Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
1. nov 2010
hejdita
1. nov 2010

v kauflande su kartony??? ja tam videla jenom krabice od bananu 😕 😀 😀 😀

misa1982
1. nov 2010

ja jsem nakupovala na http://eshop.timidekor.cz/ taky to tam neni spatne...

zlatat
1. nov 2010

@zdenallicka v Kauflande majú kartónové krabice? A kde? Pýtaš si ich od niekoho, či sú len tak voľne položené?
Mne už tiež dochádzajú zásoby krabíc, ešteže mám kamošku v Lidli, tak mi teraz dala 4 krabice od kurčiat - tak do toho som dala tortu, hoci tá krabica bola dosť veľká.

zlatat
1. nov 2010

@anibas krásne tortičky 🙂

zdenallicka
1. nov 2010

@zlatat
@hejdita

Berunky moje milé - naberu si tam fůru krabic a z nich vyřežu, co potřebuju..🙂 Jste to jako dělávaly jinak?? 😲 Nikoho se neptám, nikomu o nic neříkám, josu volně přístupné buď u vchodu do Kauflandu nebo za pokladnami..🙂

neurologia
1. nov 2010

@tilly24
tu tortu s mackom som robila ja...a macko je len z hmoty vymodelovany 😉

lussy23
1. nov 2010

@daducha - krásna tota
@zlatat pekný spiderman
@fukylove - milé
@sse - pekné auto

vinka
1. nov 2010

Baby ako to je s tými zlatými písmenkami? 😕 Neviete?to biele vytlačiť a na zlato premalovať? 😕 Alebo sa robí zlatá farba? 😕

lussy23
1. nov 2010

@nadulici - krásne

@tilly24 - krásna lienka i macko
@fukylove - to je krásna torta tá pre sárku@anibas - podarené tortičky
@andriss23 - tak ten pavúk nemá chybu!

lussy23
1. nov 2010

@vinka - určite je to dobrá rada. Torta je krásna.

moncicka
1. nov 2010

ahojte, idem piect tortu a chcela by som skusit marcipanovu viete mi poradit aky je dobry recept na marcipan alebo na potahovu hmotu a este mam otazku treba celu tortu natret kremom a dat stuhnut a potom potahovat alebo mozem hned dakujem

vinka
1. nov 2010

@moncicka dať stuhnúť. 😉

moncicka
1. nov 2010

@vinka dakujem a este mi vies poradit nejaky dobry recept na marcipan, otec ma 50 a chcela by som ho prekvapit vlastnou tvorbou. a este otazka ak mam macipan hotovy ta jedna davka co vynde mi asi nepostaci aj na potahovanie aj na ozbobu torty.

vinka
1. nov 2010

@moncicka no ja robím hmotu čo je tu na úplne prvej stránke na spodku od Alionusky. 😉 Je to mmf a myslím si,že to bude málo ked budeš mať viac ozdôb. 😉

moncicka
1. nov 2010

@vinka
takze mi asi odporucas dvojitu davku

moncicka
1. nov 2010

este mam otazku kolko ma byt tych cukrikov jedno balenie alebo dve

vinka
1. nov 2010

@moncicka no ja by som na prvý krát robila len s pol balíka ak by sa nezadarilo tak nech nieje velká škoda.ja som prvé dve dávky vyhodila.Nešlo mi to.Kým som prišla nato aká má byť tá hmota 😝 No možno ty budeš šikovnejšia a bude to hned dobré. 😉

moncicka
1. nov 2010

@vinka no o tom pochybujem 🙂)) a ten pol balik my vynde tak na kolko cca myslim ci vynde aspon na potiahnutie tej torty alebo ako si to mam odskusat lebo som skusala zo suseneho mlieka a my uplne stiekol marcipan ☹ tak by som sa tomu vyhla a mala som ho malo a velmi na tenko som ho rozvalkala no proste cele zleee ☹

hejdita
1. nov 2010

@zdenallicka aha tak to jo az tam zitra pujdu tak se podivam ci tam neco maji co mi bude vyhovovat....
no mne to mazel delel z krabic od kol ale uz dlouho nedovezli kola v krabici tak sem se bala ze nebudu mit naco stavet dorty ale ted tam nejake krebice zase dosli s kolama tak su rada .....sem to resila pro pripad kdyby nahodou.....

tak ja sem nakoupila v obchudku na www.eshop-lilie.cz a koupila sem si jenom ten sprej a listky s zilkovanim na otlaceni a pak si chci jese poridit fu flower sadu od wilton a jeste otlacky zdivo a drevo a pak fixi nejake a abecedu uz sem na tu co sem chctela narazila v obchudku u svicky 🙂 tak se mam porad naco tesit

co by ste napsali na dort pri prilezitosti zlate svadby??? prosim poradte 🙂

zdenallicka
1. nov 2010

Společně životem už 50 let....

vinka
1. nov 2010

@moncicka no keby to bolo ako plastelína tak si urobíš hmotu z druhej polovice a spojíš to a potiahneš.Tak na 3 mm by si mala vyvalkať 😉

henikav
1. nov 2010

@vinka prepac, mam problem s pocitacom. ta fixka je takej zlatej farby, ako zlata alebo trosku taka horcicova, ale nema taky lesk ako kov. ja ked som robila zlatu, tak som si kupila zlaty prasok. nevedela som stiahnut fotky, lebo som chytila nejaky virus, cely den sa tu zabavam s pc aby som ho zas rozchodila, momentalne funguje ale neviem zas dokedy

sofi07
1. nov 2010

ahpjte, blbol mi minuly tyzden internet, tak vas musim pokukat spatne a pridavam foto poslednych torticiek. @mokiri, aj slimacika som skusila 🙂

vinka
1. nov 2010

@sofi07 tak ten je fantastický ako si ho robila? 😕

vinka
1. nov 2010

@henikav a ako si robila s práškom?Si robila zlate písmenka?

vinka
1. nov 2010

@sofi07 čo je to čierne za fotkami? 😕

zdenallicka
1. nov 2010

@sofi07 SLimouš je úžasný!!!!! 😵 😵 😵 Taky chci vedět, jak jsi ho dělala..🙂

sofi07
1. nov 2010

@vinka vinka, to je kus ciernej latky

@zdenallicka ulitu som robila tak, ze som si povykrajovala kolieska z platu, naplnila kremom a dotvarovala puncovinou, prip. co zvysovalo poodriezala. som mala pred sebou obrazok slimaka. no a potom potiahla, urobila som mramorovany potah z roznych farieb, co som mala zvysky.
a dakujem za pochvaly, mala ho stale len pusinkovala 🙂))

lawli
1. nov 2010

@sofi07 nádherný slimáčik 😵