Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
27. aug 2012

@cabalkova a máš představu jak byl ten dort velký /kg či průměry pater?/ ono třípatrový dort může být 6kg i 15kg....
@mates22 máš pravdu, kaly vypadají jednoduše a jsou efektní
@lamps no právě zakázka snů, ale já mám za sebou jen devět dortů, tak aby z toho snu nebyla noční můra
😅
@lucula73 pokud bych zamrazovala korpusy, tak určitě nenaplněné. Krém bych udělala až po návratu z dovči, čerstvý.
A je mi jasné, že kytičky bych mohla udělat dopředu, ale to pro mne znamená tento týden, pak už tu nejsem. A problém je v tom, že já ještě nikdy žádné kytky nedělala, zatím jsem je nepotřebovala, takže natrénovat a nadělat xx kytek za pár dní je docela hoňka. Navíc bych musela ještě objednat marcipán, takže než dorazí, budu na to mít třeba pak jen čtyři večery...přes den toho s dcerkou moc neudělám, do toho balit a ještě něco zaúčtovat....tak proto řeším nějaké co nejjednoduší zdobení, ale přitom efektní, protože to vypadá, že mi nic nehraje do karet a měla bych se na to vybodnout, ale když já bych to moc ráda dělala 😎

zdenallicka
27. aug 2012

@florentina Dělala jsem teď dort pro 60 lidí, měl 11kg a nestačil..🙂 Větší ale nechtěli.. POčítám na osobu 200-250g, to by měl mít tím pádem kolem 20kg. A vystužila bych pořádně!! Dřevěné tyčky, koupíš v OBI, nařežeš podle potřeby.. Použila bych jen mašle a obrpivoňku nahoru a menší sem tam na strany nebo něco takového http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=fo... . Kytky si můžeš udělat dopředu a dát pod sáček, aby se na ně neprášilo.. Koukni, co se mi líbí, je to jednoduché a efektní..

zdenallicka
27. aug 2012

@florentina A průměry jsem měla 30, 22, 18 a 12cm. Byly vysoké kolem 8cm. Můžeš je udělat vysoké, třeba i 12cm a tím pádem by ses mohla vlézt. Mezi těch 30 a 22 bych třeba vrzla ještě 26cm. Byl by to teda pětipatrák... 😒 A nedokážu si představit tu výšku a převoz.. Já jsem vezla v sobotu dort rozložený a skládala na místě a měla jsem nervy jak špagáty... 😝 Chtěli tam živé květy totiž, ty byly k dispozici na místě svatby...

lamps
27. aug 2012

@florentina a čo keby si urobila také kvietky, ktoré netreba ani pripravovať veľmi dopredu? Ja mám uložené aj takéto torty, možno by som pomenila farby a prispôsobila si torty svojim predstavám a skúsenostiam, aby si nemala zo zdobenia stres. A korpusy si môžeš kľudne dať upečené, nenaplnené do mraziaku. Trochu tu vytapetujem 😀

florentina
27. aug 2012

@sisix tak manželovi jsem to právě nastínila...chvilku přemýšlel a pak řekl, že by mne rád podpořil pokud to chci, takže se vrátíme kdykoli budu chtít a o dcerku se postará a pomůže mi s přenosem a převozem....tak je asi rozhodnuto. A taky jsem se právě rozhodla, že nejlepší by byl třípatrový dort a k tomu dva menší ve stejném stylu. Vypadá to také efektně, jen se bojím, zda to vše narvu do lednice.
@petkaa28 no já ještě nevím, já se nestihla na vše vyptat, protože jsem nechtěla nevěstu nějak zpovídat a pak jí říct, že to neberu, tak jsem řekla, že dám zítra vědět a pokud to vezmu, tak se teprve domluvíme. Nicméně právě říkala, že to nechá na mě, že to může být něco jednoduchého. Ale pokud se budu domlouvat, tak chci mít předem jasno, co jsem schopna nabídnout. ALe vím určitě, že s motýlky nebude, ten jsem právě dělala na svatbu, kde ho tato holčina ochutnala a chtěla by něco jiného, neb motýlkový tam vidělo dost lidí, co budou i u ní na svatbě. Stuha a brož to zní také pěkně, jdu něco pohledat....

