Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
5. mar 2012

@anibas teraz neviem na co reagujes,, si asi sedim na vedeni 😕

lawli
5. mar 2012

@lamps presne aj mne je to blbé a hlvne preto ,že v janári som dvihla na 9 ☹ a teraz zase ?

mizulienka
5. mar 2012

mna muz nuti, aby som dvihla cenu, teraz peciem za 10eur, ale mne je to tiez blbe, ked si prepocitam, kolko by ta torta potom stala, tak ja neviem, ci by si niekto objedna 😕 😕

lamps
5. mar 2012

@mizulienka
@lawli no veď to, že potom tá torta stojí dosť. Ona stojí dosť už teraz, ale s cenami my nič nenarobíme. Keby tu u nás aspoň taká nezamestnanosť nebola. Ľudia žijú od výplaty do výplaty.

Inak tá osoba na Nemo tortu sa mi stále neozvala, normálne mám z toho nervy 😝

jakelina
5. mar 2012

Ty ceny jsou šílené, já to nějak moc neřeším, protože cizím peču strašně málo a pro známé za suroviny a za práci si beru 50 korun. 😉 Pro někoho koho vůbec neznám budu péct teprve druhý dort a tam si beru 200 korun za kilo a někdy ani to ne.

zlatat
5. mar 2012

@dm1 už by bolo načase dvihnúť cenu 😉 veď sa ti to pomaly ani neoplatí robiť

zlatat
5. mar 2012

@anibas ani ja nemám veľa toriet - tento mesiac mám len 6 kusov ( jednu som musela odmietnuť, lebo zrovna v týždni, kedy budeme odcestovaní sa mi nakopili 3 torty a to nestihnem, tak som si nechala len 2 ), ale čo, kašlem na to, aspoň mám viac času na deti - ale na druhej strane, furt sa niekto nový ozve, tak neriešim

mizulienka
5. mar 2012

@lamps to je na fakt na nervy, ona chce tortu a ty sa kvoli tomu stresujes 😕

zlatat
5. mar 2012

@mizulienka hmm, ja bývam tiež na západe, ale väčšinou si pýtajú len malé torty - že do 30 € 😒
@dadka212 prosím ťa to ako zvládaš toľko toriet? 😕 ja som minule mala 4 a to som už padala na hubu od únavy ... ale zase celá domácnosť a deti sú len na mne 😖

argyro
5. mar 2012

Ahojte, všimla som si, že niektoré z vás robíte tortičky aj na objednávku, ste niektorá aj z BA alebo okolia? Ďakujem

lusil2005
5. mar 2012

@mizulienka jasne! to beriem tak ze sa stale len ucim. ale asi sa budem ucit za 10eur/kilo 😅

zlatat
5. mar 2012

@mizulienka hmm, ja bývam tiež na západe, ale väčšinou si pýtajú len malé torty - že do 30 € 😒
@dadka212 prosím ťa to ako zvládaš toľko toriet? 😕 ja som minule mala 4 a to som už padala na hubu od únavy ... ale zase celá domácnosť a deti sú len na mne 😖
@dm1 ja som teraz vzala jednu takú - v stredu objednávka, že na sobotu doobedu im treba tortu - a to robiť drôtikovanú kyticu ... ale keby nebola bezlepková, tak ju neberiem

dadka212
5. mar 2012

@zlatat neviem ako to stíham...proste to stíham, ja nič nerobím pomaly 😀 a tiež je všetko na mne

lusil2005
5. mar 2012

ja mam toho tiez vela, a tiez uz musim dost odmietat. posledne tri tyzdne som mala 6-7 tort tyzdenne. a vacsinu na vikendy. no des. tiez si hovorim ze mozno ked dvihnem cenu, sa to trosku preriedi. dufam ze sa nestane to ze budem robit same dvojkilove torty.

baby mate na toto limity? ze nejake minimum? ci robite aj jeden a pol alebo dvojkilove?

zlatat
5. mar 2012

@mizulienka ja som donedávna piekla za 10 ale asi od okt. už za 11 ( tiež na mňa MM tlačil, ale má pravdu, lebo fakt tie ceny idú stále hore - niekedy mám pocit, že každý dýždeň niečo zdražie - a ide to pekne pomaličky po 10 centov, aby si to ľudia moc nevšimli ) - a chodia aj tak za mnou.
A potom, aj cukrárne zdvihli ceny, čo som si všimla - dokonca v Kauflande som videla obyčajnú tortu poliatu čokoládou za 9 €/ kg

dadka212
5. mar 2012

@zlatat no to je pravda, že vela ludí chce malé torty....
@lusil2005 ja robím do 2kg iba fakt ludom o ktorých viem, že si väčšiu nemôžu dovoliť, to urobím aj väčšiu alebo fakt dobrým kamarátom, alebo ked berú tú malú plus velkú 😉

zlatat
5. mar 2012

@dadka212 tak to ja som potom pri tebe slimák - pre mňa je maximum 4 torty na 1 deň 😵

dadka212
5. mar 2012

@zlatat ale každý má svoje tempo 🙂 ja zas neviem drôtikovať 😅 už som sa pokúšala, ale nejde mi to

mizulienka
5. mar 2012

baby ja som raz povedlaa jednej pani do telefonu, ze za 11 eur kg, muz stal pri mne a nutil ma, pani povedala, ze mi da vediet a uz sa neozvala 😀 takze ja nateraz nedviham 😉

zlatat
5. mar 2012

@lusil2005 ja mám minimum 3 kg ... ale ak ide o bezlepkovú, tak spravím aj 2,5 kg lebo viem, aké je ťažké zohnať bezlepkovú tortu a aj to, že tie sú drahšie a nie každý si to môže dovoliť a je mi ľúto tých detičiek, že by kôli cene nemali tortičku - ale menej ako 2,5 kg odmietam

mizulienka
5. mar 2012

@lusil2005 ja nerobim mensiu ako 3kg, totizto ja mensiu ani neviem urobit 😀
alebo urobim mensiu, ked okrem toho beru aj vacsiu...ale znamym samozrejme aj mensiu.

zlatat
5. mar 2012

@dadka212 noo ja takú drôtikovanú väčšiu kytičku robím aj týždeň 😖 Dokonca jednu som takmer 2 týždne robila po večeroch

dadka212
5. mar 2012

@zlatat ja na to nemám nervy 😅

dm1
5. mar 2012

@lusil2005 ja mam min. 3kg. mensiu ozaj vynimocne pre dobrych znamych, rodinu

anibas
5. mar 2012

@mizulienka že sa v BA zlostia, keď niekto pečie pod 10€, nemôžem na východe používať napr. WI a Zeaasan a mať cenu 12 € - nereálne

mizulienka
5. mar 2012

@anibas jasne, chapem 😉

lamps
5. mar 2012

@mizulienka a konečne sa ozvala, vraj boli v Tatrách, ale oslavu presúvajú o týždeň neskôr. Tak mi odľahlo, už som sa bála, že z toho bude riadny pruser.

Čo sa týka veľkosti tort, tiež všetkým hovorím, že minimálne 3 kg robím. A menšie len úplne najlepším známym alebo ako darček keď som išla gratulovať kamoške.

zlatat
5. mar 2012

@anibas
@mizulienka inak viete koľko Blavákov ku mne chodí na torty?

anibas
5. mar 2012

@mizulienka u mňa si objednávajú : no tak aby vyšla do 20€ .... 😀 😀

zlatat
5. mar 2012

@anibas aj mne sa raz také čosi stalo - tak som ich poslala na tortu do Tesca