Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
10. máj 2016

@jenie123 krásne a tie kvety nádhera.Na tu baletku je niekde šablona?

stebota
10. máj 2016

@pppeeetttaaa moja podla mna je to poliate bielou coko a ako pisali holky su farby na coko asi to budes musiet kupiť ziadna miror 😉

pppeeetttaaa
10. máj 2016

@stebota ahoj, a to asi musim len objednat lebo u nas som farby na coko nevidela ani.. aj ked este som nasla na nete ze jedna pouzila citronovu polevu a zafarbila tak uvidim co z toho nakoniec bude 🙂

lauraa
11. máj 2016

Dievcata, pecie niekto Zilina -okolie makronky na objednavku? Dakujem

lunija
11. máj 2016

@stebota ahoj :D prosim Ťa môžeš mi napísať ako si robila tu bielu čokoladu ?? myslim kolko čokiny a kolko cery a ako sa s nou robilo?? vopred ďakujem

jenie123
11. máj 2016

@blancagon dakujem velmi pekne.. Šablóna možno je, ale vobec netuším, ja som si našla obrazok a podľa neho vyrezala

nika1985
11. máj 2016

@zhadvigova ja neviem nerobim podla receptu tak odhadom zarabam. tvrda neviem ked idempotahovat nanovo ju zohrievam v mikre. mne ide pekne ono sa s tym asi treba naucit robit a aj zarabat ju ja s nou robim uz od zaciatku a nedam na nu dopustit mne sa zo smartu nehovorim ze potahuje zle ale neni som zvyknuta. a samozrejme aj na smarte vidiet ked ti kvapne voda alebo nieco je to uplne to iste ja napr. mmf nerozoznam od smartu pokial neokostujem

meo
11. máj 2016

Já přispěji jen skromně. Nelince do školky.

stebota
12. máj 2016

@pppeeetttaaa skus tu citronovu to ma nenapadlo a farby na coko nemam skúsenosť ale našla som to iba na nete 😉

stebota
12. máj 2016

@lunija použila so 4 biele 100g cokolady bez cery lebo biela coko je samy tuk ci co to tam je, ceru ked das do bielej coko potom to strašne zle tuhne ja som spravila cipkove mantinely nechala dobre zatuhnuť a potom poliala vrch, cipku som davala dole až ked to stuhlo ale ked sa to kraja treba to vybrať skôr z chladnicky a mať dobre horuci nôž lebo sa lame treba na to upozornit . 😉

lunija
12. máj 2016

@stebota veľmi pekne ďakujem .Tvoja vyzerá krásne ,ale asi nebudem riskovať.

blancagon
12. máj 2016

@jenie123 prosím ťa ešte otázka ta bielková pena na pive to je nad parou šlahané bielka či ešte aj inak ešte robené? Ďakuvala 🙂

stebota
12. máj 2016

skus ved to bola moja druha torta s bielou coko natri na celu čipku nie ako ja múúúdra len na vzor a pôjde to z mantinelmi sa nerobí zle.

liat
12. máj 2016

ahojte, prosim o radu, chcela by som dcerke urobit nejaku takuto tortu, ako postupovat pri vyrobe tej sovy? vystrihnut si z papiera, polozit na potahovku a vyrezat?
dakujem za radu

tinuskaha
12. máj 2016

dievcata idem si k vam zase po radu....na buduci tyzden idem piect tortu a chcela by som urobit kapucinovy krem slahackovy....ako na to ??mate overeny odskusany s ohlasmi zakaznikov??dakujem za recepty... 😉 hladala som na nete ale tam su vacsinou maslove

zhadvigova
12. máj 2016

@nika1985 moze byt tym že som dala viac cukru aby sa mi to nelepilo?

alex999
12. máj 2016

Tento týžden len cupcake do škôlky pre moje detičky 😵 😵 😵 😵

timuss
12. máj 2016

@liat presne tak 🙂

mojmacik
12. máj 2016

@liat alebo pouzit vykrajovacku v tvare vajicka...a mesou vykrajovackou potom "odkrojenim " ziskas uskaaa...atd

chvapilu
13. máj 2016

Ahoj můj dnešní,přeji pěkný den

majrab
13. máj 2016

Ahojte tak mam dalsiu otazku: Vystaci mi 1kg hmoty K2 na potiahnutie poschodovej torty dole priemer 23 cm a hore ani neviem aky? Plus ostane mi este na postavicky macika hore na vrch torty? Chcela som kupit smartflex velvet, ale maju iba 2,5 kg balenie a to ja nespotrebujem

stebota
13. máj 2016

@chvapilu kraaaaasa 😉

stebota
13. máj 2016

@majrab určite by malo je to mala torta aj ked je poschodova vrch musi byť predsa menší jedine že by bil macík obrovskýýýýýýýýý.

majrab
13. máj 2016

@stebota dakujem 🙂 lebo chcela som kupit smartflex flower ten 0,7 kg a 2 balenia marsmelow,ze spravim na potiahnutie mmf no cukriky nemaju a ani nikde v potravinach co som pochodila tak som hladala alternativu 🙂

marusia12
13. máj 2016

Dievčatá, možno to sem nepatrí... ale prestávam piecť a predávam veci na pečenie, ktoré mi ešte zostali. Ide len o značkové veci, nemám žiadnu Čínu.... tak prípadne pozrite ku mne do bazárika, či sa vám niečo nehodí....

majrab
13. máj 2016

@stebota a prosim ta este by som sa chcela spytat K2 mam rozvalkat na praskovom cukre?

stebota
13. máj 2016

@majrab Ja som s nou robila našťastie len raz aj to už dávno asi s tym nič nepokazíš.

nika266
13. máj 2016

Tu su tortičky,za tento týžden a jedna zabudnuta 😝 🙂

majrab
13. máj 2016

@stebota a preco nastastie? Mam si kupit radsej inu?

chvapilu
13. máj 2016

ahoj tak přidávám dnešní druhý a moc děkuji za pochvalu ,




























































































































































































































































































































































































































































ahoj tak přidávám můj dnešní druhý,a moc děkuji za pochvalu minulého dortíku,pěkný víkend