Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
2. jún 2011

ahojte, ja mam tento tyzdne iba dve + zakusok a na ten sa chcem aj opytat, ci do ananasoveho davate aj dzem. Lebo co mam ja moj recept tak tam nejde ale na nete pozeram a skoro vsade sa cervenie aspon pod jednou piskotou.

vlada111
2. jún 2011

@lusil2005 presne, to je ona! Malá Natálka má už 4 mesačného bračeka Samka 🙂

broucek2
2. jún 2011

@dm1 krásná orchidej. Mám dotaz, jakou používáš hmotu na výrobu květin?

lawli
2. jún 2011

Ahojte ,tak pridávam dnešne snaženie ,je to len kruh na tortičku s ozdobami...tortičku si spravi zákaznička sama...no čo už ,rada som sa pohrala aj s tým 😀 😀 😀

bzucinka2
2. jún 2011

@lussy23 dakujem🙂
@dm1 no objednam a vyskusam len tak nadoma 🙂
@janulkamartinko uzasne torticky, si sikulka 🙂

bzucinka2
2. jún 2011

@ikula2 dakujem velmi pekne chcem skusit len tak pre seba najprv 🙂

bzucinka2
2. jún 2011

@lawli super krasna 🙂

ikula2
2. jún 2011

@daducha krasny sud 😵

dm1
2. jún 2011

@broucek2 ja pouzivam len MMF aj na kvety, postavicky aj potahovanie. vynimocne RDI-cko na syte farby pri potahovani

lussy23
2. jún 2011

@janulkamartinko - waw, krásne 🙂 @daducha - naprostá nádhera @lawli - krásne ozdoby
@lili01 - peknučká tortička 🙂
@dadka212 - krásne tortičky
@lusil2005 - prosím vás, vy ste tá pani, ktorá šije tie textilné bábiky? Mohli by ste mi prosím do IP poslať nejaký návod na výrobu? Vopred ďakujem
@raci tá je zlatá. Ondrejkovi prajem len to najlepšie, veľa zdravia
@benjik - peknunká tortička

raci
2. jún 2011

@lussy23 děkujem 😉

bzucinka2
2. jún 2011

tak teraz som prave nasla super tip na vystuzovanie toriet, ze tanierova hmozdinka, neviem ci sa predava v roznych velkostiach ale je to super napad, pozriem v obchode niekde v stavebninach 🙂

vlada111
2. jún 2011

@petusko lekvárom nič nepokazíš. Ja dávam vrstvu lekváru takmer všade a je to super.

vlada111
2. jún 2011

@lawli je to krásne, ale asi takto samostatne nezaplatené

lawli
2. jún 2011

@vlada111 No ,to práve uvažujem už od rána ,že koľko mám za to pýtať...manžel húka ,že teda som sa na tom narobila ,a ten zbytok ,ak by som piekla celú tortičku ,to by už aj on zvládol... 😅

lawli
2. jún 2011

@lussy23 @bzucinka2 ďakujem 🙂

mima595
2. jún 2011

@dm1 - by som sa ta chcela spytat, ked potahujes RDI a potrebujes inu farbu /napr. zelenu/, tak ju malujes po potiahnuti alebo miesis a miesis, kym nemas celu hmotu takej farby, aku chces???

diky

janulkamartinko
2. jún 2011

ahojte,tu je vysledok mojej dnesnej prace,len som nejaka sklamana...predstava bola ina ☹ ma to byt zlto.zlata svadobna postel,pekny vecer

cicimotinka
2. jún 2011

@janulkamartinko Jani, dobrá je, pekná... neviem, čo máš proti... 😠

mrka2
2. jún 2011

@janulkamartinko super postel... ja neviem... vy tu davate take nadhery a furt nie ste spokojne!!! aka bola predstava? ved je zlato zlta,tak co 😉

lussy23
2. jún 2011

@janulkamartinko -wow, nádhera

mima595
2. jún 2011

ahojte, by som sa ta chcela spytat, ked potahujete RDI a potrebujete inu farbu /napr. zelenu/, tak ju malujete po potiahnuti alebo miesite a miesite, kym nemate celu hmotu takej farby, aku chcete???

dadka212
2. jún 2011

@mima595 ja robím s WI a keď chcem zelenú tak zafarbím celú hmotu na zeleno...

lamps
2. jún 2011

súhlasím s cicimitonkou, mrkou2 aj s lussy23 krásna tortička, ja som tiež z tých, čo sú večne nespokojné so svojimi výtvormi, ale ty spokojná môžeš byť. Tortička je krásna. 🙂 🙂 🙂 😉 🙂

hejdita
2. jún 2011

tak toto moja dnesna doobedna a este jedna nocna bude, ale to neviem kedy dokoncim 🙂

jakelina
2. jún 2011

@hejdita ta je perfektní 😉

ada9557
2. jún 2011

@hejdita suprová tortička 😵

dm1
2. jún 2011

@mima595 ja vzdy farbim len hmotu nemalujem cely povrch torty

mrka2
2. jún 2011

dievcata, modelujem Noddyho,no vlastne uz ho mam,ale no neviem neviem... robim so smartflex velvet,ale nejako mi sada 😠 a vcera som robila ruzicky na zajtrajsiu tortu a fuurt nie su vytvrdnute 😠 😠 😠 klepne ma,ked mi ten Noddy do rana sadne. nejako mi klesaaaaa 😠

vlada111
2. jún 2011

@lawli veď to, ľudia počítajú s tým, že keď si dajú urobiť len vrch, tak koľko ušetria. Ale tá 3D marcipánová časť je najpracnejšia a najhodnotnejšia na torte.