Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
13. aug 2014

@tinucha tiež som robila podobne ako chvapilu ,len ja som pod želatinove kocky ,,ladu,, potrela potahovku bielou čokoladou aby mi želatina nerozpustila potahovku 🙂

laumi
13. aug 2014

Žienky, prosim poraďte nejakú odskúšanu, dobrú plnku s mascarpone a vaj.likér....

sikag
13. aug 2014

@laumi ja sice nepoznam ale skus klasicku mascarpone plnku + pridaj liker 🙂 este by som dala trosku creme ole, lebo to bude redsie. ak je liker sladky tak asi uber trosku coko

mamcas
13. aug 2014

@laumi alebo tiramisovu a namiesto amaretta daj liker 🙂 ja som kvapkala korpusy a do plnky len trosicku aby zbytocne nezredla 🙂 mnam 😉

mimusa94
13. aug 2014

Zienky chcela bt som urobit pre kamarata tortu pivo preto sa chcem opytat ako urobit navrchu penu??? Normalne slahacka ide na vrch??? Nerozmovi ten fondam?? A vydrzi prevoz?? Dakujem 🙂

pipka
13. aug 2014

@mimusa94 nie slahacka, ale bielkova pena 😉

mimusa94
13. aug 2014

@pipka akurat som sa docitala ze 2 bielka 100 g cukru ale neviem akeho a stipka soli moze byt? 🙂

pipka
13. aug 2014

@mimusa94 cukor praskovy a stipku soli aby bol tuhší 😉 ale ozaj par zrniecok 😉

mimusa94
13. aug 2014

@pipka dakujeem ti kraaasnee 🙂)

mojmacik
13. aug 2014

baby teraz nesrandujem ale tortu na 60 do 25 eur....to co mam urobit? ... to aky priemer mam robit? 😕 .......moj mm "dohodil" kseft

sulaiovamaja
13. aug 2014

@mimusa94 ja by som dala asi nad parou miesanu bielkovu penu a na 1 bielok dávam 80 g krystaloveho cukru

mimusa94
13. aug 2014

@mojmacik haha poznam take zakazky a nemam nanich nervy ani chut....mne tiez minule jedna chcem tortu narozlucku zo slobodou do 20e....a ze teba len marcipan vijde na 13 to nikoho netrapi...zboznujrm takych ludi co by nieco chceli ale platit zato nie...priala by som im aby raz oni vyskusali taku tortu urobit za 25e

halienka
13. aug 2014

@mojmacik no do 25 E priemer max. 18 cm, bez ovocia, skromná výzdoba, ak to nechceš odmietnuť... Odkáž po mužovi, že bude malá, aby s tým rátali, možno to zamietnu sami a budeš mať pokoj.

mysiatkoo
13. aug 2014

ahojte baby... normalne sa tesim, ze to tu je nejake pokludne a nemam problem docitat par stran za ten tyzden, co som tu nemrkla 😀 ja som tvrdila ze nepeciem v auguste.... ale dlho som nevydrzala 😝 😀 😀 tak len take naryxlo pre neter k narodkam... celkom zazitok piect v bojovych podmienkach na chate 😅 torta je len jedna, ale z kazdej strany inak malovana

mimcak
14. aug 2014

@mysiatkoo perfektné už som obdivovala na FB. To máš aký tenký štetec,že sa ti toto podarilo namalovať? A ked bolo teplo nerozmázavalo sa ti to?

sikag
14. aug 2014

@mysiatkoo krasna 🙂 🙂

sikag
14. aug 2014

@pristela zanet prosim ta ako robis tieto male kvietky (biele a modre?) mozes mi to nejak blizsie popisat? uz som niekde videla aj postup ale pamatam si ho len tak matne 😉 dakujeeeem

nika1985
14. aug 2014

@tinucha ja mam striebornu v spreji aj praskovu ale ak nechces mat moc velky bordel doma tak radsej praskovou a malovat alebo sprej ale radsej vonku ja som to mala prvy krat vsade 😒

tinucha
14. aug 2014

@nika1985 veľmi pekne ďakujem za radu. 🙂

mysiatkoo
14. aug 2014

@mimcak dakujem 🙂 stetcov som pouzila asi 8 druhov, takze rozne hrubky a celkom bolo fajn pocasie, sama som bola prekvapena, ze sa mi to ani nerosilo ani nic... gelovku som pouzila len hnedu, ta sla troxu horsie, ale ostatne boli praskove a uplne super to s tym slo 😉

@sikag dakujem 🙂

kattikakiki
14. aug 2014

Ahojte dievcata, idem si po radu..kolko pras.cukru mam dat na kolko masla aby som tym mohla potret tortu /cca velkost A4/, ktoru chcem potiahnut marcipanom?

halienka
14. aug 2014

@kattikakiki ja dávam na jedno maslo 250g 1 PL prášk.cukru a 1 PL nutely, ale neviem či ti bude toto množstvo stačiť na obtretie A4 torty, podľa potreby množstvá prispôsob. 🙂

tilda
14. aug 2014

@mysiatkoo waaaau,si moc moc sikovna!🙂

timuss
14. aug 2014

jedna rýchlovka pre brata k narodeninám...pôvodne som mala v pláne spraviť pivový pohár, ale potom som sa vykašľala na poťah a vzniklo toto...bola prudko jedlá 🙂 😉 😀 😀 😀 😀 je srandovné, že v skutočnosti nebola taká hrboľatá, ako vyzerá na fotke 😝

timuss
14. aug 2014

@mysiatkoo tá je geniálna, už som ju obdivovala aj na FB 🙂 mala by si si poistiť ručičky minimálne na milión eur 😀 😀 😀

sikag
14. aug 2014

@mysiatkoo fakt s praskovymi? mne to teda s gelovkami ide a s praskovymi nie, hm hm.....

baby zakazka ze za 20e pre masiara 😀 😀 😀 😀 nechce niekto? 😀 😀 😀 😀

pristela
14. aug 2014

@sikag som sa trosku potrapila ale nasla som to, bo som to uz u seba vymazala 😖 http://www.tortyodmamy.sme.sk/content/zlta-kyticka , tie modre su podobnym sposobom , uz netusim , to take vymyslance 😕 sa to tazko opisuje ako je to robene ☹ ☹

pristela
14. aug 2014

@sikag aa nasla som , tymto sposobom robievam tie modre, len nie z dvoch casti ale len jednej, takou mini vykrajovackou asi na margaretku to je 😅 : http://tortyodmamy.sme.sk/frezia-pomocou-vykraj...

mirka100911
15. aug 2014

Baby, nejaky napad, ake cervene kvety mozem urobit na svadobnu tortu? Okrem ruzi... Zatial ma napadol Vlci mak a Tulipany.....