Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

7557beky
15. dec 2012
dadka212
15. dec 2012

@alenv úžasná torta 😉 aj ja som podlahla twiligtu 😅 mne podobne ako pristelke vadia troška tie malé fotky ☹ radšej by si mohla priadať 6 "normálnych" ako jednu takúto koláž, lebo ani poriadne nevidím detaily 😢 čo je velká škoda, to nie je nič v zlom, máš ozaj pekné torty a preto mi je lúto že ich nevidím poriadne....

lussy23
15. dec 2012

@nika222 krásne tortičky
@timonko krásnučké
@jenie123 krásna
@cat je krásna
@zklimekova krásna
@nika1985 krásne
@lucula73 krásne
@mariann2 nádherné-
@marci2305 krásne

lussy23
15. dec 2012

@7557beky krásna

lussy23
15. dec 2012

@yamahafazer krásnučká
@maya30 nádhera
@alenv mne s aten film vôbec nepáči, ale tortička je pekná
@tinamk krásna
@denisak77 krásnučké tortičky @ajka82 krásnučké
@zuzana_1 krásna

lussy23
15. dec 2012

@njonja krásne @79zuzana krásne tortičky aj oslávenkyňa

@jenie123 krásna
@pipka nepoznám ale krásna tortička

lussy23
15. dec 2012

toto je tá baletka. Tak čo je na nej zlé? čo mám ešte zlepšovať, aby to bolo také aké mate vy? prosím vyjadrite sa, lebo inak s anemôžem zlepšovať, keď mi nikto nepovie, čo robím zlé. 🙂

mariann2
15. dec 2012

no vidíš, farba tváričky konečne telová, telíčko veľmi vydarené, ja by som možno ešte trošku zmenšila očká, možno aj noštek, ale inak super

jakelina
15. dec 2012

@lussy23 taky vidím velké zlepšení. 😉 Mně se zdá, že má trochu krátké ručičky, ale jinak je moc hezká. 😉

yukki
15. dec 2012

..no...len narýchlo som to robila, ale strašne na rýchlo...momentálne je hlavné, že máme Rectodelt, zakúrené v kotli a čo jesť....bo traktora široko ďaleko niet. Nech vás nemýlia srdiečka, nepasujú tam, ale je to torta pri príležitosti tzv."srdiečkových " narodenín-kedy som si Kiku doniesla z domova-a tam musia byť srdiečka. 5. Už je tu 5 rokov...

sisix
15. dec 2012

@yukki krasne. Prosim te, ty stromecky a snehulak to jsou nejake specialni vykrajovatka? Odkud? Diky

florentina
15. dec 2012

@dm1 no to mě mrzí, vím jak to dokáže vzít energii, když už z posledních sil něco dokončuji a najednou se něco po.... Tak si hlavně brzo odpočiň...

@alenv a co zkusit nějakou lampičku nastavit přímo na dorty...večer se to fotí blbě to je fakt.

@mariann2 krásné všechny, mám pocit, že už jsem u tebe modro-hnědou kombinaci viděla, nepletu se? Oblíbená varianta 😉 ? Mě se to hrozně líbí a doufám, že jednou budu mít na takovou taky příležitost....

@vecernicci ty jsi zlato, zase tak dobrý podle mě to nebylo, ale hrozně mě těší, že se ti líbí, zrovna tobě, takové "zvířátkové" odbornici tady! 😉 A taky jsem si říkala, že máš hluboké kynologické znalosti, já když to po mě chtěli, jsem bez googlu nevěděla jak to vypadá...ale když má kamarádka, tak tím se to vysvětluje 😀

florentina
15. dec 2012

@lussy23 a proč myslíš, že děláš něco zle? Jako zaznamenala jsem tady předtím tu tvojí depku, ale myslím, že zbytečně. Je vidět, že když budeš místo smutnění trénovat, půjde to za chvíli samo. Já to zatím nemám tak v oku a ani ruce, abych mohla nějak extra radit, ale mě se ta baletka líbí moc a myslím, že už v této první verzi je dobrá!

yukki
15. dec 2012

@sisix hej, to je z nejakej anglickej stránky, kamoška mi dohodila...sú peknučké, aj keď všetky už polámané, rozpadli sa už v balíku, netuším prečo. takže dajú sa použiť, len už te spružinky tam nie sú...

lussy23
15. dec 2012

@mariann2 ďakujem
@yukki krásnučké
@florentina ďakujem

sisix
15. dec 2012

@lawli dekuji, vidis to ja se uz videla 😀 ale asi nezaregistrovla.

sisix
15. dec 2012

@yukki diky

sisix
15. dec 2012

@lawli mam doma ty listy a jest esem si rikala, ze ostatni nevyuziju. hi hi tak vyuziju

sisix
15. dec 2012

jeste se chci zeptat, sice neni o dortu ale peceni se take tyka. zbyli mi 3 bilky co s nima. Nechci kokosky ani laskonky. Ani biskubsky chlebik. Nemate neco s orechy? Dekuji

yukki
15. dec 2012

@sisix ja mám snehový koláč s čokoládou.....ale to je rez, nie koláčky...

sisix
15. dec 2012

@yukki zni to dobre klidne posli receptik a nemas nejake vanocni cukrovi

lawli
15. dec 2012

@sisix 😀 😀 😀 😀 😀 ja som si povedala presne to isté a tiež mám iba tie listy...ale zatiľ som nemala situáciu ,aby mi bolo treba inú sadu...no nikdy nevieš 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
15. dec 2012

6 bielkov, 18dg krupic.cukru, 18dg masla, 18dg čokolády, 18dg hladkej múky. Bielky s cukrom na tuhý sneh, maslo s čokoládou nad parou rozpustiť a vychladnuté to tam vmiešať, potom múku, vyliať na vymastený vysypaný plech. ja som robila väčšinou z polovičnej dávky, a na ten malý plech čo sa kura pečie... a teda zvykla som potierať žĺtkom s cukrom, no ale keď máš len bielka ta...hocičo sa dá dať na vrch, v recepte píšu len posypať prášk.cukrom. A vianočné...ta to u nás skôr babka drží tie recepty....

zuul
15. dec 2012

dievcata @aduskatt
@dm1
@pristela
prosim hodite mi sem prosim recept na marlenku? tortu tortovu 😀 upeciem nasim k vianociam. dakujem vellllllllllllllllllllllllllllllmi.

sisix
15. dec 2012

@yukki diky ulozeno

yukki
15. dec 2012

@sisix niet za čo. To bolo na obale z cukru ten recept.

sisix
15. dec 2012

@yukki no a prave od babicek jsou recepty nejlepsi
😉

zuul
15. dec 2012

holky z akeho cukrarskeho shopu objednavate a viete, ze vam to nasledujuci den pride domov? dakujem

ajka82
15. dec 2012

@79zuzana tak ja som vzdy videla ze pre taketo vekove kategorie vzdy brali nejake ruze, lalie... len na to uz som vazne nemala silu vcera... ale pacila sa a 5kg tortu sme zvladli 9 dospelych a 3 deti(2 z nich moje) 😅 zostali vlastne 2 kusky co prababka povedala, ze si daju s babkou zajtra ku kavicke