holky pokud máte nějaké konkrétní inspirace, prosím sem s nimi....

a všem vám moc děkuji za názory a komentáře....

wera.g
27. aug 2012

@florentina juuuj no paráda, tak to je naozaj objednávka snov 😉 poradiť neviem so žiadnym s bodov, s pečením len začínam a ešte som nemrazila, ale môžem priložiť zopár tortičiek svadobných, ktoré sa mne páčia a myslím nie sú tak zložité na čas a výzdobu 😉

florentina
27. aug 2012

@zdenallicka děkuji za krásné inspirace. Ten odkaz na tu kytku je super, to vypadá fakt jednoduše a efektně, i ten dort jako takový se mi moc líbí. To je ta pivnoňka? Se omlouvám, ale ještě navíc se v kytkách nevyznám....

@lamps děkuji za krásné inspirace....na těch dortech co jsi sem dala se mi líbí i to, že je na nich hodně malých detailů, což trošku rozbije povrh. Protože i když zcela hladký dort jen se stuhou vypadá velmi efektně, tak je mi ale jasné, že i když to vypadá jednoduše, je to to pravé umění. Navíc já potahuji pravým marcipánem...i tato nevěsta si ho výslovně žádá a on má takovou hrubší strukturu než např. smartflex a na ten povrch bez jediného detailu si prostě netroufám, vím, že by to nebylo dokonalé

daducha
27. aug 2012

@florentina tak zákazka je to super, len ten termin by ma strasil.Ide o to, ze clovek nikdy nevie co sa stane na ceste spät z dovolenky a nedodat hlavnu svadobnu tortu ,to by bol riadny ... 😨 Tak ale nechcem privolat nic zle, boze chran . .Ale ak by si to vzala, tak sa skus s nimi dohodnut na cerstvych kvetoch.Jednak to mas bez roboty,je to krasne efektne a tak by si musela iba potiahnut a ja by som davala stuhy a brosnu.Tak by si to stihla.Len potrebujes makat aspon od piatku od rana, aby ti torta stihla poriadne stuhnut.Cim menej zdobenia, tym lepsie musi byt potiahnuta.A pre 100 ludi aspon 4 posch.,rozdiel vo vystuzovani nie je,rovnako 3 aj 4 posch.Tak drzim palce pri spravnom rozhodnuti.Korpusy mrazit kludne môzes,uz som to skusila a nevidela som ziadny rozdiel 😉

sonka_d
27. aug 2012

Ahojte baby, prosím o radu: chcem na víkend urobiť babke karamelovú tortu (krém:pálený cukor, šľahačka a maslo) a na vrch MMF. Bude sa mi MMF topiť, keď je v kréme šľahačka? Bude potrebné dať pod hmotu maslo s cukrom? Ďakujem pekne za pomoc.

cabalkova
27. aug 2012

Holky, to jsou vsechno tak naaadherne orty, ja bych to chtela takhle taky umet.

zdenallicka
27. aug 2012

@sonka_d Určitě máslo s cukrem..🙂

cabalkova
27. aug 2012

Holky, tak jsem se konecne rozhodla, jak provedu ten narozeninovy dort pro naseho kuliferdu (svuj prvni). Spodni patro bych chtela cokoladove s kremem napr. z mascarpone a horni patro svetly piskot s jogurtovym nebo tvarohovym kremem, proste pro deti, a do obou pripadne nejake ovoce. Neporadite mi prosim pekne nejaky recepis?

florentina
27. aug 2012

@zdenallicka skvělé odkazy....čteš mi myšlenky, právě jsem přemýšlela, kde se dá sehnat nějaká pěkná brzož...děkuji

holky já jsem teď jak na houpačce....euforii a radost z takové příležitosti střídají pocity, zda nejsem blázen, že se svými malými zkušenostmi chci jít do takové velké akce.

