Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
21. sep 2013

@lawli este by ma zaujimalo kolko vazi to auto?

ajka82
21. sep 2013

@mrka2 zlate torticky, ja tiez rozmyslam, ci tento tyzden pridat moje dve 😀 😅

jakelina
21. sep 2013

Holky ještě jednou děkuji za rady ohledně těch jedlých oplatků. Podle vašich rad jsem to udělala a vše šlo super. Dort teda byl takový nic moc, mně se vůbec nelíbil, ale chtěli to takhle a co já nadělám. Nic se mi nerozmočilo, drželo to super, měla jsem z toho obavy, jako vždy, když dělám něco poprvé a podařilo se. Dííííííííííííky všem.

jakelina
21. sep 2013

@lawli to autíčko je nádherné, ještě řekni, že se ti podaří taková krásná žlutá z MMF a odpadnu

mrka2
21. sep 2013

@ajka82 pridaj 😉 ja si velmi rada pozriem tvoje tortuchy 😵

levandulka3
21. sep 2013

@simasa no teda tá je parádna, ja mám budúci týždeň lyžiarsku som zvedavá čo vymyslím, vraj ju povezu daleko tak niečo čo bude schopné prevozu asi urobím lyžiara pod lavínou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

levandulka3
21. sep 2013

bože kedy ja vás dočítam vôbec nestíham tak pridávam torty a bežím čítať

mimcak
21. sep 2013

Moja maličkosť a môj oslávenec s jeho tortičkou,ktorú mi presne opýsal aká má byť 🙂

mimcak
21. sep 2013

a víkendové

lawli
21. sep 2013

@jakelina ďakujem...áno ta žltá je MMF ...podarí sa mi ešte pestrejšia úplne v pohode...ja s ničim iným ako s MMF nepoťahujem ,normálne mám strach ako by to dopadlo, smart používam iba na modelovanie na sýte farby ,ako napr. tu na tejto tortičke červená ,čierna a modrá 🙂
@akapulko vďaka ...mala 4519 g 🙂
@sticker ďakujem pekne ,tak hádam sa tam zase ten Noddy vráti 🙂
@vlada111 ďakujem 🙂

luciahromadkova
21. sep 2013

@lawli nadherná... akurat myslim na teba... peciem zasa puncak, pondelok cestujeme na chalupu ku kamosom a minule si kamoska kupovala v cukrarni puncak, ze vraj to velmi lubi /my sme tam boli na zmrzline, lebo zakusky ja tam mmm 😖/ ... tak teraz jej ako prekvapenie robim a tesim sa co povie na tento 😀

luciahromadkova
21. sep 2013

@lawli nadherná... akurat myslim na teba... peciem zasa puncak, pondelok cestujeme na chalupu ku kamosom a minule si kamoska kupovala v cukrarni puncak, ze vraj to velmi lubi /my sme tam boli na zmrzline, lebo zakusky ja tam mmm 😖/ ... tak teraz jej ako prekvapenie robim a tesim sa co povie na tento 😀

@vlada111 dakujem pekne a tesim sa na tvoje torticky 🙂

lawli
21. sep 2013

@luciahromadkova 🙂 tak nech sa podarí ,a nech si kámoška pochutí 😉 daj potom info...

jakelina
21. sep 2013

@lawli mně se taky podaří i sytá, ale po nějaké době se mi to začne drobit. Asi to chce udělat a hned dát na dort.

luciahromadkova
21. sep 2013

@ikula2 je to zmes slahacky a coko, recept a aj postup mam od @mysiatkoo, tu je stranka na FB, kde ma presný popis a aj postup
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...

