Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
24. feb 2012

@simasa krásna
@jitta jej veľmi peknučká tortička
@lawli nádherné tortičky, najviac sa mi pái s Hviezdičkami. Synčekovi všetko najlepšie a veľa zdravíčka.
@miciatko prekrásna. iste sa bude páčiť.

lifinka
24. feb 2012

@simasa jj, četla jsem to už 😉

lifinka
24. feb 2012

@miciatko no super, to je nakonec želviček 😀

miciatko
24. feb 2012

@lifinka no to chceli zakaznici , krpec ma 9, tak 9 korytnaciek musi byt

lifinka
24. feb 2012

@miciatko jasně, vím, že jsi psala, že potřebuješ 9ks korytnaček 😀 je moc povedený🙂

ladenka
24. feb 2012

Maminky, prosím o radu. Dnes jsem dělala svůj první potahovaný dortík s mléčným marcipánem. Byl hodně lepivý, tak jsem přidávala mouč. cukr a bylo to lepší. Ale vyskytlo se mi několik problémů.
1) Jak to udělat, aby korpus byl rovný, vypoulil se mi.
2) Při potahování se mi svou vahou marcipán asi ztenčil a udělaly se mi na něm takové jakoby bubliny, je to slabou vrstvou potahové hmoty nebo nevhodným krémem pod ním? Měla jsem bohužel kupovaný DrOetker do kterého jsem zašlehala máslo, na krém totiž bohüžel nemám recept.
3) A jak hmotu uhladit do rovna a hladka, prostě mi to nešlo. ☹
Díky za jakoukoliv radu. Dortík je naštěstí pro domácí použití, takže ho zdlábneme tak i tak. Ale příště bych chtěla aby byl lepší. 🙂

miciatko
24. feb 2012

@lifinka dakujem

zuzana124
24. feb 2012

@miciatko jasné že sa bude páčiť veď je krásna 🙂

njonja
24. feb 2012

@miciatko , @pristela nechaaapem, teda ja nie som neviem ako skusena, ale nie je to moja prva torta...toto sa mi este nikdy nestalo. vobec som nestihla tu tortu vyzehlit, lebo bol mmf okamzite cely vlhky. az som bodky vody videla! no nic, budem trpnut, aby mi dozajtra vydrzala. Dufam, ze sa to v chladnicke zastavi...

Inac, dievcata, som dnes volala do jedneho atelieru cukrarskeho, kde robia nase torticky (http://www.fatimas-atelier-gourmet.de/) a pytala sa na cenu takej torty: 5 euro na osobu plus cena za dekoraciu a to: 35 euro na jednu figurku a k tomu extra este za vsetky ostatne vymodelovane veci. To by moja torta dnesna vysla na okolo 120 eur! a ja ju davam za 36 Eur....

mates22
24. feb 2012

@miciatko ten želvičkový dortík je krásnej, a jedna želvička jako druhá, supéééér 🙂

alenv
24. feb 2012

holky tak jsem upekla pro maminku k svátku.. je to pidi dort.. dala jsem porovnávací fotku s telefonem. Musím teda říct, že ve skutečnosti vypadá opravdu moc hezky, ale na těch fotkách se mi vubec nelíbí škoda.. snad bude maminka nadšená

mrka2
24. feb 2012

@alenv kraasna, ja sa na podobnu chystam uz velmi dlho,ale akosi nie je prilezitost. velmi sa mi paci taky styl 😵

alenv
24. feb 2012

@mrka2 no já taky neměla.. pořád nějaké dětské.. a nebo narozeninové.. a tohle mi na svátek přijde fajn.. akorát mě štve, že na těch fotkách to vypadá tak o 50% hůř nechápu.. no nejsem fotograf 😀 😀 😀 akorát na téhle pidi se tak člověk nevyřádí.. určitě zkus ve skutečnosti to vypadá moc hezky

heni79
24. feb 2012

@miciatko
Úžasné korytnačky. 😀

eliska22
24. feb 2012

@alenv krásna, mne sa inak celkovo zdá, že v skutočnosti vyzerajú tie torty lepšie ako na foto 🙂

alenv
24. feb 2012

@eliska22 máš pravdu.. ale někdy dobrý fotograf zas z obyč dortu udělá mistrovské dílo 😀 😀 😀 už jsem viděla, ale třeba on je celej třpitivej což není vidět.. nevím vypadá divně na fotce. Ale štve mě to, chtěla bych, aby jste viděli jak vypadá ve skutečnost 😀 😀

eliska22
24. feb 2012

@alenv tak nemôžeme vedieť všetko aj piecť aj fotiť 😀 😀 😀 ale verím ti, lebo aj mňa niekedy štve, že na foto nie sú také pekné farby a tak, ale tu na MK sú celkovo zobrazované fotky nekvalitné 😝

zunajda
24. feb 2012

Tejto torty som na nesmierne bála a takto dopadla:

zunajda
24. feb 2012

Niečo z mojich výtvorov 😵

79zuzana
24. feb 2012

@zunajda prekrasna je ;)
@alenv aka peknucka... necham si ju ako inspiraciu 🙂

alenv
24. feb 2012

@zunajda výtovrůů to jsou mistrovská díla

alenv
24. feb 2012

@79zuzana děkujuu a je pro mě velká pocta,že si ji někdo nechává jako insporaci 😅 😅 😅

ikula2
24. feb 2012

@zunajda no nieco uzasne 😵 , krasne torty a tie postavicky to su modelovane?
@alenv krasna, mne sa paci aj na fotke 🙂

Pridavam moje vikendovky ta peace so znakom bola podla predlohy a ta druha je pre mna, ale vobec sa mi nedarilo takze skor taka rychlovka nie velmi vydarena, tvar mi vobec nevysiel

ikula2
24. feb 2012

@simasa krasna
@miciatko tie korytnacky su uzasne

lawli
24. feb 2012

@lussy23 ďakujeme krásne 😉

mariann2
24. feb 2012

@ikula2 tá biela s bodkovanou mašľou je náááádherná, ja sa na ňu chystám už dlho, už aj stuhu mám, len nie je pre koho 😒 nikto takú nechce

njonja
24. feb 2012

@zunajda woooow! Prosim ta, to aj tie vily na tej rytierskej torte a tie koniky na tej ruzovej si robila ty? Uzasne torticky!

njonja
24. feb 2012

@ikula2 ta biela je prekrasna! ako si robila tie kvietky? Mohla by si mi poslat link na navod, prosim?

njonja
24. feb 2012

@ikula2 no a tie bodky to si s bielkom ? ja by som taku chcela urobit pre znamu na 70 tku, len neviem, ako na to☹

njonja
24. feb 2012

@zunajda a preco si sa jej bala? je krasna....

miciatko
25. feb 2012

@alenv jee to je krasny dortik, nieco podobne chcem tiez skusit a robila si to cez formicku ci si si konariky sulala??
@ikula2 teen ciernobiely je nadherny a tie kvety , fak krasne, ako si ich robila??