Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
23. sep 2011

@lamps je peknučká..

lamps
23. sep 2011

@desmodka tá ovečka je neskutočne milá 🙂

dajna11
23. sep 2011

@zuba a ved ani ja nemám komu robiť.....teraz kamoška jedna o mesiac a druhá v decembri a to je všetko...ja si nerobím osvetu a veru pri malom to mám aj o hubu,lebo pri nom sotva umyjem riad a som rada

zuba
23. sep 2011

@lamps Babule čo sa vám na tých vašich tortách nepáči - veď sú krásne

zuba
23. sep 2011

@dajna11 No asi tak nejak - ja si veru neviem predstaviť, že by som mala robiť na zákazku, takto doma nič nestíham a teda všetky babule tu obdivujem ako to pri drobcoch stíhajú

lucula73
23. sep 2011

@desmodka krásna ovečka.....
možem sa ťa opýtať pre akú vekovú kategoriu si robila to človečko?ako nápad sa mi to veľmi páči 🙂

lusil2005
23. sep 2011

@dm1 vravis ze k tejto figurke by si tortu ani nepotrebovala? 😀 😀 😀

dajna11
23. sep 2011

@zuba no to som v šoku aj ja....že 5týždenne a pod. niektoré.....ale baví ma to a škoda že nieje častejšie komu robiť:(

desmodka
23. sep 2011

@lucula73 35 rokov 😀

lucula73
23. sep 2011

@desmodka 😀 😀 .........ale tak mohla by byť aj detská,nie??? 😕

lusil2005
23. sep 2011

@pristela ty tej podlozke davas 😒 tupperware podlozka je lacnejsia jak ta tvoja!!!! 😀 😀 😀 a na nej sa tiez nic nelepi a nemusis ani podsypat 😝

desmodka
23. sep 2011

@lucula73 jasne ze mohla a ked neprilepis figurky mozu sa este aj zahrat 😀

lucula73
23. sep 2011

@lusil2005 mmf sa lepí na tej tupervare,teda aspoň mne sa lepilo,smartflex sa mi nelepil 😕

lusil2005
23. sep 2011

Zienky teraz som robila tento cokoladovy korpus http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824&use... a je uuuplne bombovy!!!! keby ste potrebovali coko recept, urcite vyskusajte...

dm1
23. sep 2011

@mariann2 ja si to pisem do kalendara - planovaca co je pod MS Outlook. Tam si rovno aj obrazky dam ake chcu aj vsetko ostatne k tomu

lusil2005
23. sep 2011

@lucula73 mne sa nelepi vobec. skor sa mi na valcek nalepi, ale na podlozku nikdy 🤐 a to robim na 90% z mmf

zuba
23. sep 2011

@lusil2005 no ten si chvália aj kamošky, ako raz vyskúšali inú tortu nerobia 😉

lucula73
23. sep 2011

@lusil2005 hm....vidíš,ako komu..... 😒
a ten čokoládový korpus sa dá prekrojiť dva krát?lebo na obr. je len raz.....

lusil2005
23. sep 2011

@lucula73 ona ho robila do 28 cm priemeru. ja robievam 26 a ide dva krat

dm1
23. sep 2011

@lucula73 aj mne sa lepi nic si z toho nerob 😉

inak baby ja podsypavam solamylom a samozrejme som nan zabudla a 2 torty teraz bez toho potahovala a teda nie je to ziadna nadhera 😒 . este ze sa tam da maskovat idem nieco vymysliet ze ako ich ozdobim 😅

zuba
23. sep 2011

@dm1 no ty určite nemáš čo maskovať , za s to bude bez chybičky 😉

dm1
23. sep 2011

inak mna na tej podlozke tupperware neskutocne vytaca ked na tom valkam a ona mi nedrzi na linke 😠 . iba chvilu drzala potom uz na figu to bolo. Ale cokohmotu len na tom valkam to nemusim podsypavat vobec aj modelujem na tom. Inak uz iba na linke

lucula73
23. sep 2011

@dm1 si ma potešila 😀
a vy ako ten solamyl nanášate na podložku...lebo mňa ide z toho solamylu poraziť,to sa rukou nedá rovnomerne naprášiť 😕 😕

dm1
23. sep 2011

@zuba no veru nie fakt dojdi kuknut 😅 . Ja mam pocit ze sa mi stale horsie a horsie potahuje a nieje to tym zeby som nestihala teraz mam len 2 takze pohodicka a aj tak 😠

ja som aj kamoske co piekla a bola nestastna vzdy hovorila ze nieje umenie spravit dokonale rovnu krasnu tortu ale dokoncit ju napriek chybam tak aby si kazdy myslel ze je dokonala 😀

lucula73
23. sep 2011

@dm1 namoč si dáku handričku alebo utierku,riadne vyžmýkaj a daj pod podložku,nebude ti utekať 🙂

lencza
23. sep 2011

já vyvaluju MMF taky jenom na lince.............a když mi klouže silikonová podložka, tak si ji zespodu trošku navlhčím a drží na lince jak přibitá

jakelina
23. sep 2011

@zuba krásná černo bílá 😉 a zahrála jsi si na popelku, ještě štěstí, že jsi nevybírala borůvky
@lamps co se ti nezdá, mi přijde krásná 😉
@desmodka krásné obě, dokonale hladké krása fakt 😉

lucula73
23. sep 2011

@lencza no tá tuperware nie je silikonová,preto sa šmýka,mne silikonová taká malá čo m celkom drží na linke

dm1
23. sep 2011

baby mne tiez drzala ale len na zaciatku. A ked valkam velky plat tak ja strasne tlacim na valcek pritom tak mi to hned zacalo uchodit. ale na linke mi to vyhovuje ja som aj na tupperware musela podsypavat

zuba
23. sep 2011

Inak babule čo robíte aby ste nemali pod poťahovkou vzduchové bubliny? Som myslela že ma z nich dnes porazí, ešte že sa to dalo zamaskovať 😒