Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
19. feb 2012

@mima1311 to je otázok ,no ja som ich predtým ako som sa do teto tortičky pustila mala ešte viac 😀 😀 😀 ako by sa to robila na štvorcovej ,či okrúhlej môžem len hádať ,lebo táto bola moja prvá čokotorta ,ak nepočítam neúspechy pri oblievaní 🙄 😅 na štvorec asi ppohoda a na kruh som niekde na nete videla z takých malých časti ,skúsim ti to pohľadať...kraje mi priliehali aj na moje počudovanie pekne ,nemala som problém so škárami ak myslíš nato...len som sa bála pri polievani vrchu ,tak som to pridržiavala prstami pri rohoch ,no vôbec to nebolo treba 🤐 Pod čoko som mala klasika krém a tiež som si uhladila pekne ako pod marcipán ,aby mi pekne priľahla čokoláda...a či držala priložená ?? tým ,že som mala pekne uhladené boky ,tak a priam nasala a keď som len čo i málino potrebovala posunuť ,tak to bol boj - ale vyhrala som ho 😀 😀 😀 Popripade si to previaž stuhou aby si tomu verila ,ja som ju tam nechcela... dúfam ,že som odpovedala vyčerpavajúco a na nič som nezabudla 😉

lifinka
19. feb 2012

@lawli no já si koupila vypichovačku Minnie, ale nevím, co s ní...poradíš?
http://obchod.teplickedorty.cz/2-vykrajovatko-m...

a to jsi měla jaké barvy?

lussy23
19. feb 2012

@lawli nádherné ozdoby. aaaaaaaa nove rozprávkové postavičky🙂 Nesmejte sa mi, ale ja som na tom závislá. 😨 Inak veľmi pekná rozprávka pre najmenšie detičky aj s výučbou angličtiny. 🙂

mima1311
19. feb 2012

@lawli si zlato , z odpovede mas 1* 😀 este ak by si bola tak laskou a ochotou prastena a nasla aj tu okruhlu , by si mala aj vyznamenanie 😀 😀 😀

lawli
19. feb 2012

@lussy23 ano BABY , môj synček na tom fičí ,tak som neodolala ani ja....keďže bude mať v sobotu narodeninky 😵

lussy23
19. feb 2012

Moje výtvory od Vianoc.
To iglu na torte je normálna tortička vytvarovaná a potiahnutá plastickou čokoládou

lawli
19. feb 2012
mima1311
19. feb 2012

@lawli fiiiiiiiiiiiha , no nema to chybu , boze tak by som si dala 😀 ...este sa opytam , tusim si to pisala , musim si to ist ulozit , krajala si to horucim nozom ?

lawli
19. feb 2012

@lifinka fuha tak neviem čo s tou tvojou pomôckou 😒 ☹ asi ti neporadím a farby mam klasika iba červenú ,fialovu a čiernu wiltonky a inak používam ,len praškove čo kupujem v drogérke...konkrétne na tu Minnie som použila červenú do oboch ružovych a tu telovú som si spravila z kosoštvorcových cukríkov (žlto - ružové)... 🙂

lifinka
19. feb 2012

@lawli ufff nádhera 🤐 😵

lawli
19. feb 2012

@mima1311 nie ja som si počkala kam mi to celkom nestvdrlo a krájala len tak možom ,potom pri prikladaní na tortu som si ešte niekde potrebovala odrezať kúsok ,tak potom som krájala horúcim nožom...ja si nôž ale nenamáčam do horúcej vody ,ale si nahrievam na sporáku...teda pri krájaní zákuskov 😉

mima1311
19. feb 2012

@lawli uz som to nasla , ze si nenahrievala 😀 ale ak ta este napadlo nieco co si nespomenula tak sup sem s tym , lebo ked to budem robit a ty tu zrovna nebudes , co ja potom ? 😀

mima1311
19. feb 2012

@lawli no to ma nenapadlo s tym nahrievanim , len my mame plynovy 🙂

vecernicci
19. feb 2012

@mima1311 je to jednoduchý, já jsem ji taky takhle zdobila a to s čoko nejsem vůbec kamarád, ale já radši dala stuhu

mima1311
19. feb 2012

@vecernicci aj ta je super ...tlieskam 🙂 ....cim si to vytlacala ten vzor ? som popslala mm do lidlu pre coko , este tu neni , uz ma svrbia prsty 😀

lawli
19. feb 2012

@mima1311 Aj ja mám plynový ,normálne si pustim oheň a nahrievam nožík 😉

mima1311
19. feb 2012

@vecernicci este ma teraz napadlo , ze nemam doma papier na pecenie , da sa niecim nahradit ? napr, tou foliou co sa na nej v trube pecie ?

