Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
4. mar 2013

@mimcak ja tuzim ist velmi davno na nejaky medovnikovy tych je velmi malo a na medovniky niesu ani postupy na nete tak ako na torty takze o to viac treba len take odkukavacky na stretkach a tam je to tak ze kazda vytaihne kopu medovnikov a zdobi sa o dusuuuuuuuuuu. asi pojdem aspon tu sobotu na otoc uvidime

lussy23
4. mar 2013

@jakelina krásna
@lawli nádherná
@zuzana92101 nádherná tortička, krásne farby
@njonja nádherné. to ten mickey normálne drží, alebo je v ňom podpora? @evala777 nádherná
@timonko krásna @mysiatkoo krásne. odkial viete modelovať tka krásne?

@lucka_o krásna @luciahromadkova parádne tortičky
@pristela nádherné, waw
@kader nádherná,

pipka
4. mar 2013

@dm1 skoda..lebo prvykrat vidim, ze ukazuju komplet cely postup vyroby 3D torticiek, ale aj zakuskov, atd 😉

lawli
4. mar 2013

@mimcak tak funky je najväčšia má tuším niečo menej ako 4cm...a ja som si teraz kúpila túto http://cukrarske-pomucky.cz/abeceda-plastove-vy... má na výšku 2,5 cm ...pokukovala som tiež po tejto...majú 3x3cm http://www.ebay.co.uk/itm/STANDING-ALPHABET-Cle...
alebo ma ešte napadlo kuknúť nejakú detskú ,teraz ich je kopec na plastelínu...

tinamk
4. mar 2013

@pristela zanetka ako si robila prosim ta toho kona? to je z buriz.hmoty ? je kraasny.. vsak ako vsetky tvoje torticky..

lawli
4. mar 2013

@lussy23 vďaka vďaka vďaka....dievča obdivujem ťa ,ako dokážeš ku každej tortičke napísať čo i len slovko...vážim si to...si strášne milá 😵 😵 😵 😵

mimcak
4. mar 2013

@lawli na tu detsku som sa pýtala aj ja v hračkarstvách ,ale nemali nič. A to si objednávala z čiech?

bambula1307
4. mar 2013

@mia114 ja ked robim punc rezy celeho plecha cca 18vajec..ma to 3kg. 😉

mia114
4. mar 2013

@bambula1307 dakujem, takze asi ked budem z plechu vyreazavat tvar talianksa tak to musk robit dve take davky asi?

maya30
4. mar 2013

@pipka bozinku ked vidim ako zabara tie nechtiska do potahovky a este sa chvali ze to ma ako najlepsi nastroj tak jaaa ti nevim karle....a na konci sup zatlaciiime nechtiska do kremu aj s ovocim...haaat to co je 😝

wera.g
4. mar 2013

ahojte, idem vás dočítať a zároveň pridávam najnovšiu moju, pre maminu do práce 🙂

lawli
4. mar 2013

@mimcak funky mi kupovala v cz vecernicci a keď bolo to stretko tak mi ju dopravili kočky až skoro domov....tu žltú mi cez ebay objednávala kmotra ,žije v cz a platila to cez svoju katru (ešte som jej za ňu dlžna)... 🙂
a teraz som si objednala k tej funky malé písmenká z www.peceniehrou.sk

bambula1307
4. mar 2013

@mia114 tazko presne radit taliansko je stihle a dlhe..budes to mat na jejakom zaklade, ci len taliansko bude same?
ja na jeden plech robim nalev zo 70dkg cukru ..ten zalejem aby bol pod vodou prevarim, potom dam kyselinu citonovu a 2dcl rumu , tym to cele polejem..
Ale asi to budes aj do dakej hmoty obalovat..to ti tiez prida dost na vahe..aj 2kg mozno....

maya30
4. mar 2013

@wera.g ta je krasna, taka netuctova, velmi sa mi paci 🙂

pipka
4. mar 2013

@maya30 a to kedyyyyy? to az teraz v tych americkych nie? 😕 😝
v tych ceskych som to nevidela 😕 😕 ale nepozerala som stale, beham este k deckam 😝 😅

wera.g
4. mar 2013

Ďakujem ti veľmi pekne za pochvalu 🙂) @maya30

zuzana92101
4. mar 2013

@dm1 no ked to treba takto zavezne, to ja neviem co bude dovtedy 🙂.
Dani, chcela som sa ta spytat...robila si takych anjelickov zo slaneho cesta...chcela som ta poprosit, ci by si bola taka zlata a poslala mi receptik do IP, velmi sa mi to paci. Ved ja som na to pozerala ako puk - pecie torty, robi medovniky a este aj keramiku doma vypaluje 😀 😀 😀 😀 a potom pozeram, ze je to vraj z cesta, ved sa mi verit nechcelo.

lawli
4. mar 2013

@mimcak kuk čo som našla ,je tam 112ks a výška 4,5cm http://www.bongoshop.sk/produkt/plastove-vykraj... 😉

pipka
4. mar 2013

@1zaza naaaadherneeeee, ten tank si hned aj ukladam 😎 sikulka si velkaaaaa 😵 😵 😵

kader
4. mar 2013

Dobrý den, je opravdu pastva pro oči, pozorovat jak kouzlíte. Vždy jsem se těšila, až budu mít děti a budu jim péct dorty a tak různě. Což se mi splnilo a letos v lednu jsem mu ke 2-hým narozeninám opravdu upekla třípatrový dort ve stylu moře. Sklidila jsem ohromný úspěch u všech, obzvlášť u mého Peťánka.
Jenže mám problém s tím, že si dělám svůj mléčný marcipán-fondán, sušené mléko, moučkový cukr a omega- a největší problém mám s tím, že když dort potáhnu a dám do lednice, tak se mi tam dělají loužičky.
Popř. nějaký jiný recept? Rada?
Děkuji moc a přeji mnoho úspěchu.
Jana

kader
4. mar 2013

@dm1 NÁDHERA !!!!!!

dm1
4. mar 2013

@zuzana92101 😀 no vyzera to ako z hliny veru. Mas to v IP 😉

bambula1307
4. mar 2013

@kader a co pouzivas pod potah? nie kazdy krem moze ist..pod..slahackove nie. Dievcne obotieraju torty pod potah maslovym kremom, pripadne maslo s cukrom vyslahat...

lamps
4. mar 2013

@wera.g krásna 😅 😅 😅 😅 😅

dm1
4. mar 2013

@kader isto ti to tecie kvoli kremu ak tam nie je maslo alebo dost masla. aky mas krem?

lawli
4. mar 2013

@mimcak alebo ešte táto ,len tu nie je veľkosť...no cena je oveľa menšia http://www.bongoshop.sk/produkt/plastove-vykraj... 🙂

wera.g
4. mar 2013

jeeeeeeeej Andrejka moc moc ďakujem ! 😵 @lamps

lamps
4. mar 2013

@wera.g 😅 😅 😅 😅 😅 ja nemám teraz žiadne objednávky a ruky ma svrbiaaaaaaaaaaaa, aj by som rada nejakú kvietkovú urobila, ale nič ☹

kader
4. mar 2013

@dm1
@bambula1307
Já to plním i potírám krémem, který dělám z: 0.5l mléka, 2 pudink a po vychladnutí do toho zašlehám kostku másla.
Korpus promažu marmeládou, pak dám tenhle krém a dávám tam ještě broskve, které nechám okapat.

kader
4. mar 2013

No zatím jsem dělala jen jeden dort, takže je se v čem zlepšovat.
Za každou radu děkuji 🙂