Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
4. júl 2011

@dm1 Ďakujem pekne ,tie cukríky som si už dala aj ja doniesť...mne sa len strašne páčil ten odtieň hnedej 😉 Mylsela som si, že si to možno gelovkami farbila ,a tie ja nepoužívam... 🙂 Ešte raz vďaka... 😉

ikula2
4. júl 2011

@cicimotinka super napad s tortou juj skoda ze som ju skor nezbadala ta by sa pacila mojej starkej, musim tiez nieco podobne urobit, krasna a tie vidlice na strikovanie 🙂 😉

lukika
4. júl 2011

@dm1 to som nevedela že sa to láme ked je to dopredu tie písmenká mne tá hmota neišla tak ofarbiť namiešala som čiernu a červenú stále som pridávaqla do mmf ale musela by som tam dať celú gelovku a aj tak to neofarbilo sa to začalo drobiť musela som si zarobiť novú hmotu bielu a povrchovo ofarbiť ako to ty robíš otáznik ja som malovala aj tie ruž geloukou

lukika
4. júl 2011

@dm1 a tie čokoládové cukríky ako vyzerajú otáznik a majú ich aj v Rakúsku otáznik

jakelina
4. júl 2011

@lukika já taky dělám jenom z Mmf a zabarvuje se fakt špatně, ale dá se. 😉

dm1
4. júl 2011

@lukika ci ich maju v rakusku netusim veru treba popozerat tieto su kupene v nemeckom kaufiku

dm1
4. júl 2011

@lukika tak to ked malujes na povrchu ti to nikdy uplne neuschne vzdy to bude trosku lepit teda jedine zeby si to fakt urobila dost skor a nechala riadne preschnut vonku. Ja som tieto posledne mala pridane do MMF trochu RDI a potom to ide. Ono da sa tak aj MMF ale je to potom velka makacka z toho tie ruze urobit stale len mastit ruky cerou aby sa to nerozpadlo s tym RDI-ckom mi to ide rychlo

monika_123
4. júl 2011

baby tak buduci tyzden to tu budem mat. Chcem sa spytat... Chcem vam dat vyskusat plasticku cokoladu a farebne hmoty, kolko asi g bude treba aby ste daco vykuzlili a skusili to? 😅

monika_123
4. júl 2011

A este keby bola niektora z vas taka laskava odfotili by ste mi ciarove kody zo smartflexu, pdt,rdi a poslali mi to na mail??? potrebujem to aby som zohnala dodavatelov.ak to niektora z vas urobi napiste mi ip a poslem vam mail.dakujem

dm1
4. júl 2011

@monika_123 RDI-cko budem mat tento tyzden doma momentalne nemam tak ti poslem potom. Ale tam uplne staci keby si to chodila kupovat do BA alebo kosic lebo tam ma vyrobca predajnu a je to tam omnoho lacnejsie ako v e-shopoch a nerobia rozvoz po SR.
na to vyskusanie ja by som chcela tu plasticku cokoladu veru. A kolko? no ak sa ma s tym skusit nieco potiahnut + nejake ruze tak min. pol kila na malicku torticku

monika_123
4. júl 2011

@dm1 dakujem za info ohladne rdi. A tu cokoladu ok, tebe urcite daco nabalim od teba by som chcela pocut nazor 😉

mia114
4. júl 2011

Moni, som zvedava co napisu baby z kolko hmoty dokazu daco uorbit 😉 ked som ja napisala len 50g 😅

dm1
4. júl 2011

@mia114 50g? akoze daju sa nejake kvietky a tak ale ked sa chce skusit potahovanie tak to je velmi malo veru

monika_123
4. júl 2011

@dm1 ale ona mi pisala 50g ohladne farebnych hmot, ze na postavicky alebo tak

monaberuska1
4. júl 2011

Ahojínky, chci dělat dortík k 1.narozeninám dcerce, ale nechci korpus nějaký ořechový atd... spíše nějaký lehčí na stravitelnost a krém nechci vůbec.. spíše na způsob JOVO nemáte někdo dobrý tip? Děkuji moc všem

dm1
4. júl 2011

@monika_123 jaj 😅

jakelina
4. júl 2011

@monaberuska1 tak udělej nějaký nepečený s ovocem.

monaberuska1
4. júl 2011

@jakelina ten dělám Markétce starší dcerce, jelikož je na Vánoce a všude je samé sladké tak volím vždy nepečený s ovocem.. a opravdu jak je každý přeslazený z těch vánoc, tak ovocný dort má úspěch ale Nikolka mladší dcerka je v září a chci se vyřádit na dortíku... když nemůžu na Markétčiným 😀 😀 😀
ale nemáme rádi krémový dorty...ale už se tady prohousávám k odkazům kde jsou super tipy na korpusy 🙂 a také na krémíky s tvarohu a tak podobně 🙂

vlada111
4. júl 2011

@dm1 Dani a kde to majú v Ba? A je to ozaj lacnejšie? Ja by som tam zbehla kúpiť. Chodievam do Za, tak by som ti mohla priniesť.

ivanulienka81
4. júl 2011

dobry vecer.... dievcata chodim vas uz asi taky mesiac smirovat a obdivujem tie nadherne torty co tvorite, hotove umelecke diela... preto som sa rozhodla aj ja vyskusat, tak teda moja uplne prva prvulinka potahovana torta...

ivanulienka81
4. júl 2011

tak teda tie foto...

dm1
4. júl 2011

@vlada111 ja som tam nikdy osobne nebola ale mozem dat link je to v zellandii. A ozaj lacnejsie 6kg balenie za cca. 18-19 eur. tu v dca 26,52 a to je akoze v akcii 😝

dm1
4. júl 2011

@ivanulienka81 peknucka len tak dalej!

bzucinka2
4. júl 2011

@ivanulienka81 a kde mame obrazok?

bzucinka2
4. júl 2011

@ivanulienka81 super na prvy pokus 🙂

vlada111
4. júl 2011

@dm1 aha, tú Zelandiu som raz pozerala na nete. Je to aj v BA? A keby som tam išla, chcela by si to kúpiť?

vlada111
4. júl 2011

@dm1 to je WI?

dm1
4. júl 2011

@vlada111 nie WI to je Roll decor icing je to taka maksia hmota teraz na leto asi nie ale na miesanie s MMF na syte farby idealne lacne riesenie. je to tu http://www.zeelandia.sk/Contact and maps/mapy/d.... A si zlata ale teraz zrovna nepotrebujem kamoska mi ma doniest 3 balenia tak budem mat do zasoby. Keby nieco ozvem sa 😉

tica
4. júl 2011

@dm1 takže to sa mieša s mmf a lepšie to zafarbi tu hmotu ?

tica
4. júl 2011

@dm1 inak ti chcem veľmi peken poďakovať za šablony čo si mi poslala na tu loptu 😉