mima1311
19. feb 2012

@lawli super , dobra rada ....dufam ze mam kvalitbe noze a nezostane mi v plameni 😀

vecernicci
19. feb 2012

@mima1311 určitě to můžeš nalít na silikonovou podložku, já mám struktur folie, používám je i na čokoládu i na otlačení vzoru na marcipán 😉

lawli
19. feb 2012

@mima1311 😀 😀 😀 😀 tak to ja mám kvalitné ,nie drahé ,ale ešte mamkine svadobné dary 🤐 vtedy sa ešte o kvalite hovoriť dalo 🙂

abriela
19. feb 2012

@dajna11 krasna torticka, dobre si sa vynasla

jakelina
19. feb 2012

@lawli děkuju, tak na jednu čokoládu 100 g tuku. A rozpouštěla jsi to ve vodní lázni???
Jinak máš spoustu krásných postaviček a dorty budou určitě nádherné. 😉

jakelina
19. feb 2012

@lawli já má varnou desku, tak to si budu muset v hrnci rozdělat oheň 😀 😀 😀????

dm1
19. feb 2012

@lawli jej super som rada ze sa to nakoniec podarilo!!!

ja som tu svoju coko na stretku dobojovala ale veru kuchar na mna este teraz hadam spomina som mysleal ze uz so sekacikom pride na mna co som mu stale tu coko vracala naspat nech mi to rozpusti lebo to trebalo postupne robit tak stale po troskach topil. a ked som isla vylievat vrch tak som mu to 2x vratila ze este trochu a potom uz som nechcela drazdit tak som tam vyliala total hustu coko a iba nozom rozotrela no hroza ten vrch ale aspon boky som babam ukazala

inak na stretku super lepsie zorganizovane ako minule aj sa toho viac stihlo robilo sa pri stole a baby sa chodili pozerat a aj zaciatocnicky si torty potahovali a aj si mohli baby skusat. Jedna baba robila naraz so mnou svoju prvu postavicku kittynu a sa jej to na prvy krat pekne podarilo. Aj sme sa nasmiali tak som rada ze som bola. Aj pristelku som konecne spoznala 😵 skoda ze to nevyslo aj lusilke

lawli
19. feb 2012

@jakelina ano presne tak ,čokoládu som rozpúšťala vo vodnom kúpeli....ďakujem ,dúfam ,že sa tortičky budú páčiť aj oslavencom 🙂 a hlavne nech im chutia 😉

lawli
19. feb 2012

@dm1 no podarilo sa ,tak si mi to pekne všetko vysvetlila ,že sa to muselo podariť a normalne som sa toho potom prestala bať a robila to tak akoby to už bola moja hádam 30-tá čokotortička... 😵 šte raz VĎAKA 😵
tu tvoju som tiež videla ,bola pekná..ja by som v cudzich podmienka hysáčila...doma je doma...a kuchárovi zobrať licenciu ,keď nevie poriadne roztopiť čokoládu 😀 😀 😀 😀 ja som vyučená krajčírka a ukázala by som mu ako nato 😀 😀 😀 😀

dm1
19. feb 2012

@lawli to bola sranda s tym topenim lebo on mi roztopil 2 coko v asi 15 litrovom hrnci a tak mi to doniesli 😀 . Potom mi to preliali do misiek na polievku a mam obavu ze ked som mu to posielala stale zohrievat tak to svacol do mikrovlnky a to nie je bohvieco ked sa to nevie v nej. Ale neva aspon tie boky sa podarili 🙂

jakelina
19. feb 2012

@dm1 příště si vem svůj vařič 😀 😀 😀

dm1
19. feb 2012

@jakelina 😀 😀 😀 no veru jedine lebo taka cokotorta takto na stretku to je o hubu lebo boky na 2x nech to vytuhne a potom zase vrch.... ale medzitym sa modelovalo takze pohodicka

janie80
19. feb 2012

ahojte dievcata, ked objednavate cez internet, ktory e-shop je spolahlivy? 😕