@daducha já se trochu živých kytek bojím. Souhlasím tedy, že je to efektní a bez práce, ale já se bojím, že na tom dortu ovadnou a nevím jak je upíchnout, aby dort pak nebyl nejedlý....což většinou kytky jsou...

peroli
27. aug 2012

SOBOTA 1.9. v 17:55 - JOJ - Nejlepší dorty (pohled do cukrářských dílen z roku 2010)
PONDĚLÍ 3.9. ve 20:45 - PRIMA LOVE - Fantastické dorty (cukrářská soutěž z roku 2009)

asi už to tu bylo ale... 😉

zdenallicka
27. aug 2012

@florentina Já jsem si do dortu udělala špejlí dírku, zasunula květy a neřešila, jeslti je to jedlé nebo ne.. Chtěla jsem to ošetřit fólií, ale zákazníci řekli, že to nemám řešit.. 😝 😅 Takže jsem je tam píchala jen tak.. 😀 A dělala jsem to na místě svatby.. Pokud ale někam povezeš dort, ujisti se, že mají chlaďák, kam ho dají po převozu aspoň n hodinu.. Já jsem měla domluvený chlďák, ale po příjezdu do restaurace jsem hořce zaplakala.. zavřeli mě s dortm do sklepa, kde bylo vlhko a bylo tam 15st. DOrt byl orošený po hodniové cestě, pak začal téct, byla jsem na nervy... Vyházela jsem kuchařům dorty a mlíko z lednice a kytky píchala do dortu v lednici.. Místo plánovaných dvou hodin jsem tam byla hodin šest.. 😔

sisix
27. aug 2012

@florentina skvele uz se tesim na foteky a verim, ze to pro tebe bude hracka. Si moc sikovna. 🙂 A mas skveleho muze 😉

florentina
27. aug 2012

@zdenallicka jéje, to je tedy velmi nepříjemná zkušenost. No to se budu muset také vyptat. Já takhle vezla jen ten pro kamarádku na svatbu /15kg, tři patra/ a převoz zvládl v pohodě a v restauraci byla super lednice...celá místnost, tak tam jsem mohla v pohodě doupravit a nechat....

@daducha....jo a víš co děsí mě? Představa jak neseme ten dort a ve dveřích restaurace upadneme a je po dortu....to by byl pak opravdu průs..

lawli
27. aug 2012

@vecernicci Ahoj , ta tortička mala korpusy 26 a 20 cm a keď som robila 3 poschodia ,tak 26 - 20 a 14 😉

florentina
27. aug 2012

@sisix a ty jsi moc milá 😉 , ale obávám se, zda mne trochu nepřeceňuješ 😀

lifinka
27. aug 2012

@mates22 super díky.-)

lamps
27. aug 2012

@cabalkova vyskúšaj pozrieť v tejto téme: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/marcipanov..., je tam dosť receptov aj na krémy aj na korpusy, aj slinky ti budú pri nich tiecť 😀

florentina
27. aug 2012

@cabalkova nevím, zda už někdo neodpověděl...ale lepí se buď jen vodou, nebo alkoholem /vodka/, někdo si tuším dělá "domácí" lepidlo....trošku hmoty rozpustit ve vodce. Nebo se prodává přímo to potravinářské lepidlo. Já lepím piping gelem, což není přímo lepidlo, koupila jsem ho na vodní plochy aj. a na toto se mi skvěle osvědčil také, já nemám k lepení pouze vodou potřebnou důvěru...

