Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
3. jún 2010

Rybča super, ten tiger sa Ti naozaj vydaril. Babky, ktorá ste robila ten krém s tých ľadových gaštanov? Sekol sa mi trošku,
potom som ho dala do mraziaka - nepomohlo. Neviem, či to napraviť a ani neviem aký má vlastne byť...

benjik
3. jún 2010

@daniz Ahoj,já ten krém dělala v neděli a v pohodě,kaštany se krásně rozpustily,po svaření je konzistence jak mléko s grankem a vyšlehání sice chvíli trvá,ale pak je v pohodě. Dalas ztužovač?

daniz
3. jún 2010

Ano ale ja som ho robila dopredu, tak bol zmrazený a rozmrazovaný, asi preto že?

alionuska
3. jún 2010

@bianca no teda co si myslis,ze co robi tenm tiger???? 😀 😀 😀 ved sa len vyhrieva na slniecku na kameni,nie???? 😀 😀 😀
@daniz no veru,tento tyzden sedem...vcera som ich vsetky upiekla a aj naplnila...a dnes idem potahovat a dokoncovat...zas do vecera mam co robit. 😀 😀 A ked som mala poslednu tortu z 14 vajec v trube,tak nam vypli elektriku... 😕 ake nervy do mna... ale nastastie hned aj zapli,tak torte sa na tu chvilu nic nestalo..a upiekla sa uplne krasne. 🙂 idem makat...
Inak torticky krasne...ta s tigrikom je na jdenotku..a ten stvorec-treba si nechat potah vacsi...okolo torty a krasne si to prisposobis,ako potrebujes...a natiahnes kam chces! 🙂
A vzor na potahu robim na igelite a vyvalanom potahu...potom si ho opat prikryjem igelitom-obrusom a prenesiem na tortu...aby bol vzor navrcvhu.... a uhladzat jemnucko....aby sa nestratil ten vzor. inak potah valam stale narovnako...na 3-4mm.ale hrubsi je lepsi.. 😀 😀 😀 😀 myslim teraz na potah...aby ste zas nemysleli na nieco eroticke! 😀 😀 😀 😀

daniz
3. jún 2010

No Ali neviem,neviem.... 😀 😀 😀 Aj ja myslím na ten poťah.. 😀 😀 😀 😀 . Ali ty keď poťahuješ 7 tort, tak prosím Ťa ak
poťahuješ s MMF , tak koľko cukríkov na to minieš? Plný kufor auta. Veď to musí byť iné množstvo...

vinka
3. jún 2010

Tak moja torta pre deti finito. 😒 No Zdenkina bola krajšia.

vinka
3. jún 2010

Daniz ved mna tiež už napadlo,že v Hlohovci budú stále haribo vypredané 😀 😀

daniz
3. jún 2010

A ešte raz, Ali ty keď celý deň pečieš kde máš deti? Lebo akosi nechápem, tiež mám 2 a niekedy je problém.

daniz
3. jún 2010

Babky, čo mám robiť s tým blbým krémom , mám ho prešľahať, alebo pridať maslo alebo čo? Alebo urobiť nový?

lenik_25
3. jún 2010

Hezký den, mám dotaz na zkušené pekařky. Chystám se dělat dort s jedlým papírem. Může se jedlý papír s fotografií položit přímo na máslový krém nebo ne? Nebo je to lepší na čokoládu?

zdenallicka
3. jún 2010

Daniz, nahrat a znova vyslehat...

zdenallicka
3. jún 2010

Vinko, mas ho moc hezky.... 😵 Mne se libi...😵

Leni, ja s jedlym papirem nepracuju, tka netusim...

daniz
3. jún 2010

Zdni dík, skúsim... a ozaj aj ja robievam varnú a skúsila som s tým mliekom -úplne super.
Lenik - Spomínalo sa tu, že na maslovom kréme sa jedlý papier zvykne topiť, neviem ja s tým skúsenosti nemám, ale
odporúčajú len potrieť džemom.

Vinka, náhodou je spiš-pupiš- peknučký .

vinka
3. jún 2010

Tak je dosť velký ten rušen na tak malú tortu 😀 😀 Ale ja som chcela vyskúšať rušen velkú tortu som nepotrebovala lebo sme pred dvoma dnami jednu dojedli. 😀 😀

vinka
3. jún 2010

A dík za pochvalu. 😉

zuzkaprofant
3. jún 2010

dievcata mam otazku ako to robite ked davate potah na tortu kde je krem ze ten potah je taky supe cisty ze ho tak neocapkate a nezaspinite mne sa stale niekde zaspini 😠 ja ani moju vcielku maju tu nedam bo hamba 😀 😀 na vas sa nehrabem a to bola uz moja duha torta ale som rozmyslala ze pod potahovku budem davat len cuko vyslahany s maslom lebo ta coko plnka mi stale tu hmotu zaspini a na tenko to vyvalkam 😠

milocka29
3. jún 2010

Ahojte cukrarky, pekarky, ja som vasa stala obdivovatelka a naozaj si niekedy myslim, ze poniektore asi mate 4 ruky a 4 nohy 😀 , ved inac si to ani neviem predstavit ako to vsetko stihate. A to este deticky a domacnost, sklanam xxx klobukov pred vam 🙂 i. Musela som vam to napisat, aby ste neboli take neskromne, lebo ste neskutocne sikulky. Aj ja rada peciem a preto vas pravidelne citam a stale sa daco nove od vas ucim a skusam vase recepty.

milocka29
3. jún 2010

lenik_25 ja som robila s jedlym papierom ale som ho davala na potahovku z MMF. Povrch som len jemne potrela vodou a papier jemne pritlacila a drzalo super.

lenik_25
3. jún 2010

Já právě ten dort potahovat nechci. Uvažuju teda buď o potření pouze marmeládou nebo polít čokoládou, nechat zatvrdnout a na to jedlý papír. Ta druhá varianta se mi zdá asi nejlepší...

