Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
4. sep 2013

@muffinka8 takže na 4 vajcia 150g múky a 100g orechov? Asi vyzerám ako úplný zelenáč ale s orechami pracujem až teraz do teraz som nepiekla tortu s nimi

lawli
4. sep 2013

@brunila Ahoj ,tie orchidejky sú super...krásne ja si na drátkovanie netrúfam ,no toto ma dostalo a asi niekedy skúsim ,len tak ako to pôjde. Tortička vyzerá super. Chcem sa spýtať aké priemery si volila na tu poschodovú ? ...takéto rozostupy sa mi moc ľúbia...ďakujem za odpoveď 😉

muffinka8
4. sep 2013

@akzuzs ano, ja neviem kolko som dala, tak od oka, som namlela orechy, odvazila a podla toho dosypala muku. Ale asi to bolo okolo 80g.

jakelina
4. sep 2013

@akzuzs ne jenom část mouky nahradíš ořechy. Třeba deset deka.

kacenocka
4. sep 2013

Ahojte, potrebujem poradiť - pečiem tortu - tmavé cesto, čokoládový trasený krém - čo mám dať pod biely MMF poťah?

jakelina
4. sep 2013

@kacenocka máslo, cukr a dochuť třeba nugetou a nebo já rozpustím půlku čokolády a zašlehám to k máslu.

kacenocka
4. sep 2013

@jakelina ďakujem, nad tým som aj ja rozmýšľala - ale nebude to pod poťahom presvitať?

jakelina
4. sep 2013

@kacenocka však dej bílou čokoládu, když máš strach.

katkak23
4. sep 2013

@aduskatt @zuzka7512 to cervene je ale polske 😒

katkak23
4. sep 2013

@pristela tie listy by sa pacili aj mne :o)

mizulienka
4. sep 2013

ahojte dievcata, ja viem, ze pisem, iba ked nieco potrebujem, ale vobec vas nestiham, som rada, ked po praci stihnem vybehnut s detmi aspon na chvilku von 😒

dievcata z BA, kde v bratislave su cukrarske obchody? potrebujem jedlu oblatku, ale neviem, ci sa neposkodi, ked si to dam poslat postou a zasa kvoli jednej oblatke sa mi nechce platit kuriera....tak by som poslala muza, aby pre to isiel...nie je nejaky aj v petrzalke? alebo pri poluse?

katkak23
4. sep 2013

baby daku inspi na svadobnu gratulacku 1posch. len kvet na vrch a planujem krajku okolo ... len nemam nejaky napad na ozivenie a aby nebola s 1 kvetom nejaka prazdna 😒 😒 😒 @pristela ty si mala take 2 rovnkae len s ruzou hore ale to asi boli na priemer mensie vsak? ci si robila taku obriu ruzu? 🙂

zanet2009
4. sep 2013

@jakelina Díky za radu.

medovka14
4. sep 2013

ahojte 🙂) pozerala som si Vase torticky, vsetky su neskutocne kraaaasne, tlieskam 🙂

pripajam aj ja par svojich 🙂

toto su moje prve pokusy:

medovka14
4. sep 2013

a toto su posledne, co som robila 🙂

lienkova bola prva oficialna na objednavku 🙂

medovka14
4. sep 2013

chcela by som sa spytat, co sa tyka farbenia hmoty, pouzivam gelove farby, no ak by som chcela nafarbit napr. vytlaceneho motyla, co mam pouzit? praskove farby? dakujem za radu 🙂

mizulienka
4. sep 2013

@vladiela dakujem 😉

luciahromadkova
4. sep 2013

@mizulienka ja si objednavam www.jedleobrazky.sk, je to dobre zabalene v kartonoch a nikdy sa mi to neposkodilo

luciahromadkova
4. sep 2013

@aduskatt ja som dnes v bile kupila maslo Liptov 250g za 1,29 E, ale ja uz sa asi nevratim od ganache, len ak to niekto bude chciet s maslom, lebo chut tmavej ganache /bielu nemusim/ ja fakt super 🙂

aduskatt
4. sep 2013

@luciahromadkova ja do Billy velmi nechodievam, ale tak vseobecne, nie len kvoli tortam, ale aj na papanie mi je fajn vediet, kde je maslo lacnejsie ako 1,50 EUR, takze dakujem🙂

norika1990
4. sep 2013

ahojte babenky prosim vas o radu chcem urobit vlacik a zasebu nechh taha tri vagony v ktorych budu lentilky nasypane ..nemate nejaky fotopostup ako to vsetko urobit dakujem vam pekne 🙂

luciahromadkova
4. sep 2013

@aduskatt ved ani ja moc nie skor lidl, ale syn zacal chodit do skolky a mam cas, lebo chodi zatial len do 10:30 a nestiham chodit hore-dolu domov ide mi autobus raz za hodinu, ani sa mi to neoplati..., tak len pochodim v okoli obchody a tak a idem po neho, tak dnes v bile som si to vsimla...inak aj krystal cukor bol 0,85 E, co je este lacnejsie ako lidl

luciahromadkova
4. sep 2013

@norika1990 kuk temu 2, ja sama som tam vkladala postup na vlacik

norika1990
4. sep 2013

@luciahromadkova kde presne nevidim to :/

pristela
4. sep 2013

@katkak23 jooo, tie moje tortuse boli malinke priemery
@katkak23 @aduskatt @zuzka7512 holky to cervene maslo z tesca je dobre pod potah , pouzivam aj to , dnes som bola tiez kupit mali aj cervene aj strieborne za rovnaku cenu 😉

luciahromadkova
4. sep 2013

@norika1990 pozri niekde tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/ v tejto teme je vela postupov a aj odkazov na postupy,
prepac, teraz nemozem presne hladat ak najdem presne hodim ti link

aduskatt
4. sep 2013

@pristela ja ho pod potah pouzivam bezne, ak idem do tesca

mimusa94
4. sep 2013

Baby nejake napady na zabavnu tortu pre muza na 22narodeniny? 🙂

ajka82
4. sep 2013

@mizulienka ked nechces postou, tak na dlhych dieloch vytlacia aj na pockanie ;) minule som tam bola len pre jednu farbu a nieco tak akurat tetuska tlacila... ja inak objednavam z oblatkovo.sk 😉