Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
24. jan 2011

@dm1 ahoj, chcem sa spytat, ci si figurku hello kitty (ta torta pre kacenku) robila ty, alebo si ju niekde kupovala, ak ano, povies mi aj kde? dakujem 🙂
moja mala bude mat rok a chcela by som nieco take vyskusat...aj ked neviem, ci neprecenujem svoje sily, este som nic take nerobila 😕

dm1
24. jan 2011

@mizulienka ja som si ju vyrabala tak neporadim

sisa.b
24. jan 2011

hahaha, ja som sa akurat na FB docitala, ze @yamahafazer ide robit krtkovu tortu 😀 aky je ten internet maly! 😀

sisa.b
24. jan 2011

babyyyyyy, co peciete deckam za vysvedcko? citala som, ze cosi chystate. moja slecna siestacka ma tri dvojky a syn tretiak asi tiez tolko. som spokojna, lebo akoze ucenie je takmer vyhradne v ich rezii. ak potrebuju, pomozem, inak ich vobec nedusim, akurat ziacku kontrolujem. diktat pisali tento polrok doma len jeden - aj to za trest, lebo sa mlatili 😀 😀 😀 sem tam preskusam vybrane slova, ci anglicke slovicka a nakopnem ich k pisaniu slohovej prace, ale fakt sa ucia uplne sami 🙂 za co som od starsiny v rodine patricne buzerovana 😝

bzucinka2
25. jan 2011

baby prosim vas potrebovala by som najst tortu americky futbal a nic sa mi na nasich srankach nepodarilo najst, pomozete? dakujem 🙂

alionuska
25. jan 2011

Ahoj holky...
@anibas neboj,nebolo ich 20,len 11 ,ale jedna z toho bola moja najvacsia 3D torta..zabrala mi cele dva dni a narobena som si povedala,uz len 10 😀 ... lebo nosit ju hore dole do chladnicky ma uplne vycarpalo😀... inak som vam ich chcela pridat uz dva kat,len mi zas nejde to nahravanie..neviem co je s tym...skusila som zmensit format,snad to uz bude o.k. 🙂

No nejde mi to..skusim este raz..o chvilku😀

bzucinka2
25. jan 2011

tak som uz coto nasla na zahranicnych strankach .-)

bzucinka2
25. jan 2011

@konja dakujeeem 🙂

yamahafazer
25. jan 2011

pozeram,ze zasa same paradne torty pribudli 🙂
@sisa.b to je zujimave,ze si sa na FB docitala a kde?lebo ja nemam FB a to bude klasicka okruhla s postavickami krtko,myska atd 🙂

lili01
25. jan 2011

@fukylove 😀 díky...hmotu jsme si už našla jak udělat....takže rozumím tomu dobře,že se potahovka rozválí na velkou placku,která se pak v jednom kuse položí na dort a teprve na něm se tvaruje???mě připadne,že na těch dortech nejsou vidět žádné záhyby ani spoje....jo a jak tlustá má být ta placka na potahování???? lepší hodně tenká nebo radší víc pro začátečníka??? díky

lili01
25. jan 2011

@fukylove 😀 díky...hmotu jsme si už našla jak udělat....takže rozumím tomu dobře,že se potahovka rozválí na velkou placku,která se pak v jednom kuse položí na dort a teprve na něm se tvaruje???mě připadne,že na těch dortech nejsou vidět žádné záhyby ani spoje....jo a jak tlustá má být ta placka na potahování???? lepší hodně tenká nebo radší víc pro začátečníka??? díky

vinka
25. jan 2011

@alionuska ali ja som ťa mala na FB a už niesi medzi mojimi priatelmi.Si ma zrušila?neviem ťa nájsť.Aké máš priezvisko? 😕

sisa.b
25. jan 2011

@yamahafazer dve moje kamaratky okomentovali jeden album dvojiciek z dvojrocnej oslavy. a pri jednej fotke to jedna dievcina spomenula, ze budu mat krtka od teba 😀 tie dvojicky mali dve torty - krtka a tucniakov.

mizulienka
25. jan 2011

ahojte dievcata, chcem si nechat poradit od skusenejsich 😉 niekde som sa docitala ze ta MMF potahovka nechuti dobre? je to pravda? je lepsi marcipan? a praca s marcipanom je zlozitejsia ako s MMF? dakujem velmi pekne za odpovede 😵

anibas
25. jan 2011

@mizulienka MMF je sladké - 99% cukru a pravý marcipán je marcipán - rozdiel hlavne v cene 😉
a je veľa ďalších poťahoviek a každému chutí niečo iné - z čoho sa ti bude dobre robiť musíš zistiť sama, každému vyhovuje niečo iné

fukylove
25. jan 2011

@lili01 - odporuca sa aspon cca 4 - 5 mm, ked vyvalkas velmi na tenko, tak ti bude vidno kazdu malinku chybicku - vid moja posledna torta.. 🙂 takze radsej trosku hrubsie 🙂
a ano - vyvalkat velky plat, polozit na tortu a az potom zahladit a prebytok orezat 🙂

