Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
5. júl 2013

@simasa nadherna 😵

luciahromadkova
5. júl 2013

dnesný len tak ku kave zostal korpus z torty, kedze domace vajce sposobili, ze korpus bol neskutocne vysoky... 🙂 a tak plat doplneny jogurtovou plnkou zo slahacky a bieleho jogurtu a kokos creme ole...,maliny a vrch z agaru, pouzila som vodu, trocha malinoveho sirupu zlata studňa a ozdobene matou zo zahradky- neskutocna dobrotka...

reruna
5. júl 2013

@luciahromadkova mňááááám

ivkaivka
5. júl 2013

@luciahromadkova mohla vy si napísať recept na korpus? ja používam domace vajíčka,no nenarastie mi. Neviem čím to je, či teplotou, dlžkou pečenia....

daducha
5. júl 2013

Ahojte babulky, tak toto je moja posledna torticka,teraz uz len obcas, obcas 😉 .Najväcsia aku som kedy urobila ,ma 20 kg, spodny priemer je 38 cm,kvety su zive na zelanie nevesty.Do rana na nu budem chodit pozerat, ci drzi ako ma a kontrolovat kvety ci vyzdrzia 😀

daducha
5. júl 2013

@pristela úzasná,toto len ty das, môj velky vzor 😀 😀

pipka
5. júl 2013

@daducha ty brdo paraadna 😵 a ta vaha 😕 😝 aj si ju vladala prenasat...ci si mala pomocnikov? 😅 😀

reruna
5. júl 2013

@daducha tak to je obr dort, nádhera, jak tam máš ty květy? já bych se bála, že zvadnou

daducha
5. júl 2013

@pipka mangel, mangel, vsak ja som nevladala ani spodne dva odniest 😀
@reruna no su napichane v tej zelenej hmote co sa najprv namoci a cele je to v plastovej miske.Aj ja sa bojim, ze to zvädne, ale vraj to urcite vydrzi aj bez chladnicky.Zatila je to na balkone, tam je chladno, aj by som ju dala do chladnicky,no neviem kolko mam v nej stupnov, nesmie byt menej ako 5 😝 .Vsak hovorim, nocna, strazim kvety 😀

blcha
5. júl 2013

ahojte babulky tak pirdavam moju torticku "posvadobnu" vazila 9,5 kg no ale neako sa mi to nepodarilo lebo som mala velmi maly rozdiel medzi prvy a druhym poschodim takze musim dokupi viac foriem lebo mi to niako nepasuje takze aky by som mala mas asi rozdiel medzi poschodiami poradte a skusala som aj tu karamelovu slahacku a teda vyborna je podla mna lepsia ako parizska slahacka no a fotky nic moc lebo som ju fotila len vcera vecer a dnes som uz zabudla a odovzdala som ju ☹

pipka
5. júl 2013

@daducha tie kvietky urcite vydrzia, ja som mala preesne takuto svadobnu kyticu a tiez v tej zelenej spongii..a krasna vydrzala este tyzden po svadbe 😉

maca77
5. júl 2013

@daducha wau nádhernááá ... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@pristela nádherná je ....a tie kukadlá ach ach 😵 😵 😵

@simasa že wau 😉 😵 😵 😵

@rachel36a u mňa je to bežné ... pre moje deti torty narýchlo odbúchané 😀 ale dobrý nápad 😉 🙂

@lawli jednoduchá, krásna, čistá prácička 😵

reruna
5. júl 2013

@daducha tak to jo, to by mohlo vydržet, když je to takhle v misce, vypadá to super!

blcha
5. júl 2013

@florentina krasne sa ti podarila ta torticka a podla mna tie listky vobec nevadia je super paradna 😉

simasa
5. júl 2013
jakelina
5. júl 2013

@daducha moc krásná 😉

eliska22
5. júl 2013

@daducha nádhera tá torta 😵

eliska22
5. júl 2013

@simasa krásna a tie kvety ach 😵 😵 😵

lussy23
5. júl 2013

@daducha krásna
@blcha nádherné

lussy23
5. júl 2013

@rachel36a
@lawli
krásne výtvory
@gumidekmomo krásna tortička. ako si robila ten domček?
@simasa nádherné

adrika202
5. júl 2013

dotortované na tento týžden...torta s foto nemožem zverejnit tak že bude vidno o koho ide tak som to len tak nafotila 🙂

maca77
5. júl 2013

baby, keď robíte krém prevarená šľahačka + biela čoko + mascarpone .... tak keĎ vyšľaháte dotuha na druhý deň šľahačku, to mascarpone tiež ešte šľahačom zašľahávate? či už len jemne vareškou? 😕

lawli
5. júl 2013

@maca77 ďakujeem 😵 😵 😵

lawli
5. júl 2013

@lussy23 ďakujem 🙂

mamina1978
5. júl 2013

@daducha perfektnaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 a obrovskaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nemam slov 😵 😵 😵

simasa
5. júl 2013

@eliska22
@lussy23
Díky moc.

pristela
5. júl 2013

Holkyyyyyyyyyyyyyyy mooooooc vam dakujem za pacitka aj pismenka, moc si to vazim , fakt, žial nemam medzi svojimi tromi "detmi " 😀 ani jedno pipkine dieťa 😀 😀 😀 a ja jasna vec na kazdej svojej tortusi vidim milion chyb a spokojna na 100% som este nebola ani s jednou 😕 len dufam , ze tuto Rapunzelicu hned jedli na oslave a nestala tam hodiny bo bola čerstva 😀 ste chytili a este sa to hýbalo 😀 tak snad im nepribrala na tri porody a 20rokov po svadbe 😝
@maca77 ja ju robim teraz stale 😠 aj buduci tyzden zas 😝 zaslahavam normal slahacom
@pralinka25 uuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a farbene fantasticka pre oko 😵 😵 😵 😵 som si ju musela !! ulozit , sa na nu budem chodit pozeravat 😀
@florentina ten bonsaj vypada bombovo , poznam a pamatam si kazdu tvoju tortuchu a poviem ti uprimne po tych svadobnych si sa hodne zlepsila! neviem co sa stalo 😀 😀 ale fakt , mas take krajsie, hladsie potiahnutie take celistvejsie a živsie, a ten bonsai vypada ako ozajstny , tie listky keby nenapises absolut ani neviem a nemaj strach presne ako tu bolo napisane je to len torta!!!! , ktora sa zje /ale že sakra krásna 😀 😀 😀 /

pristela
5. júl 2013

aa som este zabudla naaadherne torticky ste popiekli , vsetky!!!! toto je naj téma!!
@pipka, po prdeli si koledujes, nedrááááždi !!! 😝

vlasta80
5. júl 2013

..ja normalne nestiham pozerat nieto este citat🙂 😀 😀 😀 😝 😝

gumidekmomo
5. júl 2013

@lussy23 normalne som naskladala korpusy potrela dala zachladit,potom obrezala zarovnala,natrela zachladila a potiahla heh povodne som chcela strechu z oplatky ale nebolo casu uz pri mojom drobcovi