Jinak všem, co mi odepsali, děkuji.

dm1
3. jún 2010

zuzkaprofant vyvalkaj na zaciatku na hrubo 4-5mm kym ziskas cvik v potahovani. Tu je link na potahovanie

https://www.youtube.com/watch?v=0bLp3B-mFus

A neboj sa dat fotku kazda sme nejako zacinali. Mozno podla fotky ti budu vediet baby poradit co by si mohla inak robit aby to bolo super

sloniiicek
3. jún 2010

@alionuska - ako to zvladas vsetko pri dvoch detickach? normalne ta obdivujem. ja som raz robila 3 torty na vikend a mala som co robit, musela som aj cez den pri martinke. tvoje su uz zvyknute a hraju sa pri tebe? lebo martinka, ta by mi len asistovala a asistovala.

alionuska
3. jún 2010

baby,ja to stiham..aj o deti sa starat,aj o mza a este aj navarit..s poriadkom je to uz ine..to nestiham pratovat po malej Ale,lebo to je kalamita a Saška teraz zacala uz v behaku a to bude tiez taky maly uragan... 😀 😀 tak upratujem len tesne pred tym,ako v piatok zacnu chodit ku mne po torty..inak deticky mam strasne dobre.Malinka skoro stale spinka.... 😀 😀 a Alenka sa sem tam aj nudi,ale este ze mame tolko papierov aby mohla stale kreslit..a aj pocitac sem tam...ale inak pomocnicka je to tiez ...aby ste vedeli,ja modelujem niektore postavicky dvojmo...lebo aj ona chce babatko,aj ona chce holubicky..a podobne... 😀 😀
Cukriky som tu uz vysvetlovala..po 10 pri kazdom nakupe v Lidli... 😀 😀
@milocka29 ty chodis aj na torty od mamy??? Lebo mne tam stale komentuje fotky nejaka Milocka29...to si ty???? 😕 😕 ak ano strasne pekne dakujem!!!!!!

milocka29
3. jún 2010

alionuska, ano som to ja, stale ti davam hviezdicky aj sem tam komentar, lebo ja to myslim naozaj vazne, ze hlavne teba velmi obdivujem. A dakovat nemas zaco, ved ja sa chodim kochat v tych umeleckych dielach.

sisa.b
3. jún 2010

@lenik_25 s kamaratkou sme davali jedlu oblatku na mmf a lepili sme to jedlym lepidlom 😉 da sa kupit v cukrarskych potrebach za par drobnych, este aj navrch sme to s nim potreli a vyzeralo to super 🙂

tiez patrim k obdivovatelkam alionusky 😵

@alionuska na co ty stale myslis? 😀 😀 😀

zlatat
3. jún 2010

@llumka ja idem o pár týždňov piecť prvú svadobnú tortu na zákazku. Svadba bude začiatkom júla, takže asi vsadím na klasický pudingový krém, nech sa tá plnka nepokazí. Ešte netuším aký korpus ... uvažujem nad karamelovým alebo orechovým

Ozaj, neviete mi poradiť aký tvar torty mám upiecť pre mladomanželov pár, ktorí dlhé roky tancoval vo folklórnom súbore ? Nič ma nenapadá. A také, že marcipánové postavičky oblečené v kroji pochybujem, že zvládnem.

bianca
3. jún 2010

hojte

@zuzkaprofant daj daj.Nic sa neboj.Ja som gramblava a aj tak som to tu dala

zlatat
3. jún 2010

@milocka29 no ja to mám jednoduché - starší chodí do školy, mladší je síce so mnou doma, ale mám hneď oproti babku, tak sa veľakrát vypýta k babke. Variť v pohode stíham, dokonca aj chlieb stíham upiecť, 😅 malý je ináč zlatý, veľakrát ani neviem, že ho mám, vybehne na dvor a tam sa sám zahrá.
Horšie je to s upratovaním ... tí moji dvaja chalani to je hotová smršť, čo tí stihnú spraviť za pár minút ... neskutočné, za nimi nestíham a ani nevládzem furt upratovať. Keď upracem, o pár minút je taký neporiadok ako bol predtým. 😖

zlatat
3. jún 2010

@zuzkaprofant neviem, asi to je cvikom ... kľudne daj fotečku, určite je tortička krásna 😉

zlatat
3. jún 2010

@vinka milučká , deti museli mať radosť 😅

zlatat
3. jún 2010

@daniz mne keď sa sekne krém, tak ho na chvíľu zohrejem nad parou a riadne prešľahám - takmer vždy sa mi hrásne vyhladí a po zrazeninách ani stopy. Skús