Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
6. feb 2013

@pristela ja sa neháááádam ,práve naopak ,lichotí mi to 🤐 vieš jak rada by som prišla ,šak z teba priam srší ta dobrá náladá ...ach jaaj si tak ďalekooo ☹ ....prečo ,hmmm ?? ja tiež toho nemám veľa ,myslím,že sme na tom tak narovnako...ale ja zas neviem pekne kvietky robiť ,tak to zase obdivujem ja teba...a tiež tu tvoju vynachadzavosť...neviem ako by som si ja poradila s takými zadaniami ako máš ty...mne len poväčšine pošlu foto a podľa toho mám robiť 😒 ... no nič prajem dobrú noc...mala si ma už bude pýtať,teda cicik 😀 😀 😀 ,tak bežím k nej papa 🙂

lawli
6. feb 2013

@aduskatt takú som si predstavovala ...no žiaľ svokra si nedala povedať 😀 😀 😀 😀

aduskatt
6. feb 2013

@lawli 🙂 nastastie u nas pochopili laskavo, ze sa vydavam ja a bude to tak, ako chcem ja🙂))
dobru noc dievcata🙂 konecne na dnes dopracovane, idem trochu pospat🙂

lokalistin
6. feb 2013

@mamina1978 vies co nemam sajnu ako dlho ma gumpasta trvanlivost,ale ta vobec nie je na jedenie podla mna, rychlo to tvrdne a aj tak ta chut je desna, WI mne teda tiez moc nechuti,ale mne nechuti ani smartflex takze neporadim. Ta baba sa vola Marketa ma na torten-talk meno tusim malamischka, alebo tak nejak ona ma v cechach obchod, ale blizko hranic tak ked si nieco objednas ide do nemecka a posle nemeckou postou http://teplickedorty.cz/ ja uz som od nej objednavala a aj teraz sa chystam nieco objednat.No to sa tesim,ze sa ti to rozbieha. Ja mam pocit,ze som zostala stat ☹ Inac som sa ta chcela spytat tu pre ten imbis si potahovala MMF?A to nebolo pre moslimov? Ved oni to jest nemozu. Ci ste sa dohodli,lebo ja nemozem toto pre moslimov pouzivat preto som zacala kupovat hmotu a aj som pri tom zostala.

gabulenka
6. feb 2013

@dm1 díky 🙂

lokalistin
6. feb 2013

@maya30
@lamps no ja co som robila svadobnu oni ma nepoznali,len ich kamoska ma odporucila a im som robila aj ochutnavku piekla som im pred tym len tak dve torty,ale tie si aj zaplatili celkom normalne a podla toho si potom vybrali chut,tak pekne jej povedz, ze baby to robia tak, tak ak chce mozes jej na ochutnanie jednu urobit

lokalistin
7. feb 2013

@mamina1978 koli tomu MMF som nechcela rypat len ja mam na sobotu tortu pre turkynu a neviem ci mi stihne dojst WI a nic nehovorila,tak som rozmyslala ci zarobim MMF,ale bojim sa. Raz som do roboty urobila kolac so zelatinou a pojedli vsetci vsetko a potom som to povedala a normalne boli nasrati jak neviem co a jeden mi tam povedal,ze musim jeho hriechy teraz zobrat na seba a neviem co,takze odteraz sa toho vyvarujem aj ked mi nic nepovedia robim pre moslimov vsetko ohne
a k tym stilleto neboj mna samu to nenapadlo ja furt len tenisky takze ja take vyrazy ani nepoznam 😀 tiez som hladala len high heels, ale jak som ti ukladala jednu z mojich tam bolo napisane stilleto tak som to skusila hodit do googla a jejda prekvapila som jednu s najlepsimi inspi 😀 😀 😀 😀 idem do hajan som total unavena a o 7:00 vstavam idem doktorovi,truba mi nespravila termin,ze si mam pockat 😝 tak tam budem asi cele doobedie 😝 dobru(e)

woman04
7. feb 2013

Ahojte..veľké ďakujem za všetky palce hore za moju Nintendo tortušu..každé"páči sa" ma teší od takých milých a ochotných žienok,ktoré radia vždy trpezlivo nám začiatočníkom 😉

larah
7. feb 2013

@lawli
@aduskatt dievčence my sme boli na takej vraj menšej 😕 východniarskej svadbe, že len 250 hostí 😨 niekedy že býva 350

aduskatt
7. feb 2013

@larah sak to je ako nas panelak, ze 250 ludi🙂

nika222
7. feb 2013

Babule idem si po radu, mam objednavku na takuto torticku sa vytesujem 🙂 Má mat do 5,5 kila, naplň bude pribinak. Aké rozmery by mali mat poschodia? @lamps ty si tusim nedávno robila taku poschodku, ake si davala korpusy prosím ťa? A baby plnite vzdy dvakrat tortu ci niekedy ked ma byt menšia tak len jeden krat? dakujem 🙂

dada2007
7. feb 2013

@nika222 moja pribinákom plnená 24priemer 2x plnená má 3,5 až 4kg.....a teda-jednoposchodová....a všetky tri poschodia máš dať pribinák? lebo ten je teda najťažší....

florentina
7. feb 2013

@nika222 já bych se do trojposchoďačky s pribiňákem do 5,5kg nevešla 😖

nika222
7. feb 2013

@dada2007 moja 24 2x plnena pribinakom ma 3 kila 🙂 Som rozmyslala ze naplnim len raz, a spodok dam 26 potom 20 a posledne 15 snad sa dostanem na danu vahu 😕

lamps
7. feb 2013

@nika222 áno robila som s parížskym a karamelovým krémom každé poschodie som plnila 2-krát a trikrát korpus. Priemery boli 22 cm, 18 cm a 10 cm a vážila 5,10 kg

mima1311
7. feb 2013

To ako urobil tie trubicky 😲 😲 😲 http://www.akosatorobi.sk/video/2527/cokoladove...

