Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. máj 2013

@ludkas31 já nevím jaký přesně tam krém dáš, jestli pudinkový tak bych raději dala máslo s cukrem.

franica
13. máj 2013

Milé dámy-umelkyne 🙂
Veľa veľa si vás čítam, ked potrebujem poradiť a veľa ste mi aj pomohli 😵 Vďaka vám som vlastne začala skúšať poťahované torty a celá rodina padla na zadok 😀 (lebo nevideli tie vaše). Všetky vás strašne chválim za všetky tie výtvory, normálne niekedy nechápem ako sa to vôbec dá 🙂

A ako inak mám jednu otázku, na ktorú som zatiaľ nenatrafila, tak keby sa to opakovalo, tak pardon:
pokukujem po poschodových tortách, že by som nejakú vyskúšala a videla som, že sa do toho zvyknú strkať také paličky pre posilnenie spodného poschodia (alebo ide to aj bez toho??)...chcem sa spýtať, či nemáte nejaký tip čím to nahradiť, či to sú špéci cukrárenské? Špajdle sa mi zdajú moc tenké...alebo čo tak nejaké slamky? 😅
Vďaka sa každú radu 🙂

aduskatt
13. máj 2013

@franica vystuzujeme slamkami🙂

mimcak
13. máj 2013

@franica Ja mám kupené slamky a cukrarenského obchodu,ale kúpiš ich kdekolvek take trošku hrubšie a do toho potom ešte dávam špajdle.

mimcak
13. máj 2013

nemáte nejaké inšpir.na detské mafiny do škôlky.niečo lahšie ,aby som to do rána stihla 😀 . A čím potierate mafiny,aby tam držal poťah.nutelou?

franica
13. máj 2013

@aduskatt @mimcak ďakujem vám..toto je lepšie ako akákoľvek online poradňa...tomu vravím rýchlosť 🙂

jenie123
13. máj 2013

@dada2007 dakujeeeeeeem moc moc moc.. 🙂))))

teodorie
13. máj 2013

@zsuzsu Taky přemýšlím o malované roládě, ale bojím se, aby mi ta kresba nezůstala na papíře. Možná kdybych trochu olejem potřela i ten pečící papír, na který to pak načárám...? Nebo ti to šlo krásně i bez čehokoli? 😀

mimcak
13. máj 2013

A ešte ked idete zdobiť mafinky tak ich zrežete,aby boli rovné,alebo ako nato?

sisix
13. máj 2013

Cim malujete roladu? Cokoladou?

lenja01
13. máj 2013

ahojte, skusam robit torticky, som len zaciatocnik, ale 1 vec mi robi starosti - tortu mam vzdy taku matnu, je tam akoby vidiet, ze je zaprasena od solamylu, ako to robite, ze ich mate take pekne? lebo ono to vyzera take usmudlane... a bez solamylu sa mi to strasne lepi na dosku, takze bez toho mi to nejde (pouzivam K2 alebo MMF)

lokalistin
13. máj 2013

@pristela ved to som aj ja myslela,ze tam bude kopec ludi a asi tym padom aj kopec aut tak by bolo lepsie ist jednym tak si brnkneme alebo pisneme podla toho kedy pojdem zatim mi sef na piatok nedal volno mam prist este zajtra za nim tak ja by som tam na hlavnej pred nasim obchodom stepovala je tam parkovisko tam by si ma nalozila a bolo by no to by bolo super ty deva s najkrajsim menom 😀

luciahromadkova
13. máj 2013

@mimcak uoecies podla receptu take co sa pecu do rovna napr. tu
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
potom potries nutelou a zdobis
foto dolu 😉

anibas
13. máj 2013

@simasa Krásna dcérka 😵 😵 😵 a celá mamka 😉 😉 Všetko najlepšie prajem !!!

mrka2
13. máj 2013

@blcha ja som si tiez u neho objednala vtedy, co mi pristelka hodila tu ten link na neho,lebo som velmi chcela tu abecedu. tak vravel,ze musi objednat,ze ci pockam. tak ja,ze ano, aj som zaplatila a tiez furt nic.. 😕

anibas
13. máj 2013

Zdravím Vás žienky - som narýchlo prečítala, bláznivý týždeň za mnou a uvidíme, čo život opäť prinesie 😀 😀 😀
Mám pocit, že deň mám len 12 hodín 😝 😝 😝 😝

