Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

@pipka Mám na to takú formu, je s tým riadna piplačka ale výsledok stojí za to

adka_praha
16. sep 2011

ahojte...
ja stiham len "ocumovat"... 😅 a zostavat v nemom uzase... 😵 strasne ste sikulky... 😵 ja som mala teraz dve torty... samozrejme jedna z nich kitty, ved ako inak... 😅 a je to na zamyslenie, ale ja stale neviem prist na kobylku ten cokohmote... ☹

pipka
16. sep 2011

@lusil2005 prekraaasna torticka 😵

pipka
16. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a ahaaa, a to do toho davas hmotu? ci cokoladu, ci? lebo nejak neviem ako to, ze su tie pismenka ine ako tie kvadriky? 😕 😅

anibas
16. sep 2011

@mariann2 krásna riťka 😉 😉 a prečo si smutná ? vieš s koľkými som sa ja nestotožnila ?! a aj to na nich vidieť - čo som nerada robila bolo odfláknuté 😅 😅 To je taká cukrárska dilema: čo sme ochotné urobiť pre peniaze - a či je to ešte "hobby" alebo "biznis" ???? mám voľno tak sa môžem venovať takýmto filozofickým otázkam 😀 😀 😀 😀

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

@pipka 😅 Najprv tam nalejem jednu farbu čokolády, ale len do tých "výlyskov", to je strašná prplačka, nechám ztuhnúť a potom do plna dolejem druhú farbu čokolády. Po vyklopení je písmenko pekne vidieť

pipka
16. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a ahaaa konecne chapem 😀 no to verim 😅 sak to dva dni mozes robit len pismenka 😝 😅

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

@pipka Písmenka som si urobila už ráno,len tým,že keď robíš dlhší nápis,tak potrebuješ niektoré dvojmo aj trojmo,tak musíš čakať,kým to ztuhne a robiť ďalšie 😵
Našťastie mám malého u starkých, tak som mala na to celý deň, lebo to sa nezdá,ale jedna plnka, druhá plnka, písmenká, zdobenie a je tu večer 🙂

pipka
16. sep 2011

ja sa tu mordujem s tortou, som upiekla uz srdiecko na krstiny, ale za svet neviem ako ho rozkrojit, aby bolo na dve polovice...teda myslim pred potahovanim... 🙄 povodne som chcela ze jing a jang..ale som si to nakreslila na sablonu a furt to nie je rovnake 😠 🙄 a neviem podla coho to mam spravit 🙄 🙄

asi ho prekrojim len kolmo a bude 😝 😅

zuzana124
16. sep 2011

@dm1 ďakujem za radu, všetko čo sa dalo som vyskúšala, ale nič nepomohlo, nakoniec som dala aj poťah dole a urobila nanovo ale žiadna zmena, ešte že to bola torta pre známu a mala záložný plán, foto hodím neskôr lebo ma dnes čaká ešte jedna torta.

pipka
16. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a no nemusis mi hovorit...ja tu peciem od rana a to tu mam dve deti 😝 😅 a normalne mi maly spava aj dve-tri hodky cez obed...dnes ledva hodinu 😠 🙄 😅
takze teraz ked zaspali, tak to musim dorobit, nech zajtra uz len potiahnem a ozdobim...snad ich tata vezme aspon na dve hodky von, nech mam klud 😀

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

@pipka No ja si neviem popri tom predstaviť fungovať aj v domácnosti 😀 Ja by som nemohla piecť pre ostatných, lebo nejak mi to nejde skĺbiť aj pečenie torty, aj starostlivosť o malého + varenie obživy pre rodinu a ostatné nevyhnutné aktivity 😀

bzucinka2
16. sep 2011

@katulkaaaaaa to su tie macicky miu miau ci ako sa volaju? 🙂 🙂 krasne 🙂
@lussy23 dakujem 🙂

silvijaa
16. sep 2011

baby, potrebujem poradit.....kolko asi by stala takato torta?

bzucinka2
16. sep 2011

@lusil2005 prekrasna , fakt uzasna 🙂
@janulkamartinko ta flasa je super 🙂
@lencza krasna 🙂
@m.a.r.t.i.n.a krasna, ze z Himalaji, co bol lozit po kopcoch? 😉
@mariann2 super 🙂 a co je s tou druhou? my ju chceme vidiet ...

anibas
16. sep 2011

@silvijaa záleží koľko váži - cca 8-10€ / 1kg

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

@bzucinka2 Ďakujem. Ano, bol veľmi vysoko 😉

bzucinka2
16. sep 2011

@adka_praha krasne a ako si na tej druhej robila tu vzorku, farbila si praskovymi farbami? 🙂
@pipka a preco ho chces rozkrojit? 😨
@silvijaa no vyzera byt velmi velka, tak ja predpokladam ze ma okolo 15 kil, takze cca 150€ 😕

silvijaa
16. sep 2011

@anibas tak do 120 eur sa vojde?

bzucinka2
16. sep 2011

@silvijaa vojde, ked sa urobia trosku mensie stvorce 🙂

bzucinka2
16. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a juj nebala si sa? 😉

silvijaa
16. sep 2011

dakujem...

pipka
16. sep 2011

@bzucinka2 lebo mame krstiny sucasne dvoch deti, tak som nejak prirodzene chcela, aby mal kazdy svoju polovicku 😅 😀 ale je pravda, ze ono moze ostat aj vcelku a len ho ozdobim dvojako 😉 ..do zajtra casu dost...celuuuuu noc budem rozmyslat 😅 😅 😅

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

@bzucinka2 Bála a veľmi

desmodka
16. sep 2011

baby prosim vas, mate niektora tieto fixky?? http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ake su siroke tie hroty??? DAKUJEM

a este tie co ste na TOM ako to tam funguje so sutazami?? kde sa dozviem vysledky?? Dakujem

adka_praha
16. sep 2011

@bzucinka2 mam doma nejake vzorove maliarske valceky, tak som si to jednym trochu predznacila a vyfarbila zlatou perletou... 🙂 a dakujem... 😵

lawli
16. sep 2011

Ahojte ,tak moja posledná tortička je na svete....teraz už budem sedieť s vyloženými nohami až do pôrodu a pozerať ako sa vám darí...

anibas
16. sep 2011

@desmodka na druhý týždeä v časopise 😉

lusil2005
16. sep 2011

@anibas mne cokoladova mmf ide, ale ta plastelina - neviem neviem... robila som presne ako dm1, neprehriala som ju - roztopila som nad parou, nie v mikrovlnke. fakt neviem v com to moze byt. ta cokolada nebola horuca ked som ju dala dole z ohna a dala do nej ten sirup. a najprv to vyzeralo super, a potom sa to zacalo drobit. ☹ a robila som tiez s tou z lidla, aj figaro som skusala, aj bielu milku. a zakazdym to dopadlo uplne rovnako. takze podla mna to bude urcite v sirupe...

katulkaaaaaa
16. sep 2011

@bzucinka2 dakujem ano mio mao macicky 🙂