Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
15. sep 2012

tak tu fotecky, chalan pre nu este nebol tak som zvedava ci bude v pohode , ta hneda , je "polievaná" čokoládou, to taka mini 1kilova rychlovka, so "starými" kvetmi co som mala doma 😅 kamarat bral nasej spolocnej tehulkovej kamoške 😵 pokial este moze, ze nech si dá 😀 dnu bledy korpus, cucoriedkovy dzem, parížska šlahačka a maliny
a este fotosa cigosiek so mnou aby ste videli ake su velke , maju 4,7 , napln , klasika 🙄 pribinák s malinami 🙄

larah
15. sep 2012

@pristela vdaka,páčiť sa jej možná bude,len mna s.... tá váha, tak som chcela vidieť jej prvotnu reakciu a dovtedy sa z toho vyspí

mia1111
15. sep 2012

@pristela - kráááááááááááááááááááááásne obe 😵 😵 😵 😵 , aj tá čoko a tie cigy sú super, prosím Ťa, prezraď, ako si to položila na ten vrchnák? Je to niečim v strede pod krabičkou podopreté? A cigy si robila z hmoty, či z čoho? 🙂

sisix
15. sep 2012

@pristela tak ty cigara jsou bozi, kolik ze vazi?

dada2007
15. sep 2012

@pristela si neuveriteľná ......tú krabičku s cigami by som nedala ani keby čo........si super!!!!!!!!

lawli
15. sep 2012

@pristela nadhera moja ,nornal čumím s otvorenou pusou...a že si s tým nevieš rady ,ty si kúzelník ...super prácička moja... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
15. sep 2012

@dada2007 aj mne už bolo jednu tortičku ľúto odvzdať...kým si po ňu nedošli ,tak som ju obkukávala hádam každých 5 minút 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
15. sep 2012

@pristela neznasam cigarety,ale tie tvoje su inak dokonale nadherne ako vsetky tvoje torticky ty sa nemusis bat ty vies kazdu tortu spravit dokonalu a tie cigarety su zcoho? a ako to drzi tak podoprete?

dada2007
15. sep 2012

@lawli nie, nie moja........ja som to myslela tak-že by som to nedala-akože nedokázala.......tak by to stálo ,,vo vzduchu"....

dadka212
15. sep 2012

@pristela perfektné obe, tie cigarety sú nakoniec z čoho? nemáš náhodou na to nafotený postup na krabičku?

mia1111
15. sep 2012

Tak babulky, tu je tá moja posledná tortička - už bez gombíkov 😉 . Ani neviem, ktorá sa mi páči viac, či tá predtým, či táto 😅

pristela
15. sep 2012

Baby vy ste božskeeee 😵 😵 moje sladké 😵 kujem

@mia1111 ta krabicka nieje polozena na vrchnáku vobec, ked mrknes foto so mnou, vrchnak je tam este len oprety o obkladacky a susí sa 😅 torta ma taku sikmu úzku podložku v strede,ktora drzi celu tortu, vrchnak je tam len na konci prisunutý, je to na styl ako sa robia auta, ktore "stoja" na kolesach. a cigy šli nakoniec z hmoty , cela torta je obalena mmf.

@lawli och vážne som z tohto mala tazku hlavu ☹ fakt som si myslela, že toto isto nedám ☹ tak som stastna jak blcha ze to slo 😅

larah
15. sep 2012

@pristela no ty si proste jednotka.....to je ako živé 😉

jakelina
15. sep 2012

@pristela super a fakt jako originál. 😉

dada2007
15. sep 2012

@pristela perfektne si to vymyslela.....aj s vrchnákom, so stojanom pod tortou....so všetkým....super!

mia1111
15. sep 2012

@pristela - úžasné. Tak som si aj myslela, že na nejakej podložke, veru na tej poslednej foto som si ani nevšimla, že tam ten vrchnák nie je, kukala som Ti na ruky 😀 . Si šikulka, fakt klobúk dole pred Tvojím nadaním 😉

jakelina
15. sep 2012

@pristela dívám se jak jsi říkala, že pod auto ne leský papír, že je vidět co je dole a tady nic vidět není, tak je to fakt vymakané. Já bych to nechtěla dělat ani za nic. 😝 😝

pristela
15. sep 2012

@dadka212 postup taky chabý mam , kvoli andelici @lawli som fotila , ale este som nekukala fotky z neho , pozriem a dam vecer abo zajtra. este ju musim ist odfotit z boku bo sa pytate ako drzi a to som teda neodfotila 🙄 tu podlozku 🙄

jakelina
15. sep 2012

@pristela těšíme se na postup 😉 😉

drobec33
15. sep 2012

@pristela to su umelecke diela! Nadhera a tie cigy....to sa ani neda okomentovat, moja slovna zasoba nepozna vhodny vyraz. Proste naadhera, klobuk dolu! 😉

pristela
15. sep 2012

@mia1111 tato bez gombíckov sa mi paci viac, cela je taka jemna , nezna, elegantna 😉

@jakelina ale bolo vidiet 😠 jedovala som sa bo mi bolo vidiet hnedy krem 😠 uvidis pak na postupe ak ho sem dam 😅 ona je obalena vlastne dva krat prave preto ze mi to furt odzrkadlovala ta podlozka , davala som tam taký tenky pasik bielej mmf okolo.

inak takato torta pre dievča, chudák holka 😕
a holky este raz velkaaaa vdaka, ved uz ma znáte 😕 , že sa trasiem pri každej torte 😕 😅 ale ja za to fakt nemozem a to isto niesom perfekcionalistka 🙄

lawli
15. sep 2012

@dada2007 jaaj no nedopálilo mi 😀 😀 😀 😀

lawli
15. sep 2012

@pristela vidíš a ja som ti verila 😵 😵 😉 😉

lawli
15. sep 2012

@pristela sa teším ,vďaka moja a aka pocta ,že kôli mne 😵 ...rada si počkám a hneď ti prezradím ,že si všetky uložím 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. sep 2012

@pristela jestli ty se třeseš u každé dorty, tak to já vibruju týden. 😝 😝 😝 A to jsem schopná udělat jenom jednoduché dorty, nic takového extra. Já mám úplně hrůzu, že bude někdo chtít dort s postavičkou, to neumím vůbec. 😝 😀 😝

eliska22
15. sep 2012

@pristela tvoj mm má pravdu, rozmaznávame si tých ľudí 😝

katulkaaaaaa
15. sep 2012

@enya00 dakujem 🙂 modelujem podla fotopostupov na stranke tortyodmamy.sk alebo dortomanie.cz....ale teraz uz mi staci len pozerat na postavicku a nejako to pospajam 😀 na postavicky kupujem hmotu smaltflex 😉

mia1111
15. sep 2012

@pristela - ďakujeeeem 😵 😵 😵 , tak som urobila správny krok s tým jednoduchším zdobením 😅 . Ešteže som si prečítala mail, že má byť "decentná" 😅

eliska22
15. sep 2012

@pristela a teraz kukám na tú tortu, ty si fakt blázen, šak to úplne dokonalé 😵

mia1111
15. sep 2012

@jakelina - tak vitaj v klube, ani ja postavičky neviem 😒 , doteraz som musela len Kitty a myšky, tak ale teraz ma čaká na október Bobík a jeho kámoši, tak asi začnem modelovať už zajtra 😅