Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
17. máj 2014

@sikag dakujem

macamac
17. máj 2014

no a tu je 😉
jednoduchá

ejkula
17. máj 2014

@govinda 😒 no ja som písala skutočne len svoju skúsenosť, ako to mne vyšlo. Ja neviem, možno je aj rozdiel v tom fondáne. Tento, čo mám ja doma by mal byť od niekiaľ z B.Bystrice. Tak skutočne netuším ??? Práve preto som robila doma pokus, lebo o dva týždne idem robiť aj ja naostro, tak aby som si vedela potom dať rady, že čo s tým.

macamac
17. máj 2014

no a oblátka mi praskla a mašľa je vovnútri od solamylu 😀 😀 😀
aaach jaj, neva 😀 😝

dadulka271
17. máj 2014

@macamac potri mašlu trochu olejom a bude krásna bez solamylu 😀 a inač krásna torta

jitavlad
17. máj 2014

Teda ženy, chtěla jsem se pochlubit svojí prvotinou. Nikdy jsem marcipánové dorty nedělala, ale chtěla jsem se vybláznit. No nic, tady to neoceníte 🙂 Máte úžasné dorty!
Poraďte prosím. Co mám udělat, aby přes noc marcipán na boku dortu nezměkl? Namazat marmeládou? Nebo krémem? Je naplněn směsí šlehačky a tvarohu a přesně v těch místech to zlobí... Díky za radu.

aduskatt
17. máj 2014

@jitavlad pod potah maslo vymiesane s cukrom🙂 urcite nie slajhacka, tvaroh a podobne🙂

elamaslakova
17. máj 2014

@pristela Niečo prekrásne

macamac
17. máj 2014

@dadulka271 ďakujem za radu aj pochvalu 😉
aj za páčitká kočkám 🙂

pristela
17. máj 2014

Holky mooooooooc dakujem za pacidla aj pismenka, ste fakt uzasneeee 😉
Inak mne trva "kratsie" ked mam viac tort naraz ako ked sa piplem s jednou-dvomi 😒

@sikag si bozskaa,kujeeem 😉 nee nemam zlepsovak,ale zdravotne problémy / odchadzaju mi zapastia ☹ / ma donutili kupit airbrush 😉 mal uzasnu cenu a chcem ho hlavne na to aby som mohla vsetky torty potiahnut na bielo ,cize odpada vmiesavanie farieb do velkeho mnozstva hmoty,co ma ruky desne bolievali 😒 uz mi chyba len taky stroj-lis , na valkanie fondanu 😀 😀 😀

jakelina
17. máj 2014

@pristela víš co, zrovna jsem se dívala v Lídlu je ten stroj na vyvalování těsta na nudle a říkám si, že bych taky ocenila na velké plochy. Já už většinou dělám ze Smartu a nebo z pravého marcipánu a ten Smart je fakt makačka to vyválet. 😝 Ten pravý je takový měkčí, ten jde v pohodě.

mamcas
17. máj 2014

@pristela neuveritelna si!!! Kazda jedna je perfektna! Palec hore 😎

jakelina
17. máj 2014

@jitavlad na povrchu se musí dort potřít krémem z másla.

pristela
17. máj 2014

@jakelina jo, no ja na to pozeram ked su v telke/TLC/ tortove programy tam ho maju taky velky, ale je pravda ze farby zapracuvavaju aj oni stale rucne a aj velke plochy valkaju rucne ,cize ten lis aj tak nieje moc velky 😝 ale zas , co si budeme vraviet, oni na to maju lidi, co im to robia

ikula2
17. máj 2014

@pristela bomba a to si este chodila do prace?? Uplna nadhera

pristela
17. máj 2014

@ikula2 kujem 🙂 nooo,ja mam pracovnu doma, cize som mohla odbehovat ku tortam , i ked ked niekomu poviem ze makam z domu tak to chapu, ze mam casuuuu a casuuuu 😖

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipka
17. máj 2014

@pristela sak a nemas? nahadzes do photoshopu a mas vystaraneeeeeeeeeeee 😝 😀 😀 😀 😀 😀

jitavlad
17. máj 2014
pipka
17. máj 2014

@pristela tak teda ty si carodejka 😕 😅 😅 😵 😵 😵 😵 naaadhera 😉

inak dufam, ze nemas nic proti ludom narodenym v maji 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
lebo inak by som sa musela tento mesiac hned druhykrat rozviest 😅 😝 😀 😀 😀 😀

aduskatt
17. máj 2014

@pristela aj Ty rano vstanes, das kavu, pol hodinky pracujes a ostatok spis a robota sa robi sama? to poznaaaaaaaaaaaam, u mna to isteeee

pipka
17. máj 2014

@dadulka271 torticky krasne, ale mas tam chybu 😉 krstna sa pise s T, lebo je to KRST a nie KRS 😝 😉 vela ludi sa v tom myli, ale mne to skratka vadi..najma na torte 😅 😝 😉 prepac, ale som ucitelka 😅 😀

grasie
17. máj 2014

@govinda zvrchu obrázky nepotieraj, rozpíja sa to, mne to len tak na sucho nechcelo držať, tak som trošilinku potrela vodou a tak lepila, je pravda, že som dávala malinké obrázky, veľké neviem, ako sa budú správať v chlade.
a tá torta moja fotková je práve tá poschodka bielo červená 🙂 .
inak o 19,30 boli fotky úplne v poriadku, čiže 10 hodín bez zmeny.

laumi
17. máj 2014

Tak moje tohotýždňové, konečne dobojované 🙂 prvá je kópia od @jakelina , dúfam, že nevadí 😉

laumi
17. máj 2014
grasie
17. máj 2014

@pristela skláňam sa hlboko pred tvojim cukrárskym umením a schopnosťou zmenežovať si čas tak, akoby si mala 20 rúk. každá jedna vymakaná do detailu, klobúk dolu 🙂
a ja idem depkovať, bo akože ja sa trápim s jednou 3-poschodkou týždeň, a to tam nie je ani bohvie aké zdobenie

evala777
17. máj 2014

tak baby pridávam moje tohotýždňové, bager je kúpeny, lebo som ho raz nevedela vymodelovať, všetko čo som vymodelovala bolo hocičo len nie bager 😒 , tak som to vzdala 😒 , a teraz idem opačitkovať vaše, lebo som tu celý týždeň nebola, tak mám čo robiť 😉

evala777
17. máj 2014

@pristela úúúžasnééé

woman04
17. máj 2014

..ja tak skromne jednu pridám..bola to prvá,ktorú som nerobila pre rodinu a kamarátov,ale jedli moje torty 2x na
oslave a poprosili ma,či by som im nespravila,lebo vraj mali z cukrárne nedávno a vraj sa to nedalo porovnať..tak som sa veeeeľmi tešila 😉 ...teraz sa rozšupnem,o týždeň má neter narodky,tak torta musí byť 🙂

timuss
17. máj 2014

@pristela vau 🙂