Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
22. júl 2011

ahojte, moja dnesna. este dve mam v chladnicke, zajtra dokoncim 🙂

reruna
22. júl 2011

@lusil2005 to je prostě nádhera, ty jsi fakt blázen, takhle před porodem, někdo má hnízdění a ty pečeš dorty 😀 obě jsou fantastické
@jakelina nádhera, moc se ti povedla, bude se jim určitě moc líbit a určitě vydrží. Vyztužila jsi nakonec?

reruna
22. júl 2011

@dajna11 super mašinka, ta by se u nás klukům taky líbila, je z mmf celá nebo ze sušenek nějak lepená?
@katulkaaaaaa krásné, obě dvě 🙂
@lucisa tvarohový krém pod potah ne, pomaž si vrch a boky máslem s cukrem nebo s nutelou
@petusko krásná - a chci se vás holky zeptat, zakrýváte v ledničce něčím už hotové a nazdobené dorty? Aby třeba nenačichly, nezvlhly atd.?

lamps
22. júl 2011

@dajna11 tá je krásna 😅 😅 😅

reruna
22. júl 2011

Všem díky za líbí se mi 🙂

eliska22
22. júl 2011

pridávam moju dnes dokončenú 😝

lenocka23
22. júl 2011

dnes dokoncena torticka pre moju starku k meninam...

reruna
22. júl 2011

@eliska22 jé další Tomáš 🙂 , perfektní

lucisa
22. júl 2011

@reruna, @lencza děkuji, vzala jsem to marmoškou. Mamka dělala fajnou domácí malinovou, krásně ji zželírovala, tak mě podarovala a je fakt dobrá.

katy1979
22. júl 2011

mate nejaky vlacikovy tyzden?

ja mam tento vikend iba jednu. na buduci tyzden tri.

reruna
22. júl 2011

@lucisa to by mělo držet. Já dělala domácí rybízový džem, ale právě nezželíroval vůbec... je to jak med, ale tak na pomazání korpusu je to ideální 😅

lusil2005
22. júl 2011

@reruna ja nezakryvam. zatial boli v pohode.

a dakujem vsetkym za liky aj za pochvaly!!!!! to je takaaaa odmena ked ma niekto pochvali, hlavne ked som si vysledkom sama neni moc ista 😅

lusil2005
22. júl 2011

@eliska22 naaadherna torticka!!!!

lucisa
22. júl 2011

@reruna právě že mamka se divila, jak ji to krásně ztuhlo, není ani moc sladká, taková opravdu dobrá, díky 😉
Zítra budu potahovat, snad bude vše ok

eliska22
22. júl 2011

@lusil2005
@reruna ďakujem 😉

jakelina
22. júl 2011

@reruna nakonec jsem dala malou výztuž. Tři průhledné brčka se špejlema a na spodek toho vrchního korpusu oplatek, zatím to drží. Pro jistotu jsem raději, když vím, že mi to nesjede. Jednu tu špejli jsem nechala delší a napíchla na to ten vrchní korpus přes ten oplatek, tak to mám pojištěné i proti tomu, aby to nějak sjelo. Váží 4,5 kila. Je dost velká.

jakelina
22. júl 2011

@petusko
@eliska22
@lenocka23 moc krásné, jste šikulky 😉

lusil2005
22. júl 2011

Jej babizne, mam novu zivotnu mudrost!!!!!! Ako som robila tu ruzovu tortu, prisla som na to JAK NA KLIESTIKOVANIE!!!! prvy krat sa mi kliestikovalo naozaj dobre. no a poucenie - treba vyvalkat na hrubsie ako dva milimetre 😅

lusil2005
22. júl 2011

@jakelina ja som tiez tu capicu znovu vystuzila. pre istotu 😅

dajna11
22. júl 2011

@reruna dakujem,celá je z marcipánu...

lencza
22. júl 2011

příští týden si užiju............budu dělat 2 dorty pro taťku, má 60.narozeniny, tak jen doufám, že to zvládnu, navíc budu bez hlídání, tak to vidím na noční práci........otevřená kniha s jedlou fotkou a dvoupatrák volají 🙂

vladka1
22. júl 2011

@jakelina kurňa , Ty jsi borec!!!Fakt pěkné

siusinocka
22. júl 2011

baby neviete poradiť aký vzor na 7 narodeniny?
nemyslím chuť, ale vzor. neviem či len obyčajnú potiahnuť hmotou a na vrch napísať meno, vek a položiť nejakú hračku dynosaura alebo čo... proste moja fantázia je akosi v čudu.. dík za rady

dada78
22. júl 2011

človek by neveril aké krásne torty tu pribúdajú každým dňom 😉 pridávam svoje posledné dve, obe som iba poťahovala kamarátkam a zdobila, Macko Pu a kámoši sú modelovaní, teda tiger dal najviac zabrať, najľahšie sa mi robil somárik Iáčik. Dnes mi doma zapojili do novej kuch.linky aj teplovzduš elekt.rúru, tak sa neviem dočkať kedy niečo upečiem 😵 😵 😵
Môžem otázočku ? Kamarátka chce pre malú do torty tvarohovú plnku so šľahačkou, aké by ste k tomu nakombinovali ovocie ? spomínala mi kiwi a broskyňu ale teda neviem, ani jedno mi z toho moc tam nepasuje, skôr niečo ako maliny ... ďakujem za radu 😉

jakelina
22. júl 2011

@dada78 jsou krásné a já bych dala jahody, maliny, borůvky ......co mají rádi??

ikula2
22. júl 2011

@lusil2005 lusil teda su fakt nadherne akoze mas super prepracovane, klobuk dole

ja tiez pridavam zajtra na oslavu mojho otca ma 60rokov, torta je coko/kokos a maliny a to drevo je zamatova rolada

lusil2005
22. júl 2011

@ikula2 wooow to vyzera perfektne!!!!

a dakujem!!!! mam vas tu same dobre ucitelky 😅

katy1979
22. júl 2011

@ikula2 tak srobovak a podobne drobnosti ma cakaju dnes. z toho tvojho by sa mi celkom hodil aj ten meter 😀

lencza
22. júl 2011

@ikula2 to je krásný dort, úplně jak "živý" a nejlepší je ten hoblík 🙂 🙂 🙂 🙂

dělala jste některá jako náplň čokoládu s kysanou smetanou? jak to chutná? našla jsem to na dortomanii a docela se mi to zamlouvá, je to rychlý, jednoduchý a asi i moc dobrý

ikula2
22. júl 2011

@katy1979 poslem ti?