Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
27. feb 2010

llumka a to si pridavala do hmoty???ja som myslela ze sa to tym potiera.....super, aspom som opat o nieco mudrejsia 😉 . a vela si toho minula na jednu davku?? 😕

stalida
27. feb 2010

ahoj dievcata, tak konecne som Vas docitala, mala som co robit 😝 🙂 🙂 My sa doma nejako stale trapime s chorobami a pomedzi to som piekla tento tyzden tri torty:

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/kabelka-4-0
http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...

Ali, ta slza co mas robit je velmi pekna, ja som uz tiez uvazovala nad kupou formy-slzy, ale nikto taku zatial nechcel, tak to necham tak.Ale kupila som si oval a dnes som v nom piekla zakusok na zajtra. 🙂
Ali, ten Noddy nema chybu aj Ilumkin vankusik je krasny-tie topanocky sa mi velmni pacia 🙂
Lenka aj Tvoja bonboniera je krasnucka, velmi pekne vypracovana 🙂
Zdenka.Tvoja torta s babatkom je tiez velmi pekna-babtko je mile. Ja som teraz modelovala vilu,ked mne tie postavicky nejako nejdu-myslim tie detaily ako usta,nos,......
Ste sa tu bavili o bielkovej poleve na pisanie-nema byt ten bielok s cukrom a citr. stavou vyslahany nad parou???? Mne sa zda ze ano, aby bolo vajce tepelne spracovane. Este som sa docitala, ze zeny davaju roztopit nad paru ajpotahove hmoty a tymi potom pisu a robie ornamenty. Este som to neskusala.....

Co sa chystate najblizsie piect? Mna caka bud. tazden jedna kabelka a torta pre mojho syna Tomaska k meninam-chce zbran-uz mam v spalni na stoliku polozeny nejaky revolver, ze vraj je to "skorpion"-tak som zvedava co z toho bude 🙂

Dievcata, uz ste piekla niektora "pecene prasa"?Rozmyslam, ze to upeciem mojmu otcovi na narodeniny-v marci-len si to este musim nastudovat.

lenka.pav
27. feb 2010

stalida, krasne torty! ty si uz hotova umelkyna. ako nasa alionuska! a sofi!

henikav1
27. feb 2010

stalida, vsetky torticky prekrasne
akurat som pozerala tu barbie, aby som sa inspirovala, to som este nevedela ze je od teba
a ta vila je prekrasna na tej zelenej, to si ty modelovala??
ozaj ta bielkova poleva, teda vyslahat nad parou, potom ozdobit a s tym uz nic??? netreba to este zapiect?? necha sa to len tak vysusit na vzduchu??

sofi07
27. feb 2010

teeda,stalida, parada! krasne krasne krasne!vila je krasna a nie je ani ako stary chlap ani ako ruska babka 😀
bielkova poleva sa neslaha nad parou, aspon ta na zdobenie, aspon o tom neviem 🙄

henikav1
27. feb 2010

baby, ze vy mi to robite naschval aby ste ma domotali?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alex21
27. feb 2010

ahojte.
Noddy je pekny, aj vankusik, bonboniera a aj babatko. Salida a ta tvoja kabelka je uzasna ja by som si na nieco take netrufla. Mne stacia take jednoduche.
Petusko na to ze je to tvoja prva torta tak je uplne super. A ako robite tie spiraliky tie sa mi tiez pacia.

Ja som vcera dokoncila tuto. Momentalne nemam ziadne objednavky tak si konecne aspon urobim danove priznanie.
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#544...

stalida
27. feb 2010

Alex,. ta Tvoja torticka je krasnucka 🙂 🙂
Inac dakujem dievcata za pochvaly-ked mna to tak neskutocne bavi-ale Vas urcite tiez.Tu vilu som modelovala ja, len ako som uz vyssie pisala, neviem urobit na tvari take pekne detaily-usta, nostek, atd.........tam sa mam co ucit.hehe sofi najdeme jej ine prirovnanie, ja ked som ju modelovala,tak sme sa s manzelom smiali,ze ako vyzera, ale to slovo sa sem fakt nehodi 😀
Henika, nechcem ta zmiast tou polevou, ale pockaj.......no tu som nasla o tom diskusiu a tam niekto slaha nad parou, niekto nie-som si pamatala, ze som to citala
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/surne-biel...

alionuska
28. feb 2010

Stalida ,ja som tvoje torticky uz videla a fakt ta kabelka by sa dala aj nosit🙂 Je prekrasna ale vlastne vsetky su krasne... 😉 😉 😉 😉
Alex a tvoja ruzova s mikinkou je roztomila...tie malicke kvietky mas na to vypichovac na tej strunke??? Lebo chcem si objednat,len neviem ktore su naj...podar!Inak baby,ja neviem ci na tu tortu zozeniem vsetko co potrebujem... lebo okrem kliestikov maju teraz vsetko vypredane...som z toho na nervy...Margaretky chcem tu sadu.tri kusy a ani tie su teraz neni... a hadam to do 27.stihnem.Ja idem tento tyzden robit jednu pre kamosku.Malinka Zitka ma krst,tak vraj kolisku...inak ake krasne namety som nasla na nete..ach jaaaaaaj,ta ružováááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
28. feb 2010

