Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. aug 2013

@lucula73 na tom extrudéru jsou i takové jemné dírky a to se mi s nimi dobře dělají vlásky. Až budu hodně bohatá, tak si koupím nějaký lepší. Já už se hrozím září, oba starší jsou už na VŠ a platí učebnice, školné a koleje, tak se budeme mít co ohánět a dva ještě doma. 😒 😀 😀 😀
Třeba na této holčičce jsem dělala ty vlásky extrudérem, protože je to malinká postavička a ze stříkačky by byly moc tlusté.

evala777
20. aug 2013

@muffinka8 ahoj, ja mám ten červený a som s ním maximálne spokojná, mám ešte jeden a ten sa podobá na ten zelený a s tým mi to nejde tak ako s červeným.... 😒

juditkak
20. aug 2013

@nika222 krásne, prosim ta poradmi ako takto urobit obrazok ako mas smoulinku. vdaka

sikag
20. aug 2013

@lamps ahaaa este z neroztopenej? super napad!!!

p69majka
20. aug 2013

@lawli nádherné tortičky!

lawli
20. aug 2013

@p69majka @jakelina @elamaslakova ďakujeem pekne kočky 🙂
...samozrejme moja vďaka patrí aj ostatným ,za všetky lajky 😵

lamps
20. aug 2013

@sikag áno z ešte neroztopenej, len vystrihneš požadovaný tvar a zapichneš postavičke do chrbátika

nika222
20. aug 2013

@juditkak som si vytlacila v takej velkosti ako potrebujes ma tortu, kazdu cast som si vystrihla, cize ruky zvlast, vlasy zvlast, ciapku zvlast atd a podla toho som to vyrezala z hmoty a poskladala uz len na tortu a olemovala ciernou na tenko vyvalkanou alebo cez striekacku vytlacenou ciernou hmotou 🙂

evvina
20. aug 2013

Tak jsem dodělala dort pro přednostu mikrobiologie k 50. už nikdy více hovno s tasemnicí

nika222
20. aug 2013

@evvina no divne "chute " maju tí ludia, z tohto by som veru nejedla 😖 ale vydarila sa ti 🙂

sisix
20. aug 2013

@nika222 no lepší hovňous než pinďour nebo pipka 😨

sisix
20. aug 2013

Ahojky, prosim opomoc. Mam delat figurku IRONMAN nemate nejaky postup???? Dekuji

mishulle
20. aug 2013

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, moc se omlouvám, teď mě čeká dort taťkovi k 60, marcipánu už jsou všichni přejezení, tak přemýšlím nad čokohmotou, máte nějaké osvědčené značky a tipy a taky se chci zeptat, navrch bych chtěla postavit taková ta ozdobná čísla z vyválených "hadů" nemáte někdo obrázek, jak má vypadat 6 a 0?

pipka
20. aug 2013

ajojte babulky, no tak nakoniec žabulka je z misky 😵
velke rozhodovanie bolo medzi žabkou a zajkom, ale mame momentalne nové žabkové šaty, tak žabka vyhrala 🙂 🙂 🙂

jakelina
20. aug 2013

@pipka ta je milená 😉

timuss
20. aug 2013

@evvina ľudia sú šialení..darovať hovno...či to objednával ten oslávenec?......ale ty si šikovná 🙂

zuul
20. aug 2013

dievcata pripajam moje

+ misenko
🙂

pipka
20. aug 2013

@jakelina majka mooc dakujeeeem 😵 😵 😵 😵

luciahromadkova
20. aug 2013

@mishulle tiez som sa asi tyzden pytala, dievcata nereagovali, ale to nepisem v zlom, viem ze niekedy niet casu... a mozno si kazda zaraba sama... ja som teda robila tak, ze rozpustit coko z lidla a do toho kukuricny sirup, potom som to nechala trocha stuhnut a zamiesala do smartflexu, chutovo vyborne, akurat treba dobre rozpracovat coko a kukuricny sirup a ak to stvrdne tak zas rozpustit a premiesat....
pomer je 200 g coko a 4 Pl kukuricneho sirupu kupila som v bio predajni a niekto dava glukozu namiesto toho sirupu - myslim ze ten recept je v 2 na domacu glukozu, ale keby nie napis, prepisem aj sem...
/hotove coko hmoty nemam odskusane/

elamaslakova
20. aug 2013

@sisix tu je nejaké video na tortičku s IRONMAN ,ale je tam len hlava

https://www.youtube.com/watch?v=QjX2Au-WTlk

potom 3D IRONMAN http://www.cakechooser.com/2144/ironman-cakejpg...

a ešte tu je torta s postavičkou http://auntyyochana.blogspot.sk/2010_09_01_arch... možno pomôže

a na googli ked zadáš IRON MAN cake tak ti možno niečo pomôže

elamaslakova
20. aug 2013

@sisix a ešte tu som našla takú detailnú postavičku možno pomôže http://betweenthepagesblog.typepad.com/between-...

elamaslakova
20. aug 2013

@sisix No a tu som našla aj postup na neho :D http://betweenthepagesblog.typepad.com/between-...

sisix
20. aug 2013

@elamaslakova ty jsi nej. Diky moooc

ludkas31
20. aug 2013

dalsi z mojich pokusov

elamaslakova
20. aug 2013

@sisix Nemám teraz do čoho pichnúť , tak som rada pomohla nepotrebuje náhodou niekto niečo ešte nájsť ?:D

mia1111
20. aug 2013

@elamaslakova - no počúvaj, moja, ja nestíham vôbec nič, tak som aspoň nakukla, ak nemáš do čoho pichnúť, tak by si mohla za mňa do rána vymodelovať Mášu a medveďa, potrebujem na piatok, tak stíhaš aj poštou poslať 😀 😀 😀 , my maľujeme byt a taaaaaaaaak sa mi nechce vyťahovať smart a farbiť a modelovať, juuuuj, zas to budem robiť na poslednú chvíľu 😅 . 😅

elamaslakova
20. aug 2013

@mia1111 No n eviem či by som to zvládla ,ale aj ja sa chystám na tieto postavičky , ja mám len jednu tortu na sobotu večer tak sa ešte nestresujem a je to Kitty tak to nie je až také strašné , ale tiež mám radšej taký stres , ked mám viac tort aspon ma to nakopne a fičím na 110 % potom 🙂 ,ale zatiaľ pianko , to maľovanie ti nezávidím , to neznášam, kým sa všetko zase dá na miesto , brrrrrrrr :D

mimcak
20. aug 2013

@pipka ta žabulka je bombová 🙂

katarina51
20. aug 2013

@maya30 prekrásne, jednoduché a hlavne elegantné 😉 😉 😉 😉 😉

mia1111
20. aug 2013

@elamaslakova - no keby som mala byt na poriadku, tak už by som aspoň hmotu farbila, ale taktooo? Juuuuj, ale sa mi nechce, zajtra musím začať hneď ráno, to je najlepšie, takto navečer už ma premáha tehu-lenivosť 😀 . A isto by si to zvládla 😉 , ja som fakt zvedavá, ako sa podaria mne, od mája som nič nemodelovala, tak či som to aj nezabudla 😀?