Moje tohto týždňové, jednu s Minnie Mouse som ani nefotila, taký kvietok to bol - pre maminu susedku na dnes: a ešte moja mama, že prečo som neurobila väčšiu, ... prečo som nedala meno a vek dievčatka -... vedeli, že v nedeľu nepečiem a tento víkend som ani doma poriadne nebola a ešte aj nespokojnosť 🤐 🤐 a to som zobrala len za materiál bez roboty !!!! No mamičky sú už také 😀 😀 😀

kijusqa
13. máj 2013

babule idem si k vam po radu...da sa zohnat oblatka na tortu kde je obrazok Google alebo nejaky motiv plochy mobilu/pocitaca ?...dakujem

ludkas31
13. máj 2013

@jakelina ano pudingovy, a dik potiahnem to radsej maslom...🙂

jakelina
13. máj 2013

@ludkas31 raději ano 😉

mamcas
13. máj 2013

Ahojte 🙂 opat jedna otazocka do Vasich odbornych kruhov 🙂 ked pouzivate mrazene ovocie,nechate ho najskor rozmrazit alebo nie? Totiz ja ho davam este zamrazene a potom mi z pod potahu nejaky cas vyteka stava. Ide konkretne o lesnu zmes z lidla. Dakujem moc sa odpoved 🙂

aduskatt
13. máj 2013

@mamcas ja len tak polorozmrazene

aadulik2110
13. máj 2013

@mirka_aa nádherná 🙂 a že prvá....

jakelina
13. máj 2013

@mamcas já zmražené a nikdy mi nic nevyteklo, tak nechápu 😒 😉 Možná dávám míň ovoce, většinou dám skoro celý ten sáček a kolik ty???

mamcas
13. máj 2013

@aduskatt dakujem sa odpoved 🙂 zajtra ho necham teda chvilu pred plnenim vonku.

lucula73
13. máj 2013

@mamcas ja som nikdy nerozmrazovala,ale ti poradím,nedávaj to ovocie úplne ku kraju..........ja tam nechávam medzeru,aby to v prípade že sa zmáča korpus,tak nepresiaklo na poťah 😉

baby ja neviem čo na tom pribináčiku všetci vidia,tento víkend som ho dala do troch torriet zo 4 😀 😀 ,len maliny a maliny....a dnes mi zas povedali,že lepšiu tortu nejedli,že aj tí čo nelubia,tak si pýtali duplu,no tak ma to teší.ale u nás doma ten krém proste nejde 🙂

reruna
13. máj 2013

příprava na svatební - moje představa je kulatý, bez ozdob, jen uprostřed ti ježci, asi blíže k sobě, dole možná nějaký lem - nebo máte nějaký nápad, co by se k tomu hodila za výzdoba?

mizulienka
13. máj 2013

baby neviete mi prosim poradit..znama robi mliecny marcipan, dava tam pr. cukor, suš. mlieko, trochu vody, oleja a glukózy, vaľká na Solamyle, ale stale sa jej zda, ze hmota je dost tvrda, taka nepoddajna...ma pridat vodu, aby hmota bola vlacnejsia alebo ake tipy mate? ja s tym vobec nerobim,netusim, ako na to, dakujem 😉

jakelina
13. máj 2013

@mizulienka ano vodu, namočit ruce a propracovávat a zase namočit ruce až to bude jako plastelína.

nikinkals
13. máj 2013

PROSIM,VIEM,ZE TO TU ASI NEPATRI,ALE NENI TU NEJAKA MAMINKA Z DOLNEHO KUBINA,CO BY MI SPRAVILA PRE SYNA TORTICKU NA 1.SV.PRIJMANIE ZA PRIJATELNU CENU?Dakujem

jakelina
13. máj 2013

@reruna Jsou krásní, já bych možná zvolila jako doplnění výzdoby nějaké jablíčka a listy. 😉