Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
22. aug 2012

@ajaku a ja mrk, ze kto si , az teraz vidim ze si odtialto a teda mozem ta prijať 😀
ja ked nevidim spolocnych priatelov, alebo "spolocne" zaujmy v albumoch tak neprijímam bo neviem kto a preco žiada, cakaju mi tam tak hodne vela

jakelina
22. aug 2012
lawli
22. aug 2012

Ahoj kočky ,minule tu niekto naháňal ,takýto sklenený stoján, ale netušim kto 😅 😅 😅
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13091304&tab=6

lawli
22. aug 2012

@eliska22 fuha ,tak to ti teda neviem... 😖 😒 ale ty si s tým isto poradíš 😉

eliska22
22. aug 2012

@lawli no díky teda 😀 ale predstava už je, niečo som našla na inšpiráciu, aj tak dík 😉

ajaku
22. aug 2012

@pristela však práve, nepoznám vás takto podľa nickov a len ked si hodíte nejaký link, tak mi docvakne, ktorá ste ktorá 😎

lawli
22. aug 2012

@eliska22 chcela som pomôcť ,ale myslela som ,že to bude od manželky ,alebo frajerky ...no takto mi teda nič nenapadaaaa 😲

ajaku
22. aug 2012

ďakujem, už okukujem a oslintávam obrazovku 😝 😉

eliska22
22. aug 2012

@lawli no veď to, že od babky a mám tam napísať Filipko a vek 23, chudák a tú tortu má mať na oslavu s priateľmi 😀
tak to chcem tak urobiť, aby sa chlapec ozaj nemusel červenať 😀 😀 😀

lawli
22. aug 2012

@eliska22 tak to už teda hej, niekedy chcem ,aby to nechali na mne ,čo si povymýšľajú blbosti ,ale v tomto prípade teda radšej nech si povedia čo chcu...ja by som si stým asi rady nedala 😕

lucula73
22. aug 2012

kočky a aké plnky dávate v tomto teple do toriet?ja idem na sobotu jednu,robiť a neviem čo mám dať,aby sa mi to hneď nerozpadlo 😕

ajaku
22. aug 2012

kočky ešte raz prosím o radu, z čoho robíte tie podnosy s krásnymi vzormi? Oblepíte nejaký kartón čím? Alebo?
A včera som vyskúšala urobiť prvý krát MMF sa to tuším volá poťahovku z cukríkov, urobila som pár kvietkov a neschne mi to poriadne. Je to niečo ako tá K2, trošku lepšie to tuhne, ale mám pocit, že málo, mám to také vláčne.

eliska22
22. aug 2012

@lucula73 ja dávam najčastejšie pribinák alebo čokoládovú 😉

eliska22
22. aug 2012

@ajaku hej je to karton, mne mm ich nosí z roboty, také tvrdené a obalujem do papiera baliaceho, ak treba tak dávam na to ešte aj celofán, ale to podla toho aký mam baliaci papier 😉
ja používam mmf a schne mi to, ale teraz ti ti aj preto môže robiť, lebo je teplo 🙂

ajaku
22. aug 2012

@eliska22 díky moc, je to dobrý nápad. Je to možné, akože schne to, len pomaly. Skúšala som robiť šálku s tanierikom a je to ešte vláčne. Však zajtra ich snáď dorobím, tak ukážem. A keď už kladiem začiatočnícke otázky, tak z koľkých korpusov robievate tortu? Jeden korpus rozdelím na polovicu? Mne sa to zdá dosť nízke. Akože je mi jasné, že na zákazky robievate podľa požadovanej váhy, ale napríklad len tak pre seba aké veľké robievate, aby to dobre vyzeralo a nebola to len placka?

eliska22
22. aug 2012

@ajaku ja si pečiem vyššie korpusy a krájam ich dva krát čiže na 3 pláty, ale ja dávam viac plnky aj ovocné väčšionu robím tak sú vysoké dosť cca 10 cm ....ale je to ľubovolné možeš robiť aj zo 4 roch plátov 😉

ajaku
22. aug 2012

@eliska22 díky moc 😉

muffinka8
22. aug 2012

@ajaku keď sa ti upečie nízky, tak je lepšie asi len na dve časti ho dať, aby cestá neboli príliš tenké. Ja som dnes upiekla 8cm korpus, tak som zvedavá aká bude výška keď ho zajtra naplním, ale som šťastná ako blcha, že sa mi podaril 😅 😀 len dúfam, že po prekrojení ma nečaká nejaké nemilé prekvapenie 😕

makinka2
22. aug 2012

Ahoj holky 🙂
tak slíbené fotekčy, můj 4 dortík karolínce k svátku 😵 na písmo se moc nedívejte, jsem to šudlila ručne, jsem si zapoměla koupit stříkačku 😀 😝 Méda mléčnej marcipán a dort potahnutej smartflexem.
Holky moooc prosím poradte nějakou potahovací hmotu podobnou smartflexu, ale levnější. aby se s ní stejně dělalo. mě ten smartflex u nás nikdo nezaplatí ☹

makinka2
22. aug 2012

A dlaší zakázka na muffinky 😵

sisix
22. aug 2012

@makinka2 ja kupuju formix

makinka2
22. aug 2012

jsem to odesala bez fotek 😀

makinka2
22. aug 2012

@sisix děkuji a je super, jo?

vlada111
22. aug 2012

@daducha a keby si tie košíčky vymastila a vysypala múkou? či to je blbosť?

vecernicci
22. aug 2012

@pristela myslela jsi tuhle berundu? 😉 http://dorty.artmama.cz/beruska-10

nikulqa
22. aug 2012

torticka pre dvoch zalubencov,na prve vyrocie toho ze su spolu...vo vnutri biely korpus ale kremy su zafarbene ,kazdy opacnej farby ako srdiecko,zial nemam fotku po rozrezani....kedze zijeme vo Fr preto napisy po fr...

mishulle
22. aug 2012

@vecernicci prosím jak dlouho schnou figurky z mléčňáku - den?

vecernicci
22. aug 2012

@jakelina to víš že mají 😉 mají vykrajovačku na veeeelikou gerberu a ty mini kostice, co má na mimibazaru myslím za99, tak u nás je mají za 39 😝 a mají vykrajovačku s pístem na marcipán na čtverce zdobené, ale já už vidím, jak s tím vykrajuju děckám skořicové nebo máslové sušenky 😀 😉 jdu fotit