Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
26. apr 2011

@mizulienka tak dufam, ze aj tak bude 🙂 budem mat svaly ako pepek aj bez spenatu 😀

lussy23
26. apr 2011

@reruna - krásna torta @boldy krásna tortička
@sofi07 - krásne torty i medovníčky

mrka2
26. apr 2011

@bzucinka2 veru, ja ked som mala potiahnut velku plochu s PDT,tak som volala manzela,nech mi ju pride vypracovat,lebo som nevladala 😀 😀 ale pod rukami krasne makkne,len sa spociatku trosku nadries. 😝

inak vsekto naadherne torty, ani vas necitam,lebo bolo dnes kraasne a cely den sme sa vyvalovali na slniecku a uz sa mi nechce komentovat kazdu zvlast, vsetky su prekrasne, sikovne ste zienky 😉

bzucinka2
26. apr 2011

@mrka2 tak sa velmi tesim ako budem zajtra makat az ma budu ruky boliet 😝

lawli
27. apr 2011

Ahojte
Všetky tortičky ,ktoré tu pribudli su nádherné...no čítať nestíham... 🙂
@dm1 na tie tvoje vajíčka sa dívali u nás snáď všetci a veru každemu padla sánka...krááááásne 😵 😵 😵
Pridávam svoju poslednú...

mrka2
27. apr 2011

@bzucinka2 tak si skus po mensich castiach spracovat a bude to ovela lepsie,ako hned velky kus naraz. ja tak robim,ked mm nie je doma 😀
@lawli nadherna, jemnucka... 😵

ada9557
27. apr 2011

@lawli krááásna tortička 😵

jakelina
27. apr 2011

@lawli krásná 😉

lodgermaniacka
27. apr 2011

ahojte, nehnevajte sa, že vam sem leziem, pečiete niektora aj na objednavky? ja by som potrebovala 2 torty na koniec maja, som z BA, pošlite mi klude IP, dakujem 🙂 🙂 🙂

lawli
27. apr 2011

@mrka2 @ada9557 @jakelina ďakujem za pochvaly 😉

reruna
27. apr 2011

@bzucinka2 možná zkus příště hmotu RDI, tak je teda pěkně měkká
@lawli krásná!
Mám dotaz - kdo jste dávali kolem dortu textilní mašli, dá se to i bez toho jednlého lepidla nějak přichytit?

miruska76
27. apr 2011

@sofi07 nadherne, ta kabelka s tymi topanockami ako ozajstne, vsetky su super, krasne 🙂 🙂 🙂

petusko
27. apr 2011

@reruna ja ked som davala stuhu, tak som ju podlepila priesvitnou lepiacou paskou, jednak mi nenavlhla a aj sa to prichytilo o MMF. na spoji som to len prepichla sparatkom, to ide tazsie cez tu pasku, ale da sa to a zakryla kvetinami.

daducha
27. apr 2011

@sofi07 kraásne, no a tie pernicky su nad moje chapanie 😀 ,krajsie som snad ani nevidela,su nadherne 😵

Babenky chcem sa opytat, z kolkych vajicok peciete platy vel. 30x40 ?Tipujem to na 6.Idem robit leziaceho Macko Pu tak nech to nejako vyzera.
Dakujeeeem 😉

benjik
27. apr 2011

ahoj,přidávám svůj dnes dodělaný dort - knihu pro kámoše k svátku. no dělat ho byla pohroma. Prvně jsem si vyšlehala vejce na korpus a nějka v zatmění mysli jsem to dala péct bez mouky a cukru,takže jsme měli velkou omeletu 😀 . Podruhé jsem tam dala vše,ale zas když už jsem to vypla aby to došlo,tak jsem šla se psem,protáhlo se to a korpus se do půli zapařil.no nakonec jsem to nějak zprskala,nápln je z kakaového pudinku s máslem ochucená višnovým sirupem a expres tea a je to vynikající.

