@ajka82 paradne pomocnicky, aj ja mam takych dvoch. zjedia vsetko okolo torty, uzasne su. 😀

zuul
2. nov 2012

@salonka1981 wau kabelka je krasna.