rapunzel1
27. aug 2012

baby potrebujem inšpiráciu, dostala som zákazku na tortu pre divadelníkov, je to dar nevesty a ženícha po svadbe, pre spoločnosť, s ktorou spolupracujú. Má to byť cca 10 kg torta, nie poschodová, napredu možno masky biela a červená a kvety okolo s nápisom spoločnosti a motom.... aké kvety????? ruže už som robila, chcem vyskúšať niečo iné pekné, poťah má byť smotanový, kvety o niečo tmavšie, aby vynikli masky.... hmmmm??????????? zmes kvetov??? ľalie s červený dotieňované, aby tam išli? kaly, orchidee???, alebo slnečnice k smotanovej a do oranžova??? jáááj

daducha
27. aug 2012

@florentina to sa urcite nestane 😉 .Ako som si potom precitala, mas skveleho manzela ktory ti pomôze ako vie, urcite to zvladnes.Zive kvety su v pohode,kazdu stonku vies obalit v potravinovej folii,a praca s nimi je jednoduchsia ako s robenymi.Teda aspon pre mna.Ale uplne jednoduche a krasne vyzerajuce su kvietky na tej bielo ciernej torte s bodkovanou stuhou a na vysokej torte by to bolo super.A ak môzem odporucit, aspon do dvoch spodnych poschodi daj nejaky pevny krem,potom riziko prepadnutia nehrozi 🙂 .Uz sa tesim na vysledok, urcite bude krasna 😵

daducha
27. aug 2012

@dajna11 ano, je to kupovane,kym som to zohnala,stalo ma to 2 roky zivota 😀 .V beznej galanterke bez sance,tak nakoniec na sashe.sk .A cena brutus - cez 5 Eur 1m 😝 ,ale nevesta suhlasila, tak mala ..

lussy23
27. aug 2012

@rapunzel1 krásnučká a aj mackovia @vecernicci krásna @popolo samé zvieratká .. 😅 . že to nie je tým ľuďom ľúto rozkrájať.. . nádherné tortičky, tá sovička je úplne perfektná, @dajna11 krásne zvieratká @79zuzana krásny MIky

pristela
27. aug 2012

holky kooonecne mám hotove tie protea kvetyyy, ja taka radaa, lupene sli jednoducho a rychlo, ale vymysliet z coho a ako ten stred 🙄 urobila som ich len 7kuskov bo to ina váha dokopy bude 😖 uz len palmy , zraloka, tucniakov , lanovku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@florentina jéé, dobre, že to beries, taka zakazka sa neodmieta , niekto caka na velku svadobku roky 😀 drzim moooc palcoky, isto zvladnes 😵 😵 😵 a gratulujem aj ku zakazke aj k manzelovi 😀 😀 😀

@rapunzel1 10kg torta nie poschodovaaa ???? a to mas aku obrovsku chladnicku ? 😕 ja bych im povedala rozmery aka moze byt najvacsia/ velkost velkeho plechu/ a to teda nieje obrovska velkost na 10kg 😕 jedine ze ho urobis hoodne vysoky ale z toho zas nenakrajaju vela kuskov, len hodne vysoke

rapunzel1
27. aug 2012

@pristela no bude musieť byť vysoká, asi tiež myslím, ale u mňa v pohode, moje sú bežne fest vysoké,lebo krájam na 5 častí a 4x plním, nejak som si ich naučila na dva rôzne korpusy a dve rôzne plnky.. hm čo už, a mám jeden fest veľký plech, čo ide fest do chladničky, tak asi na ten... dala som im možnosť poschodovej a eee. Myslím, že by boli chceli aj väčšiu, má to byť pre 50siať ľudí, ale asi sa báli ceny, lebo keď som im povedala 75-80 euro, tak pomaly lietali radosťou, že koľko u nich v Leviciach pýtajú za torty, že jak lacno, lebo som im pri počte ľudí navrhovala poschodovú minimálne 12-15 kg.Tak som zvedavá čo stvorím, masky už mám vybraté, len prísť na to ako ich urobiť a kvety, no neviem ešte... ale ma potešili, že jedli moju a lepšiu vraj nejedli, tak že chcú odo mňa, tak normálne sa bojím, aby im opäť tak chutila...