Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
24. nov 2010

@beruska2x 😅 😅 žeby sme mali podobný vkus?

zlatat
24. nov 2010

No, stromisko hotový, Phineas s Ferbom tiež, upečené 2 korpusy a tretí je v rúre ... tuším na dnes stačilo 😀
Ešte synček žobronil, aby som aj jemu upiekla nejaký koláčik - tak mooožno sa aj k tomu dokopem

beruska2x
24. nov 2010

@zlatat nebo stejne mlsne papule 😀 😀 😀 😀

lussy23
24. nov 2010

@sloniiicek - waw krásne torty!!!!!!!!!!!!!!
@meinkonka - krásne
@petusko - krásne
@sisa.b . tá ovečka je úžasná, ale všetky torty sú krásne.

lussy23
24. nov 2010

@bzucinka2 @lawli @zdenallicka - krásne srdiečka a aj tá trojposchodová, zdenalicka-
@maca77 - krásna torta

duplicka
24. nov 2010

baby ja mam tuto stihanutu asi od vas , auticka robite z mmf alebo inej hmoty, ja bys om skusila,len netusim ci to ide z mmf a tu je o tom tolko pisane

lucula73
24. nov 2010

@aktak 🙂 ..ja som práve dorobila karamelový zo salka...ten by si určite zvládlaa.....a je fantastický,mňam 🙂 ..salko varíš dve hodiny ponorené vo vode,najlepšie deň vopred a po vychladnutí vmiešaš celé maslo...250gr,alebo aj 300gr.

zlatat
24. nov 2010

@beruska2x 😀 😀 😀 😀 no to si dobre vystihla 😀 😀

zlatat
24. nov 2010

@duplicka jéj, presne takú istú som robila ... autíčka som robila z poťahovky - ibaže ja používam WI

zlatat
24. nov 2010

@lucula73 a ja k tomu ešte pridávam karamelový puding z 1/2 l mlieka a ešte jedno maslo ... nie je presladený, je ľahučký a všetkým chutí ... aj teraz idem tento robiť

duplicka
24. nov 2010

@zlatat to je asi tvoja odfotena ci ina, ak tak mozes svoju prihodit?

zlatat
24. nov 2010

@duplicka to je iná - moja je táto: http://bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/album/klas... - nemám tú fotku v PC, tak ju nemôžem takto priložiť

dm1
24. nov 2010

@duplicka ja som robila auticka z MMF a v pohode to z toho ide

aktak
24. nov 2010

@lucula73 to je vsetko? nic ine tam nejde? som myslela ze to je nejake zlozitejsie 😕 uz len aby sa mi tie marsmallows podarili "uhniest" nech ta torta vyzera ako torta 😀 dakujem 😉

lucula73
24. nov 2010

@aktak ja som nedala nič iné do kremu,a pod krem lekvár.....idem to teraz večer potiahnuť,som zvedavá,či sa mi bude dariť....ale ostáva to v rodine,takže sa nestresujem moc 😉

@zlatat a ty dávaš ten puding k tomu salku ešte? apotom vlastne pol kila masla?či som to dobre pochopila... 🙂

duplicka
24. nov 2010

@zlatat jej ta tvoja je krasna, no ja opat na poslednu chvilu,ale tak snad sa podari 😀 😀 😀
@dm1 robis ich ako hrcku a dotvarujes? myslim auticka,alebo mas nejaku vychytavku ako to ide najlepsie

vinka
24. nov 2010

Ahojte baby.No ja som dnes pripravila si na zajtra žabu.Joj neviem čo z toho bude lebo ked to starý videl povedal čo to tulena robíš? 😠 😠 😠 😀 😀

lawli
24. nov 2010

@vinka no tak to si viem predstaviť - chlapi... 😀 aj ten moj sa smial ,keď som si chystala farby na macka Pooh a priateľov " že či to ten chudáčik oslavenec spozná aká je to rozprávka ? " Neveril či sa to bude podobať...teraz ma chváli a aj dnes sme mali návštevu a kázal mi ukázať postavičky ,že ako sa mi pekne vydarili..... 🙂

hejdita
24. nov 2010

jeeej aj ja som robila postavicky a s manzelom podobneee 😀 😀 😀 😀 😀 ja som robila moj prvy strom a tigra ale este mu puhy chybaju a domalovat tvar....ale je to az na nedelu takze je casu dost 🙂

dm1
24. nov 2010

@duplicka no tuism som mala obdlznik a na to som dala hore este jeden maly ako kapota a potom som to kosticou zahladzala a este tvarovala. ja som robila akoze cars http://www.facebook.com/photo.php?fbid=14394956...

duplicka
24. nov 2010

@dm1 uaaau tak to nemam sancu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ krasne si urobila 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 no korpus uz mam, plnku tiez idem to pospajat a skusim,ale podla mna nepodari 😒

dm1
24. nov 2010

@duplicka nemaluj certa na stenu isto budu krasne!

duplicka
24. nov 2010

@dm1 no som zvedava lebo doteraz som si vzdy vybrala tortu aku chcem spravit a to co som urobila bolo nieco uplne ine aj farebne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj dizajn 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
24. nov 2010

@duplicka no ja som tiez na to auticko minula strasne vela cervenej gelovky a uplne sa mi hmota rozpadala medzi prstami

duplicka
25. nov 2010

@dm1 hmm tak auticka nejdu,tak nic bud to mam strasne makke alebo take sice meksie ,ale za snie tvarne ostavaju mi take vrasky ked to tvarujem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

duplicka
25. nov 2010

@dm1 nasla som navod ,len zineka to robi z wi a ja z mmf, hmmm, neviem ako to spracovat do takeho tvaru,aby to bolo hladke 😒 http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=153

viera6
25. nov 2010

Ahojte šikulky 🙂 porobili ste teda krasne vytvori 😉 čo som tu nebola, ja prikladam ten moj skusila som urobit mmf tortičku taku len pre nas ....Len sa vas chcem opytat ako robite ružičky a postavičky tiež s mmf? bo mne to moc nešlo ,možno preto lebo som naučená robit len s falošného marcipanu a toto bolo pre mna nejak zložite 😝 davate si do hmoty trošku oleja alebo medu?mne to nechcelo držat po kope a ked som robila ružičky tak mi lupienky odpadavali musela som to pretierat vodou....

viera6
25. nov 2010

a tu prikladám,čo so robila s falošného marcipanu 🙂

hejdita
25. nov 2010

@viera6 no ale tou vodou to je v poriadku....MMF sa lepi vodou ak nechce drzat 😉 🙂 🙂 a torticky krasne 🙂

viera6
25. nov 2010

@hejdita dakujem 🙂 no len mmf potrebujem viac praxe 🙂