dadka212
7. feb 2013

@nika222 ja som robila teraz krabice 3 poschodové a mali 6,5kg ale @pristela ti určo poradí ona je majsterka, v lahkých vysokých tortách 😀 😉

dadka212
7. feb 2013

@maya30 už aj mne hovorili, že či robím aj ochutnávky? no ja to nechápem, niečo vidia v americkej relácii a už sa tvária dôležito 😝 keby si aj chceli objednať aspoň 50kg tortu za 3000eur nepoviem 😀 , ale nie 5kg prdítko a ja im mám vypekať ochutnávky a pravdepodobne si myslia, že zadarmo 😝 ešte padla otázka či im viem dať na tortu zlavu 😅 aaach

dadka212
7. feb 2013

kočky nemáte nejakú inšpiráciu na tortu s orchideou? má to byť malá torta a tam nejaké 3 orchidee a ja neviem ako ich tam napasovať aby to vyzeralo dobre....dakujem

muffinka8
7. feb 2013

Tak, moja tretia postavička v živote, ale strááášne dlho mi to trvalo. Macko je síce po diéte 😅 😀 😀 a ani ako jeho kozmetička ni esom najlepšia lebo obočie má každé iné 😀 ale som rada že aspoň takto vyzerá. No a tie uši nemá tak na krivo ako to na foto vyzerá 😕

mamina1978
7. feb 2013

@lokalistin Dakujem , vcera vecer som telefonovala s tou kamaratkou, takze topanka ma byt pink 😉 🙂 , a s trblietkami, a k tomu nejake malovatka, a ine cacky - macky 😀 Tak to asi pojde aj MMF, no asi si napriek tomu objednam smartflex. A ohladne toho imbisu, tak im som povedala, ked objednavali torticku, ze to oni take nemozu, no majitelka ma vela nemeckych priatelov a zakaznikov 🙂 , tak sa to spucovalo 😵 😵 😵 😵 A este aj niektory z tych turkov ochutnali tortu, lebo nie su az tak moc zabozny , integrovali sa do nem. spolocnosti, mnohe zeny nenosia ani tu ich satku na hlave. Ani Fatma nie je tak prisne nabozna, takze to tak chceli. Ja som jej hned pri objednavke ale povedala, ze tam je zelatina a ona ju napriek tomu velmi chcela 😉 🙂 😀
Ked dam detom obed, zavolam ta , nieco po 14 hodine 😉 🙂

lamps
7. feb 2013
lamps
7. feb 2013

babuľky ja som taká najedovaná 😠 , to sem ani nepatrí, ale musím trochu odventilovať svoj hnev, lebo ma picne. Pred pol rokom sme si kúpili cez net nové stoličky, začali sa trhať na operadlách v miestach, kde boli prešité, tak som ich poslala na reklamáciu a dnes mi volali a pani skonštatovala, že my sme ich zle používali a nemali sme ich chytať za operadlá 😠 😠 😠

patka6
7. feb 2013

@nika222 vdaka, rada si necham poradit 🙂 lebo ja by som to asi všetko šupla do chladničky 🙂 no a este otazocka korpus si mam spravit kedy asi, kolko dni skor? a kedy ho mozem potiahnut? a postavicky a kvietky si mam spravit skor? ked odbalim tu hmotu tak hned treba s nou pracovat? ci mozem jeden den spravit postavicky a napr o dva dni potiahnut tortu, musim to nechat v chladnicke odlozene v sacku alebo ako? vdaka🙂

dadka212
7. feb 2013

@lamps dakujem 😉
a s tými stoličkami by ma asi porazilo 😝 ...to aby ste sa na ne len pozerali 😝 nie aby ste si sadali nedajbože chytali 😝

lamps
7. feb 2013

@patka6 postavičky si môžeš spraviť aj týždeň dopredu, korpus aj 2 - 3 dopredu, po naplnení treba dať tortu dobre vychladiť do chladničky a až potom poťahovať. Keď hmotu odbalíš musíš ju po kúskoch spracovať v rukách a zvyšky treba dobre zabaliť, aby si neobschli. Postavičky treba nechať pri izbovej teplote dobre vytvrdnúť, ak si ich robíš vo väčšom predstihu, treba ich niečím prikryť alebo dať do nejakej dózy 😅

patka6
7. feb 2013

@lamps vdaka, no a tie urobene postavicky potom tiez šupnut do chladnicky v tej doze?

lamps
7. feb 2013

@dadka212 to mi hovor, normálne ma vytočila. V jednom podsedáku boli pod koženkou nejaké guličky a koženka sa tam vytláčala, časom by tam bola diera a tá pani sa ma pýtala, že či tie guličky tam boli od začiatku 😖 😖 😖, netuším ako by sme ich pod tú koženku dali, keď je celý podsedák prešitý dookola, ale ... pani sa zjavne rozumie veci ☹

jakelina
7. feb 2013

@lamps to je hnus. To si máš jako pokaždé když chceš dát židli dál od stolu lehnout na zem a tahat to za nohu nebo co??? Známé začala praskat sedačka v obýváku a neuznali jí to, prý to má ve výšce hlavy a je to z laku na vlasy. 😝 😝

lamps
7. feb 2013

@patka6 nie, nechaj si ich normálne v linke alebo niekde pri izbovej teplote.Im sa nič nestane, keď ich dáš na tortu, budú pekne vytvrdnuté a s tortou ich šupneš do chladničky