Ahojte baby.Môjmu synovi chcem na zajtra pripraviť tortu.Včera bol na pretekoch(je plavec)a priniesol si 3 medaile.Ale neviem čo.Bazén som mu už robila.Dajte mi tip čo by som mu mohla urobiť. 😉 Dík za pomoc. 🙂

henikav1
28. feb 2010

dakujem stalida, precitala som si, takze kazda to robi po svojom 😵
Alenka, ja si myslim ze tieto internetove obchodiky nemaju vela zasob, objednavaju asi tak 1-2 kusy zo vsetkeho, pretoze napriklad ja som nedostala listocky na ruzicky a to si myslim ze je ozaj v zakladnej vybave, tych by mohli mat viac, pretoze ruzicky pouziva asi kazda na torticky
Inac ja som tu mala vcera kamosku na navsteve a tak sme sa hrali v kuchyni, iba sme skusali pomocky a chcela skusat MMF, tak sme si spravili torticku. Pofotim a potom poslem. Vcera vecer pri umelom svetle to uz nebolo pekne pofotene
Vinka videla som uz torticku vo forme bazenu bola potiahnuta bielym MMF a vrch bol bazen. Naliali tam nejaku modru zelatinu, ale videla som, ze pod bazen dali aluminium, aby vraj MMF netieklo,

henikav1
28. feb 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/plavecky-...
vinka tu je ten bazen a citaj komentar autorky, takze ona to ani nevystielala tym aluminiom

vinka
28. feb 2010

Heni taký som mu už spravila. 😒 Mal aj odrazový mostík. 😉 A ja som urobila hustú želatinu,že skoro tuhú a nevytiekla mi. 😉

henikav1
28. feb 2010

aha, zle som citala 😀 😀 😀 to vies nedela rano, este len druha kava 😀 😀 😀

henikav1
28. feb 2010

a keby si mu urobila stupienky s medailami a nejaky vitazny veniec

sofi07
28. feb 2010

tak, ja som vcera vecer do jednej v noci modelovala, teda moje prve pokusy. su v albume 😀
alex, nadherna, krasna, cista 🙂 . cim potahujes?

henikav1
28. feb 2010

sofi, sikulka, normalne nevidim rozdiel medzi modelovanymi a medzi hrackami 😵
aj ja tu uz mam ten moj zazrak, co sme sa vcera hrali, ze krstiny 😀 😀 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=na-krstiny/ruzova-...
uz sme ju aj ochutnali dnes rano ku kave

henikav1
28. feb 2010

a este sa vam priznam, od zaciatku az do konca sme netusili, ako bude ta torta vyzerat. Kedze sme ju robili len tak, aby sme sa zabavali, skusali sme vselico a stala sa z nej krstinova, lebo sme mali jedno mimco z MMF navyse 😀 😀

zuziq
28. feb 2010

ahojte, ja len sledujem, citam a obdivujem 😵 a tak ste ma navnadili, ze idem skusat potahovat aj ja. Len sa chcem opytat, aj tie postavicky a ruzicky robite z tej hmoty z marshmallows? 😕

henikav1
28. feb 2010

ahoj zuziq, ano aj postavicky sa daju z MMF 😵 😵 😵

zuziq
28. feb 2010

a pouzivate rozne farebne marshmallows alebo biele a potom farbite?

anibas
28. feb 2010

no baby, tak to sme všetky mali tvorivý víkend, neskôr dám foto aj ja .................. 🙂 🙂 🙂 🙂

henikav1
28. feb 2010

zuzuq, ja si uz cukriky triedim podla farby, kupujem v balicku kde su ruzove, biele a zelene a potom ak treba prifarbujem. Ale ak si vsimnes tie moje zazraky vacsinou su vo farbe cukrikov, pretoze sa mi priliz vela farbenia nejako prieci, samozrejme, moje torticky su len pre radost a nie na objednavku zatial
Ale mozes si rovno pri zarabani hmoty zafarbit, alebo si budes postupne farbit podla potreby

zuziq
28. feb 2010

henikav1 dakujem za rady 😉 ja najrpv idem skusit modelovat z plasteliny kvietocky a figurky a ked sa vratime z porodnice, skusim nejaku tortu potiahnut 😵 neskutocne ste ma navnadili vasimi vytvormi 😀

cessy
28. feb 2010

jejda zuziq ved ty rodis 😕 😨 😨 😨

henikav1
28. feb 2010

zuziq, vela stastia, takze prva bude asi krstinova. Drzim palce, aby si mala bezproblemovy a pohodovy porod a uz sa tesim na tu krstinovu 😉 😵

cessy a ty tvoris??

zuziq
28. feb 2010

cessy no mala by som ale malemu sa nechce 😅
henikav1 no skusime este pred krstinami nieco, aby ta krstinova bola uz namakana 😀 ak to nezabalim po prvom pokuse 😀

sofi07
28. feb 2010

heni, krasna torticka, vidim,ze si vyskusala nove pomocky, 😉 super, aj babatko je krasnucke
a dik za pochvalu, este musim poriadne potrenovat, ale na prvy raz spokojnost
🙂
zuzi, aj ja ti prajem bezproblemovy porod a tesim sa tu na teba o par tyzdnov 🙂

zuziq
28. feb 2010

dakujem baby 😉

llumka
28. feb 2010

cessy, ano dala som do hmoty belobu,minula som viac ako polovicu,co je podla mna dost,ci nie? 😕
sofi07 tie figurky su nadherneee
henikav1 peknuckaaa