@mizulienka - napr. mne MMF chuti, davam do toho aj citronovu esenciu, tak to nie je take sladke 🙂 ako pise @anibas , s chutou potahoviek je to rozne... kazdemu chuti nieco ine, niekomu nic 🙂 napr. moja buduca svagrina - jej sa velmi pacia potahovane torty, ale tie potahy nikdy nezje 🙂

lussy23
25. jan 2011

@alex21 - nádherné torty

lussy23
25. jan 2011

🙂 @lawli @adul67 - paráda 🙂

lawli
25. jan 2011

@mizulienka @anibas @fukylove babenky k tomu MMF ani mne nechutí a tiež ho nikdy nezjem (ja nemam rada ani čokoládu, najviac mi chuti ozdobená plnkou a osypaná orechami)....no zatiaľ som sa stretla len s pochvalou a tiež do MMF dávam citrónku a deti to baštia jedna radosť. Na drobca musím dávať pozor keď robím tortičku na zakazku ,on je schopný si z nej hryznuť 😀 😀 😀 😀 už sa mi to stalo no našťastie bola len pre nás 🙂

lawli
25. jan 2011

@lussy23 ďakujem 🙂 ak myslíš tu knihu s červíkom ,tak ta je už vyše roka stará (fotka 😀 ). Pridala som ju koli farbe aká mi vznikla zo šmolkových cukríkov.... 🙂

lili01
25. jan 2011

@jakelina díky....no to je paráda!!!!! to jsem potřebovala vidět!!!
holky prosím a je lepší hmotu kupovat nebo dělat doma??? jaký je v tom rozdíl????
a jak mám najít dortíky s krtečkem nebo patem a matem??? malý bude mít tři roky, tak si chce vybrat,ale chci dopředu najít inspiraci,ať se na to "psychicky" připravím 😀 😅
děkuji všem za rady

lili01
25. jan 2011

...a protože jsem ještě nedělala žádný potahovaný dort 😔 ,tak ukážu aspoň ty "obyčejné" co jsem dělala 😝

dm1
25. jan 2011

@mizulienka ja robim z MMF a nechuti mi. Ale mne nechuti ani pravy marcipan ani ziadna dalsia potahovka ktoru som doteraz vyskusala - RDI, K2, WI, PDT..... rozdiel je hlavne v cene a z kazdou sa aj inak robi. treba len poskusat co ti bude najviac vyhovovat. Ono s pravym marcipanom uz strasne malo bab robi veru

jakelina
25. jan 2011

@lili01 krásné dortíčky 😉

lawli
25. jan 2011

@lili01 ahoj ,niečo takéto ?

https://www.youtube.com/watch?v=_LJlHcgGUQ4

najdeš tam aj iné 😉

vlada111
25. jan 2011

Ahojte všetky pekárky, ktoré sme prispievate a pomáhate nám začiatočníkom. Nikdy som na MK nebola registrovaná, ale dnes som sa zaregistrovala, aby som vám poďakovala. Pomohli ste mi odhodlať sa začať robiť poťahované torty. Veľmi pekne ďakujem za recept na MMF, s ktorým sa robí dobre, až na farbenie na sýte farby. Torty som nikdy nepiekla, ale teraz už určite budem. Čítam vás pravidelne každý deň, vždy sa dozviem niečo nové. Prikladám foto mojej prvej, syr som robila synovcovi k meninám. Torta bola orechová a plnka čokoládová s vajcami šľahaná nad parou. Druhú s lienkou som robila našej Alicke k 1. narodeninám. Korpus bol zo sacherovej torty a plnku som robila ovocnú podľa višňovej plnky jednej z vás, ale urobila som ju čučoriedkovú. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem a zrejme sa tu ukážem častejšie, keďže mám koooopec otázok 😵

sofi07
25. jan 2011

@vlada111 jeej, krasne torticky, velmi velmi vydarene, vitaj medzi nami 🙂. a Alicka je rozkosnaaaaa 🙂

sofi07
25. jan 2011

@lili01 krasne, vyzeraju super, mnam 🙂