mne osobne chuti viac cokoganache z tmavej coko, mozes dat v pohode pod potah, lebo ja tiez maslo a maslove kremy moc nemusim, chce to trochu cviku, ale stoji to za to.... a ked pekne vyrovnas a zahladis tak budu na torte ostre rohy
ja odporucam aspon skusit 😉

luciahromadkova
21. sep 2013

@lawli jasne... oni maju radi moje torty, uz mali odo mna tusim 4, posledne 2 detske a aj si to velmi cenia

lawli
21. sep 2013

@jakelina ja si nerobím nikdy dopredu ,najlepšie sa mi poťahuje s čerstvou...a zbytok keď chcem použiť na druhýx ,tak si spravím zase čerstvu a zmiešam dokopy 🙂

lawli
21. sep 2013

@luciahromadkova aj ja mám pár stálych zákazníkov a takých si vážim a moc rada im pečiem 😵

jakelina
21. sep 2013

@lawli já to taky tak dělám a právě když to už mám déle v sáčku, tak už to není ono. Navíc u nás není žádný pořádný cukr. A poslední dobou po mě všichni chtějí mléčný marcipán.

lawli
21. sep 2013

@jakelina ....no to poznám, keď je staršia MMF, ale pokiaľ si spravím viac čerstvej hmoty a tu staršiu prehrejem v mikrovlnke ,dám dokopy ,tak to ide pekne...a čo sa cukru týka ,tak ti prezradím ,že ja nepoužívam cukor ako ostatné kočky...mne sa najviac osvedčil z Lidlu Castello... 🙂

jakelina
21. sep 2013

@lawli fakt, tak se podívám jaký mají u nás v Lídlu. Vím, že má takový bílo žlutý obal, ale značku nevím. 😝

lawli
21. sep 2013

@jakelina no popravde presne si ho teraz nevybavím ani ja ,ale žltý je a ma tam niečo tuším aj fialové...skúsim obrázok na googli 😀

lubinkova
21. sep 2013

Ahoj, ptala jsem se vás tady na rady pro svůj úplně první dort (pro manžela a bráchu na zítřejší oslavu), ještě jednou děkuji a přikládám slíbenou fotku 🙂 ... dělala jsem mramorový korpus a pribiňáčkový krém.... z vašeho zkušeného pohledu se to asi bude zdát jako katastrofa, ale snad přimhouříte oko, když je to poprvé 🙂 ... (mně to stačí a jsem celkem spokojená...)..
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat- mám to teď nechat v ledničce jen tak volně, nebo to mám do něčeho zabalit (něčím přikrýt..)? Nevadí, že to bude nepřikryté osychat (nebo by to naopak osychat mělo?)?

ikula2
21. sep 2013

@luciahromadkova jej supis to sa mi zrovna hodi, lebo mam teraz ked zacina zima dost problem s maslom tazko sa mi nanasa na tortu pod potah, lebo mame chladno a neroztopi sa tak ako v lete

timuss
21. sep 2013

@lawli ahoj...tak som vydedukovala tuto z dialógu, že máš nejaký dobrý recept na punčovú tortu...chápem to správne? môžem sa spýtať ako robíš punčový sirup? raz som jedla jednu tortu u známej, tiež ju dostala od kamošky a tá bola vynikajúca, čo som ja zatiaľ podľa rôznych receptov skúšala tak tie neboli také dobré,preto sa pýtam...Ďakujem 😉

mysiatkoo
21. sep 2013

@79zuzana @vlada111 dakujem ;) a ganaz je piplacka len kym prides ako na to... 😉
@njonja dakujem!

@lawli perfektneeeee auto 😵

timuss
21. sep 2013

@lubinkova podľa môjho názoru aj máš prečo byť spokojná 🙂 prvá torta a ešte aj 3D...sa podarila super 🙂 rozhodne to vyzerá ako auto, dala si si záležať aj na detailoch, super 😉

simasa
21. sep 2013

@levandulka3 To bude najlepšie, biely kopec a že mu iba lyže trčia 😀

ikula2
21. sep 2013

@anibas krasa krasa
@lawli krasa krasa

lawli
21. sep 2013

@jakelina našla soooom ,už som si myslela ,že ma google prvýx sklame 😀 http://www.google.sk/imgres?start=548&um=1&sa=N...