Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maximiliana
28. nov 2010

Ale setrite ma... nikdy predtym som nic nepiekla a aj vari u nas moj muz 😀 bol to len jednorazovy pokus xixi

vinka
28. nov 2010

@maximiliana torta je pekná.Len ten názov mi tam nesedí dajak.Lebo hrôza vyzerá ináč. 😕

maximiliana
28. nov 2010

Nemala som pripravene nic na ozdobenie, lebo az do konca som netusila, ci v nasledujucej faze nepoleti do smeti 😀

dm1
28. nov 2010

@daniela1974 ja som predtym nikdy nepiekla a v marci tohto roku som na skusku upiekla tortu lebo syn mal v aprily meniny a celkom sa podarila co ma navnadilo dalej. Po torticke na synove narodky som mala uz prvu objednavku takze u mna to slo akosi hopom

benjik
28. nov 2010

@maximiliana to je dobrý a vtipný

anibas
28. nov 2010

@maximiliana páči sa mi - je taká naturálna 😉 😉 😉 😉

duplicka
28. nov 2010

tak sa podarila dalsia 😉 😉 😉

vinka
28. nov 2010

@duplicka krásna torta.Z čoho je ten golier,že tak stojí? 😕 Korpus? 😕

duplicka
28. nov 2010

@vinka nie to je ta mmf hmota 😉

zdenallicka
28. nov 2010

Dupli, super! 🙂 Jak jsi dělala tu kravatu?

vinka
28. nov 2010

@duplicka ježiš a to ti tak super držalo? 😕 😕 😕 To si robila skôr alebo hned pri poťahovaní.

bzucinka2
28. nov 2010

@mrka2 uzasna je ta kacka super ani nevidiet nedostatky vsak ziadne nema, ja si ani neviem predstavit, ako by som to uhladzala 🙂 sikulka 🙂

bzucinka2
28. nov 2010

@alionuska dakujem 🙂 a to aj ta didlinka je taka? 🙂
@lussy23 dakujem velmi pekne 🙂
@sylvia75 krasny mesec, este tak skutocne eurace do neho 🙂
@benjik peknucky kosicek 🙂
@dm1 lienkova je uzasna 🙂

bzucinka2
28. nov 2010

@maximiliana co sa ti nepaci na prvy pokus je suprova 🙂
@duplicka paradna 🙂

duplicka
28. nov 2010

@vinka hned pri potahovani, akoze ono to nema drzat, to som ani nevedela. natiahla som na tortu a potom vyrezavala a drzalo len ked sa kuk tak mam jednu manzetu mensiu,ale hmota z jedneho balika mi vysla ltt, tak som musela niekde ubrat, tak som zuzila rukav ale iba jeden 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo druhy uz drzal jak dabel 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
28. nov 2010

@dm1 prosím ťa ako si urobila tie rohy na knihe?a ešte ako keby listy mala som kukala jak trubka na to. 😕 😕 😕
@benjik no by som sa divila keby sa netešila.Ved je nádherný košíček
@sylvia75 no a tvoj mešec fantastické.
@anibas to srdiečko z kúskov si želali?či si to vymyslela ty?Perfektné je.A sa lesklo či sa mi to len zdá. 😕
@mrka2 tak tá kačica je fantastická.Nevidím chyby na nej. 😕

duplicka
28. nov 2010

a tu je vnutro, bananovo nutelove 😉 😉 😉 hore to bolo tiez s bananikmi, ale dosla nutela:( cize preto chyba hnedy pasik a vyzera to divne

tak moja piata potahovana a skusila som koselu a pacila sa a chutila hlavne 😀 😀

vinka
28. nov 2010

@duplicka 😀 😀 😀 😀 až teraz som si všimla,že sú rukávy kratšie 😀 😀 😀

duplicka
28. nov 2010

@vinka jeden🙂))))))))))))))) manzeta krasia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akoze jeden je ok🙂)))))))))))))))))))tak ani ty si si nevsimla, no poviemt i,ze nik,hehe len mne to bilo do oci 😀 😀 😀 😀

duplicka
28. nov 2010

@bzucinka2 pochvala potesi 😉 😉 😉 😉 hlavne ked som zaciatocnicka 😉 😉 😉 😉 😉

vinka
28. nov 2010

@duplicka no moja nielen manžeta ale aj rukáv na šírku je užší.Tak ma neopravuj,že manžeta. 😀 😀 😀 Dobre som napísala rukáv 😀 😀 😀 Si pozri.Už som pozerala lepšie.Joj ale fajne vyzerá z vnútra.Juj jak by som si dala.A ako si robila banánovy krém?

zlatat
28. nov 2010

Krásne tortičky ste pridali - všetky
@lawli 😕 😕 😕 to je aký priemer tej tortgy, keď tak veľa vážila? Obyčajne toľko vážia poschodové torty. Ináč postavičky máš krááásne

bzucinka2
28. nov 2010

@duplicka mnam a nutelu si aj s niecim miesala ci si ju dala cistu? 🙂
bananovy som robila aj ja teraz na tu safari a muzikovi velmi chutilo, co som mu zbytky ponatierala 🙂 tak najblizsie mu na meniny ci vianoce urobim bananovu 🙂

duplicka
28. nov 2010

@vinka no ved pisem ze jeden a manzeta kratsia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a jeden je ok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
duplicka @vinka jeden))))))))))))))) manzeta krasia akoze jeden je ok)))))))))))))))))))tak ani ty si si nevsimla, no poviemt i,ze nik,hehe len mne to bilo do oci
Dnes o 21:07 • Odpovedz

bananovy krem som urobila z bananoveho pudingu a na vrch banany
@bzucinka2 cistu nutelu a zohriala som v mikrovlnke ,aby s akrasn natierala 😉 😉 😉 😉 len mi dosla

zlatat
28. nov 2010

@anibas o bože, to je fakt psycho ... nech sú detičky raz-dva v poriadku

lawli
28. nov 2010

@zlatat niečo cez 42 cm priemer ,keďže mam plech 42 x 45 cm a z toho som vyrezavala kruh. Samotna bez poťahu vážila skoro 7,5 kg ,tie postavičky boli veľké a samotné vážili 0,90 kg na potiahnutie som si robila MMF z jedneho a pol balíčka cukríkov tak 1 kg tej poťahovky ostalo na torte (keďže to bol kolos) a pri poťahovani som sa riadne zapotila ,ani mi to nešlo dobre uhladiť jak to bol veľké... 😀 😀 😀 Hlavne že s ňou boli spokojní 🙂

zlatat
28. nov 2010

@duplicka super košeľa - aj s tými nerovnakými rukávmi 😀

zlatat
28. nov 2010

@lawli wow - tak takú veľkú by som nemohla robiť, ani plech taký veľký sa mi do rúry nezmestí

duplicka
28. nov 2010

@zlatat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no ved to,ze som mala len z jedneho balicka a bola som rada,ze som dako aj tu manzetu nakoniec urobila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo na golier islo vela. najprv tam malo byt vrecko,len zle to vyzeralo, malo miesta ,tak som narychlo este jeden rukav 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
28. nov 2010

@zlatat ja som mala na taku požiadavku (sú veľká rodina) a plechy sú súčasťou rúry ,len sú vysoké asi 1,5 cm a tak pečiem každy plat cesta zvlášť na jedno poschodie 3 -4 vajička podľa veľkosti vajíčok 😉