yamahafazer
27. apr 2011

krasne torticky ste vsetky porobili aj medovnicky vsetky nadherne na tie by som nervy nemala

ja peciem tri torty a ta jedna bude taka poschodova s dinosaurom len to je fuska spravit takeho tyranosaura tak sa hadam bude podobat 😀 a to bude taka zvlastna torta z jednej strany pre jedneho a z druhej pre druhe

reruna
27. apr 2011

@benjik pěkná kniha, a teda hlavně že se to nakonec povedlo, ale znám takové dny, kdy se "daří"

reruna
27. apr 2011

@daducha podle toho, jak to chceš vysoké, 6-8 vajec

bzucinka2
27. apr 2011

@mrka2 fuj viac ju nekupujem ostavam verna mojej hmote uz len tuto nejako dominat 😝
@reruna ja robim s K2 a s tou som spokojna, len som chcela vyskusat nieco ine, ale teda to je des, aj ked je urcena speci na leto kaslem sa na nu, nejako ju miniem 😖

reruna
27. apr 2011

@bzucinka2 no tak ta RDI bude na léto asi zase měkká až moc, a ozdoby se z ní moc dbře nedělají, právě kvůli tomu, že je měkká, ale na potahování je super, jde krásně rozválet, je hladká, Já normálně dělám MMF, ale to nikdy nemám takové pěkně hladké, ale zase mi mmf více chutná, než to RDI, je to jak žvýkačka...

mima595
27. apr 2011

@reruna - suhlas, aj ja mam teraz RDI, 1x kupovana hmota, potiahlo sa super, ale ozdoby katastrofa..a to bol len len okolo torty, strasne sa to natahovalo a nechutilo o nikomu...iba sliepkam, ie sa o to bili ako zjasene 😀 😀 😀

ale torta vyzerala potiahnuta krasne 😉 🙂

dm1
27. apr 2011

@bzucinka2 to ty si si kupila potom nie obycajnu PDT ale specialku 😉 . To ta obdivujem ze si s nou vobec nieco potiahla ta je tvrda jak fras. Ja som si ju teraz kupila iba na postavicky lebo som potrebovala hned vytvrdnute ale len kilo som zobrala a teda je fakt tvrda. Obycajna PDT je ovela makksia veru

bzucinka2
27. apr 2011

@dm1 hej tu speci, jednu tortu som potiahla a ostatne ako vravis ty ostane na postavicky ☹ neponukali 1 kg, tak som musela vziat 5 kg, tak este cca 3 mi ostali 🙂
takze ostavam verna K2 s tou robim vsetko aj potahujem aj postavicky robim, nemala som vymyslat a v lete budem robit asi len pod klimou 😀

lussy23
27. apr 2011

@benjik krásna tortička 🙂
@lawli - veľmi pekná torta a máte môj obdiv! Robila som predvčerom topánočky a tie šnúrky sa mi tam stále nedali navliecť, trhali sa, chce to veľkú trpezlivosť, 🙂

mrka2
27. apr 2011

@bzucinka2 jaaj, tak ty mas tu special? ja som mala pasta dama top. tak to sa este da, tu specialku som nemala,ale viem,ze je este tvrdsia ako PDT. no tak to sa ti necudujem 😀 ja zase K2 nemusim 😝 mne strasne vadi ta prenikava aroma a je mi z toho 😝 ,ked s tym robim. ja sa zas toho neviem zbavit 🙂 no ale v horucavach mozno tu PD special ocenis,nechaj si ju na leto 😉

bzucinka2
27. apr 2011

@mrka2 neocenim, je otrasna 😝 a v chladnicke total stvrdla aj na torte ☹

zuziq
27. apr 2011

Baby potrebujem radu. Idem robit bombonieru. Ten vrchnak bud z pernika alebo lineckeho cesta a potahovka mmf. Treba ten vrchnak tiez natriet kremom? Nerozpadne sa mi ten pernik ked to natriem?

dm1
27. apr 2011

@zuziq ja som mala vrchnak z tortovych oplatok a potierala som nutelou pod MMF. Niekto aj cokoladou robi

mizulienka
27. apr 2011

@dm1 tak to zaujima aj mna 🙂 ked mas srdce sperkovnicu, tak upecies normalne korpus, nejak ho zvrchu zrezes?
alebo iba tak cele potiahnes a potom vykrojis srdce z tortovej oplatky (davas viac na seba, ci staci jedna?)
a tiez potiahnes? mne to normalne nejde do hlavy tieto sperkovnice 😒

zuzka72
27. apr 2011

@lawli 😵 😵 😵 😵 😵 krááása...