Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. júl 2012

@pipka já dělám na pátek taky jednu, ale jednoduchou co už jsem dělala.

fodorka
6. júl 2012

ahojte zienky pridavam moje dnesne som myslela ze skapem v kuchyni :-/

lauraaaaaa
6. júl 2012

@levandulka3 to je krásné

lauraaaaaa
6. júl 2012
aduskatt
6. júl 2012

tak pridavam dnesnu, bol to boj na dlhu trat, ale zvladla som🙂.holt, v kuchyni som mala 32 stupnov.........

levandulka3
6. júl 2012

@jakelina ďakujem, mám to na takej konštrukcii z vodovodnej trubky a ten holubník sa dá dať aj dolu aby sa zmestil do chladničky, trošku som sa zahrala na Báječné dorty, ale dúfam že táto bude aj jedlá 😀 😀 😀

jakelina
6. júl 2012

@levandulka3 no šikulka jsi. 😉

sisix
6. júl 2012

holky postup na draka, chci ho dat na vez hradu.Diky

dadka212
6. júl 2012

@levandulka3 😀 ja som robila krk pštrosa z vodovodnej trubky a každý z toho pštrosa odpadával, že je úplne úžasný 😀 no ako dobre je mať doma muža-majstra čo mi to poradil 😀

levandulka3
6. júl 2012

dievčatá veľmi pekne vám ďakujem za všetky páčitká 😵 toľko som ich teda ešte nemala 😵 😵 dnes je môj šťastný deň 😀 😀 😀

wera.g
6. júl 2012

prosím prosím vás o radu.. Suseda by chcela pre jej dcérku tortu, ale nemá byť z marcipánu, ideálne čokoládová, ale na vrchu môže byť nejaká postavička z marcipánu.. a že má byť ovocná... hmm a teraz, čítala som kdesi o čokopoťahu, chutí naozaj čokoládovo? Viem si ho aj ja spraviť? A nechutí ako poťahovky? Resp. nemáte nejaký nápad, čo za tortičku spraviť? Lebo čokoládovú s marcipánovou figúrkou si naozaj neviem dosť predstaviť :-/
Ďakujem moc 😉

mates22
6. júl 2012

@sisix na dvojce dávala mamina1978 dráčka, možná i na dřívější stránce, ale to si nepamatuju https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

dadka212
6. júl 2012

@wera.g uf v tomto teple čokoládovú? držím palce, ja by som sa na to nedala....asi by som spravila tortu hore by som vysypala kokos na zeleno nejaké kvetinky z marcipánu, figúrku a okolo piškoty alebo trubičky a nejakú krásnu mašlu.....

lauraaaaaa
6. júl 2012

@lauraaaaaa dakujem vsetkým babenkám

mates22
6. júl 2012

@wera.g no prodává se čokoplastelína, chutná opravdu jako čokoláda, ale nepracuje se s ní nijak moc dobře ☹ ...a co čokotransfer, nahoru ovoce a na to nějakou figurku....ale musela by se posadit těsně před, jednu takovou sem dělala a šlo to dobře, kdyžtak to mám v albu

mysiatkoo
6. júl 2012

uz dlho vas tu citam, tak sa odhodlam aj ja pridat svoj prvy potahovkovy pokus robeny na oslavu pre dceru a jej kamosku... postavicky su kupene, ale na ostatnom som sa tiez celkom zapotila v tyxto horucavax...nebyt tejto temy, asi by som sa do toho nepustila ani...a na 20tku uz snad bude dokonala, ako tie vase 😀

aduskatt
6. júl 2012

na doplnenie: spodne poschodia Pribinakova s jahodami, stred cokoladovocokoladova, vrch pribinakova s bananom, korpusy klasika piskot vlhcene cukrovym rozvarom so sirupom s ciernych ribezli

petraxy6
6. júl 2012

Ahojte baby, prosím o radu. Potrebujem zafarbiť hmotu a mám len prášk.fabu (ten odtieň mali len v práškovej). Prvý krát s tým idem robiť. Mám tam dať kúsok alkoholu, rozmiešať a vmiešať do hmoty, či ako? 😅 Lebo je to bez efektu zatiaľ ☹ A dnes sa mi strááášne ťažko robí s SF 😠 😠 😠

petraxy6
6. júl 2012

A zabudla som...kráááááásne tortičky ste porobili 😉 😉 😉 😉 Aj ja keď budem veľká, tak také budem mať 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
6. júl 2012

@mia1111 prosim kde si kupila tieto sady kvietkov, dakujem

pipka
6. júl 2012

@petraxy6 ano ak pouzivas praskovu farbu tak ja v kvapke vodky rozmiesam a potom pridam do hmoty..len asi viac jej musis dat aby si dosiahla ten odtien co chces.. 😉 ja som teraz praskovu pouzivala na ruze a veru skoro celu tu krabicku som pouzila na to male vedierko SF 😒 😝

aduskatt
6. júl 2012

@petraxy6 ano, presne tak........rozmiesat v alkohole, dat do stredu hmoty a farbit ako klasicky gelovkou🙂

petraxy6
6. júl 2012

@pipka @aduskatt ďakujem vám 😉 idem sa pariť v pekle a tvoriť, aj keď si myslím, že to hodím o chvíľu o stenu 😠

luciahromadkova
6. júl 2012

moje prve potahovane...
dvojposchodova svadobna so zivym kvetom a motylom-sponkou - netrufam si este modelovat
druha pre baby- podakovanie
obe mramorovy korpus, cucoriedky, jahody a dzem, pribinak

petraxy6
6. júl 2012

@luciahromadkova fúúú SUPER!!! 😉

lamps
6. júl 2012

@mysiatkoo vitaj medzi nami 😅 😅 a tortička je veľmi milá 😅 😅 😅

Dievčatá ja som dokončila tortu, ráno dám foto, inak vážne uvažujem, že si budem kupovať hmotu, dnes moja MMF skončila v koši 😝 a musela som zarábať novú, asi je to tým teplom, mala som ju stále akúsi divnú ☹ .Mne by ani nevadilo to zarábanie, ale ten neporiadok v kuchyni mi teda dosť vadí 😖, rozmýšľam, že si kúpim túto hotovú: http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode..., neskúšali ste ju niektorá?

aduskatt
6. júl 2012

@lamps mne tiez vadi ten cukor vsade☹

denisse
6. júl 2012

ahojte ... prosim prosim, da niekto recept alebo link na puncovu tortu? vyskusany overeny dobry? dakujeeeeem 🙂

luciahromadkova
6. júl 2012

@petraxy6 dakujem, ma este chyby... ale snad to bude skusanim lepsie.... 😉

denisse
6. júl 2012

a aj ja pridam svoju tohtorocnu pre dceru ... s vasimi nadherami, ktorymi sa tu kocham, sa to neda porovnat, ale myslim, ze sa mi celkom podarila a hlavne mala bola spokojna, ze bola ruzova 🙂