Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
13. sep 2012

@pristela prečo netušíš ??...ja si na ňu ostrím zúbky a nikto nechce 😒 ...je kráááásna a pekne spravená ako pravá 😵

pristela
13. sep 2012

@lawli no a ako by si ju robila? kedze musi byt cisto obalena kol dokola, aj zospodu, ziaden spoj nieje vidiet, ako urobis tie cigarety, spoj papier a filter je tiez nevyditelny akoby to bolo namalovane ale nevypada to namalovane 😀 a z coho tie cigar 😀 ty? len z hmoty, to bude ale strasne vela hmoty 🙄 atd. atd

pristela
13. sep 2012

@jakelina och to opretie ma netrapi, dam tam zospodu podlozku , skor ma trapy ta cas s cigaretami ☹

misulenka9
13. sep 2012

cukrařinky, mám prosbu nevíte o nějakém super postupu na leguána? 😕

mima1311
13. sep 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 trubicky 😀 😀 😀 😀 😀 orieskove ...mnaaaam 😝 😀

simasa
13. sep 2012

@pristela Ved to je jasne, ze ked robis marlenku, tak uz ine nepecies 😎
Neviem uz, kto sa pytal - pizza plati. Aj parky 😀

pristela
13. sep 2012

@mima1311 a ako ich obalis na tak krasne hladko bez spoju ? aaaa, tie by boli tenke, nie ? 😕 /4kg torta/
ach no vravim hroza pre mna takato torta ☹ horsie je ze on caka uplne takuto bezchybnu ako je na foto ☹

mima1311
13. sep 2012

@pristela no ja cica isto nie 😀 😝 ale ty to daaaaaas , ja nemam boja , uz sa tesim ako budem ukladat torticku 😵 ...tak potom tie velke ,,trubice,, co sa dnu plnia kremom 😀 ....no vazne , fakt teda neviem ako na to , ale o teba strach nemam , tebe sa z nich aj isto este dymit bude 😝 😀 😀 😀 ...ty si pani tortarka 😉

janula.h
13. sep 2012

@misulenka9 rada by som poradila ale ja veľmi postupy neovládam ja si iba tvarujem podľa svojho videnia 😀 aká je torta máš obrázok?

lamps
13. sep 2012

@jakelina ty si zlatá, to si veľmi cením 😀 😀 😀

mishulle
13. sep 2012

ještě prosba jak se jmenuje ta formička co používáte na hřbety knih, popř, kde ji seženu?

simasa
13. sep 2012

@pristela usulkaj ich z tych burizonov 😀

lamps
13. sep 2012

@lawli joooj, ďakujem za pochvalu 😅 😅 😅 ja som si urobila bielu ružu a potom som ju štetcom maľovala práškovou farbou - touto: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lesk-radi... 😅

simasa
13. sep 2012

@pristela alebo druhy genialny 😀 napad - obal parky do hmoty 😀

pristela
13. sep 2012

@simasa jaaak si ma rozosmialaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
13. sep 2012

@pristela jak párky, však tam musí být marcipánový tabák, už strouhej hnědý marcipán a pořádně to usuš. 😀 😀 😀 Ne abys mu tam dala trávu, všek zhulit se nemusí ne 😝 😝 😀

jakelina
13. sep 2012

@misulenka9 leguána dělala vlada111

peroli
13. sep 2012

s dovolením to tu zase trochu zaspamuju 😅 😉

peroli
13. sep 2012
peroli
13. sep 2012

...

peroli
13. sep 2012

a už poslední..

peroli
13. sep 2012

@lokalistin tentokrát to není FB ale pinterest.. 😉

anibas
13. sep 2012

@simasa čo som nachystala ???? 2 dcl červeného ? 😀 😀 no ja netuším - veď sme všetky cukrovo zdatné, tak aké ukazovanie - no nie ?!?! 😕 😝 😅 😉 🙂 😀

eliska22
13. sep 2012

@anibas že 😀 aj ja som za to červené 😀

anibas
13. sep 2012

@daducha @mariann2 - ako ŽSR ???? kedy sa dohodneme ?

lawli
13. sep 2012

@pristela tak spravila by som si podstavec podobne ako na auto ,ale v šikmine ,zo spoda by som ju iste neobaľovala ,len tak akoby podstrčila pri poťahovaní hmotu...tie cigara som tiež kukala ,že vypadajú ako maĺované ,ale ja by som si podobne ako som raz robila na tortičku písmenká z 2 a 3 farieb ,tak by som k sebe navaľkala dve farby a do tej sv. oranžovej by som ešte pridala tie žlté kúsky a prevaľkala na tenšie...myslím ,že by to vyzeralo dôverihodne...v mieste kde sú cigarety by som spravila poschodie ako napr. pri klavíri a nato poukladala cigara ,to zamaskuješ potom tým akože vnútrom krabičky okolo cigariet ...a z čoho gigarety ??? tak klobásku robím z punčoviny a obaľujem a toto by sa možno dalo podobne ,len naopak ,spraviť valček ako na princeznovský hrad a do toho potom punčovinu a spoje by boli dole...tak zhruba takto som ja uvažovala na postupe...možno ty to spravíš inak..ale hlavne vychytaj muchy a nezabudni robiť fotopostup ... 😉

lawli
13. sep 2012

@lamps ...a že som sa rozhodovala medzi sprejom a touto ,no manžel strieka autá ,tak ma presvedčil na sprej 😝 ...inak ďakujeeem a ešte dotaz ,maľovala si to nasucho ,alebo si to riedila alkoholom ? 😨

ajka82
13. sep 2012

@peroli ked uz si zaspamovala, vedela by si mi poradit prosim? pod tymi vcelickami na cervenej torte je narodeninova 30tka... tie cisla su modelovane? ci sa daju take nejake niekde zohnat? 😕 na konci mesiaca mam davat take cisla na tortu, tak neviem ci ich vymodelovat uz teraz aby vydrzali pekne stat na torte 😅

miciatko
13. sep 2012

ciculky vecer vas snad docitam, ale chcem sa spytat kolko by ste zobrali za takuto tortu na stuzkovu , torta spodok
31 x20 ako pristavacia draha a na nej lietadlo s co najvacsimi kridlami plus 25 kusov torticiek ,rozmer 10x7 obalene marcipanom na kazdej meno a vlajky roznych statov ja som povedala cenu 150 eur je to vela ?bola som oznacena ako draha ?, , krem parizsky a vanilkovy, baby bola by som velmi rada keby sa mi vyjadrite mozte aj ip

alenv
13. sep 2012

moje dnešní práce Nema jsem dělala s chutí konečně ho někdo chtěl, ale přemluvila jsem je 😀